Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz jedis #392 üzenetére

    Tegyük fel hogy 4K-s kijelzőt meg is veszi az ember. Mégegyszer annyit mint a kijelző rákölthet a gépre hogy ekkora felbontáson megmoccanjanak rajta a játékok. Vagy inkább többet. Ezért tettem le most én is a voksom egy 27"-os 1440p-s mellett. Ezen 1:1 skálázással is rendben van a pixel méret, mégsem annyira brutálisan több a pixel hogy egy közepes konfiggal ne lehessen rajta eljátszogatni. A képminőségbeli különbség ezen is látványos, főleg hogy IPS a TN után. Amíg OS szinten nincs támogatva rendesen a 4K-hoz skálázás addig nem kívánok amúgy sem ezzel bohóckodni. Videó is alig van még rá. Most vettem új notit és 13"-on már a full HD is eszméletlen apró tud lenni 1:1-ben skálázás nélkül. Amit viszont a Windows skálázás címszó alatt művel az kritikán aluli. Pl. böngészőben ha felnagyítom a szöveget 1:1 skálázás mellett, akkor élesebb fontokat kapok, mintha az egész OS-t DPI szinten skálázom fel. :(( Pedig Win8.1. Nem tudom Win10 ebben javult-e valamit, nem volt még kedvem kipróbálni.

Új hozzászólás Aktív témák