Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    válasz b. #7 üzenetére

    Persze! Mindenre van megoldás, de nem ez a lényeg, mert egyrészt szerintem ezt mindenki tudja, aki ide írt, még az is, aki hiányol pár játékot a listáról, másrészt ezt nem mindenki tudja végrehajtani, bármennyire is könnyűnek tűnik egyeseknek, meg ha erről van szó, akkor kb. ugyanekkora művelet (ha nem egyszerűbb) egy Retropie-t "telepíteni" SD kártyára, ami RPi-be be, majd két NES USB-s kontroller, s ugyanezt megkapod, sőt többet. Szóval ebben az volna a lényeg, hogy megveszed, játszol, majd később polcra fel. Onnantól kezdve, hogy otthon még sz----kodnod kell vele, hogy a kedvenc játékod is felkerüljön rá.... Háááát, így ér annyit vagy többet, pusztán a burkolat és a Nintendo embléma miatt, mint egy, akár RPi Zero?
    Mert NESPi házzal egy RPi 2-3-al, s két NES kontrollerrel akár 20-25 ezerből kihozható ugyanez, ami design-ban ugyanaz, Retropie látványban és funkciókban nem marad el az eredeti NES mini-n található "rendszertől", sőt megoldható akár wireless NES kinézetű kontrollerekkel is (az is igaz, hogy NES mini-hez is van wireless controller, persze nem a Nintendo-tól), s akkor ott van előtted, ami kinézetben a NES-t idézi meg, két kontrollerrel, ami vezetékes vagy sem de ugyanúgy néz ki, mint az eredeti, s annyi játékkal, amennyit kiadtak, sőt akár a pirate (piaci, átalakított) játékokkal is. Jól láthatóan nem kapkodnak ebay-en egy RPi+Retropie+NESPi case kombóért, (nálunk pl. vaterán, egy készre összerakott szettet sztem nagy nehézségek árán lehetne csak eladni) ellenben a NES miniért igen (nálunk is), mi több dühöngenek sokan, hogy lemaradtak róla, szóval akkor ezt a terméket ezerszer inkább maga a név, a gyártó, s legfőképp a rajongás ami eladja, nem a design, nem a "ráncfelvarrás", se nem a temérdek elérhető játék.
    Szóval mikor megjelent a NES mini akkor leírtam, hogy szerintem némi zavar van a fejekben a NES mini-t illetőleg s továbbra is tartom azt (bár nem talált megértésre, amit írtam, sőt egyeseket eléggé feldühítettem), aki a NES mininél hiányol bármilyen játékot is, az félreértett valamit. Ezt nagy rajongóknak találták ki, akiknél akár a mai napig ott áll a polcon, mint valami bálvány, kiemelt helyen egy eredeti NES konzol, ami szép, tiszta, mindene megvan és tökéletes, doboza mintha új lenne, s e mellé odakerülhet egy NES mini konzol is, miután játszott vele egy pár órát.Tény és való, hogy sok ember számára ez teljesen érthetetlen dolog, hogy valaki vesz valami használati tárgyat, aztán az csak egy dísz a későbbiek folyamán, max. néha van használatba véve.
    Én sosem venném meg a NES minit, ha 10-ért adják, akkor sem, nekem tökéletes erre a retropie, rajta az összes játékkal, amivel régen játszottam, számomra az jelenti a nosztalgiát, nem maga a konzol látványa, a Nintendo, mint márka, se nem a kontroller. A NES mini-t nem nekem találták ki, de attól még helye van!

Új hozzászólás Aktív témák