Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Gabir #103 üzenetére

    A BluRay lemez mögött több ágazat sokéves munkája van, továbbá forradalminak mondható fejlesztések és gyártástechnológiák. Az Ambilight ezzel egy lapon sem említhető, az RGB led szalag a TV-től függetlenül is létező filléres tech, a vezérlés pedig egy elektronikában jártas embernek nem jelent problémát. Ebben semmi forradalmi nincs, csak egy szimpla látványelem. Az, hogy a marketing belebeszél mindenfélét, nem ide tartozik. Tehát míg a BluRay esetén jogos lehet az ár, itt én nem érzem annak. Parasztvakítás, mint a "NASA fejlesztésű fazék" 300ezerért.

    Nem vettem másik porszívót. Az elsőnek leégett a motorja, ezt cserélték garanciában, a második meg csapágyas lett. Ott már szerencséjük volt, mert garanciaidőn túl következett be. Én meg vehettem újat.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Gabir #107 üzenetére

    Pillanat! Az Ambilight-ot egy percig nem ócsároltam -max, a gyártót más termékeik kapcsán-, csak leírtam a vele kapcsolatos irreális árazás/innováció arányról alkotott véleményemet!
    Ettől még tény marad, hogy ez egy sima LED szalag. A vezérlés is filléres, pont ilyen van számos Roccat termékben -billentyűzet, egér stb. (a monitoron éppen domináló színhez állítja a periféria világításának színét, ami ott is egy sima RGB LED).
    A Philipsnél azt hitték, hogy a látványos diszkólámpát tömegesen megeszik majd az emberek annak ellenére, hogy alaptalanul túlárazott. Tévedtek...Ennyi a történet.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Gabir #120 üzenetére

    "Parasztvakítás, mint a "NASA fejlesztésű fazék" 300ezerért."
    "ez mi, ha nem ócsárolás?"

    Sajnos nem tudsz mondatot értelmezni!
    Egy technológia nem tud parasztvakítani. Tudnak viszont a marketingesek, én erről beszéltem (a véleményemet továbbra is fenntartom). Tehát még1x...az Ambilight egy kétségkívül látványos, ámbátor filléres tech. Természetesen elfogadom, hogy neked tetszik és akár irreális árat áldozol egy RGB LED-re, de a fenti tényen ez sajnos nem változtat!

    2. Nem az a lényeg, hogy én mire vagyok képes, hanem az, hogy a piacon jelen lévő gyártók mire képesek! Érvet, példát hoztam fel...nézz utána bátran! A 15ezer forintos Roccat egér ugyanazt tudja, mint az Ambilight. Ennyi.
    Másik példa: ha a Bioptron lámpa gyártási költsége 3000Ft, de Te mégis megveszed 150ezerért mert elhiszed amit mondanak róla, az nem változtat azon a tényen, hogy valójában a marketinget vetted meg, nem pedig egy eget rengető technológiát.

    A savanyú szőlős villantásra reagálni sem tudok, mert sajnos nem igazán értem, miről beszélsz...

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák