Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Walter_White

    senior tag

    válasz Whysperer #25 üzenetére

    Az Épített, sokkal biztonságosabb mint a játékvíz, mondom ezt úgy, hogy Nekem csak a Procim (6700K) ment rá egy Arctic 240-re, szó szerint megfőzte egy pumpaleállás, és még az alaplap sem kapcsolta le magát... igazi balszerencse... és mikor visszavittem a kompaktot ami 11 hónapot bírt, azt mondták, hogy nem ajánlanak egyet sem, mert még a Corsair hűtői is ott sorakoznak nekik a szervízben (elég ismert kisker). Ekkor eldöntöttem, hogy köszönöm szépen, kompaktot soha. Lehet 1 eset, de sajnos nem érezném biztonságban az alkatrészeimet.
    Ellenben, az épített, sokkal jobban ellenőrizhetőbb (fizikálisan) mint egy kompakt, pl Áramlásmérő a pumpa kimenetére, bárhol, bármi rendellenesség van a rendszerben akár pumpaleállás, az rögtön látszik az áramlásmérőn, még a legkisebb rendszerbe is tennék. 100%-ig biztos. Illetve én az asztalon raktam össze először a vizes rendszerem, alkatrészektől távol, hiszen a legelső épített vizem volt, nem volt senki aki ugymond segítsen, de nem is kellett, mert hihetetlen mennyire egyszerű. Pumpa-Blokk-Áramlásmérő-Radi-Cső-Fitting. Tehát az asztalon feltöltöttem desztvizzel szépen, megnézve nem-e gyári hibás valamelyik - hogy nem-e ereszt, de nem. (Ha 10 percig kering benne a víz és nem ereszt, úgy hogy mozgatod közben a csöveket, akkor az nem fog soha.) 1800X-es Procimat passzívan hűtöttem az épített vizemmel, és megjelenés óta 1 percet nem aggódtam a konfigomért, hogy bármi elázhat.

Új hozzászólás Aktív témák