Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guriga1234

    addikt

    válasz FefeeX #43 üzenetére

    "fullextrás Mercedes-t kapsz ugyanannyiért (vagy OLED esetében mondjuk másfélszeres áron), mint alapfelszerelt Suzukit (mindkettőt gyári újan), 300LE vs. 70LE, de azt nézed, hogy az előbbi 8 litert fogyaszt az utóbbi 6 literéhez képest, nem azt, hogy mit kapsz alapvetően" - autókban nagyon nem vagy otthon.
    A lényeg az, hogy kiplazmázhattad magad.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz FefeeX #43 üzenetére

    Szia !

    "A plazmát a barmok csinálták ki, pont azzal a kamudumával, mennyire brutál többet fogyaszt."
    Alapvetően igazad van, de a legnyomósabb ok a plazma kihalása mellett az, ami most megnehezíti az OLED elterjedését, mégpedig az emberek nagyrészének nincsen igénye a minőségre. Valószínűleg nem is tudják, milyen az, de bőven boldogok azzal, hogy a TV vékony és könnyű, okos, mint állat, fut rajta a facbuk kliens és látszólag képes lejátszani a letorrentezett mkv-t. Minek fizetne egy átlagember pl. 800 ezret egy TV-ert, ami a prospektus és a magasan kvalifikált eladók szerint kevesebbet tud, mint egy 400 ezres ? Sokszor keveredtem már vitába ebben a témában és már kénytelen vagyok belátni, ide nem kell minőség. Itt olyan emberek ugrottak a torkomnak a fogyasztás és pl. a plazma nappali fényviszonyok mellett kevésbé élvezhető képe miatt, akikről számomra világossá vált, hogy lényegében megveszik a TV-t, bekapcsolják és addig megy, amig meg nem döglik. Nyilván ebben volt egy kis költői túlzás, de a lényeg: akinél napi 8-10 órát megy a TV (azt már csak gondoljuk hozzá, milyen tartalom lehet az), annak nem kell minőség ! Mit számít at RTL Klub, TV2, PaprikaTV, vagy akár a Minimax esetében a a színhelyesség, a homogén képernyő, a nagy kontrasz, a mély fekete, vagy a folyamatos mozgásmegjelenítés ? SEMMIT ! Ide még a 2-300 ezres LCD is több, mint elég. Nem kell 900-ert plazma, vagy OLED. Nyilván ezzel nem csak honfitársaimat akarom becsmérelni, hiszen kevesek lennénk egy technológia elpusztításához, valószínűleg ez a trend. "Olcsó" TV, tudjon mindent, úgyis elavul és 4 év múlva kidobjuk. Ez engem nem zavarna, amíg nem érint, de sajnos érint, mert a Sony és/vagy Panasonic (Pioneer - mindenki gondol, amit akar) ugyanezt gondolhatja: minek ide minőség, mikor ezek boldogok a koreai/kínai sz@rokkal ? Marhák leszünk időt, pénzt ölni a minőség kergetésébe, mikor ezeknek az LG fele káva nélküli TV kell, ami Pendrive-ról mindent lejátszik még az esetleges vírusokat is. Tömegben van a pénz, így nem buli a minőséget keresők igényét lesni, mert lassan a fejlesztés árát sem hozzák vissza.

    V.

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz FefeeX #43 üzenetére

    Oké, (#46) Balika911 számításainak is helyt hagyva (ennek valóban nem néztem utána, ezért mindenkitől elnézést :R ) tekintsük a fogyasztás növekedést elhanyagolhatónak. Két éve vettem egy LG 42"-es IPS LCD (buta)tévét 115e Ft-ért. Ha az OLED le tud majd mászni erre az árszintre (hasonló felbontás és méret mellett), és színvisszaadásban is hozza az IPS LCD szintjét, akkor tényleg mindegy, mennyit fogyaszt. Az OLED ára viszont akkor is horror (momentán 600e Ft a legolcsóbb). Így rövid időn belül nem fog elterjedni széles körben, csak divat tévé lesz.

    Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a plazma kihalását valóban azok a "barmok" okozták volna, akik szerint az sokat fogyaszt. Ezzel az erővel a projektorok is kihalhatnának, mert azok meg 200-300 Wattot esznek. Én azért belevenném ebbe a beégés lehetőségét is (régebbi modelleknél), illetve az átlag vásárló ettől való félelmét. Mindemellett plazmából pl. elég ritkán lehetett hallani monitor méretű változatról. LCD-ből viszont abból volt a legtöbb, nyilvánvaló, hogy ezért terjedhetett el ennyire, ezért volt lehetősége az evolúcióra, és ezért lett egy idő után keresettebb, mint a plazma. A gyártók többségét pedig nem az érdekli, hogy műszakilag/képminőségileg melyik a jobb, hanem hogy melyiknek az eladásából lesz több bevétele... pontosan, ahogy (#50) Viktor81 mondja.

Új hozzászólás Aktív témák