Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton

    nagyúr

    válasz Peter13 #18 üzenetére

    "a 3D TV maximum a látótér egy töredékét tudja kitölteni tartalommal"

    És ez miért baj? Nekem és sokaknak nem mindegy, hogy ez a kis terület
    sík, vagy térhatású..
    Mellesleg 200ezerért ma már olyan fullhd projektort kapsz, ami egy átlag
    panellakásban is 3m-es 3D képet varázsol a szoba falára. Ez pedig már igen jól mutat, nem csak 10m-es vásznon..

    gyulank: nem csak a felbontás nő, javul pl. a színtér is.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

  • Magnat

    veterán

    válasz Peter13 #18 üzenetére

    Egyet értek, nekem is az az érzésem itthon 3d anyagot nézve, amit leírtál: egyszerűen nem adja meg azt az érzést amire kitalálták - pontosan a látótér kis kitöltöttsége okán (50 collos tv-m van). Egyetlen egy esetben élvezem igazán, konzolos játékok esetén, közel ülve a tv-hez tényleg ad egy olyan pluszt ami miatt nagyságrenddel jobban bele tudom élni magam a játékba - filmek esetében inkább idegesít, nem is töltök már le egyáltalán semmit 3d-ben. Van persze pár 3d demó anyagom amit meg szoktam mutatni ha vkit érdekel, a wow-hatás azért megvan ilyenkor - de tapasztalatom szerint az emberek nagy részénél a must have érzés az első 5 3d film megnézéséig tart ki maximum.

    "Igazából én nem azt nem értem hogy miért nem lett sikeres, hanem azt hogy egyáltalán miért kezdték el?" - ne legyünk naivak, mivel tv-t jellemzően nem 2 évre vesz az ember, mindig kell valamilyen gumicsont amivel legalább egy részüket rá lehet venni a váltásra, erre a 3d azért elég jó volt sztem.

    A felbontás növelésével kapcsolatban egyezik a véleményem azokkal akik azt mondják, h az átlagos (40-42) képméret és nézési táv (2-3m) mellett az átlagnak ez észrevehetetlen dolog, sőt, az én tapasztalatom még rosszabb ebből a szempontból, sztem az átlag nemhogy a fhd és az uhd, de még a dvd és a fhd között sem nagyon látja meg a különbséget, de aki meglátja azt sem biztos, h érdekli. Pontosan úgy, mint ahogy a plazmák minden tekintetben jobb képminősége sem érdekelte soha az átlagot. Én magam pedig ha most kellene döntenem, h ugyanazért a pénzért egy kisebb méretű uhd vagy egy nagyobb méretű fhd tv-t vegyek-e, egy pillanatig sem gondolkoznék, csak megvenném az utóbbit - és azt gondolom, h eltekintve olyan dolgoktól h elfér-e a szobában ekkora tv és h van-e egyáltalán source az uhd kijelzőre, az emberek 99%-ának is az utóbbi lenne a nagyobb élményt adó megoldás.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Vesa

    veterán

    válasz Peter13 #18 üzenetére

    "szóval marad a "kisvilág egy dobozkában" érzés."

    +1
    Soha nem értettem, miért érezték úgy a gyártók, hogy az alapvetően mozi környezetre kitalált 3D technológiát szeretni fogja a tömeg egy apró kalitkában is.
    3D TV-t nézve mingig az volt az érzésem, hogy egy nem túl jól sikerült akváriumot nézek, ahol annak környezete, a perifáriás látószögben statikus és idegesítő.

    Egyébként sem értem ezt a rohanást, hiszen még az ezeréves BluRay sem terjedt el tömegesen. A filmek jelentős hányadát mai napig DVD-n értékesítik. Stream esetén már alapabb a HD, de ott meg a szükséges netkapcsolat hiánya a gyenge láncszem.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • nemlehet

    őstag

    válasz Peter13 #314 üzenetére

    Én elhiszem, hogy vannak ilyenek, csak sokan ezt megpróbálják többségként beállítani. Amúgy szerintem az aktív shutteres messze rosszabb mint a passzív ami pl a mozikban van, legalábbis a szemem nekem is elfárad tőle. Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy messze nem általános probléma a rosszullét, az emberek inkább azért nem szeretik, mert kényelmetlen a szemüveg. Egy nem szemüvegesnek egyértelmű miért a szemüvegesnek meg ugye eleve elég érdekes felaplikálni....

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • gyulank

    addikt

    válasz Peter13 #316 üzenetére

    De olyan hülyeség, az a mondat, hogy engem zavar a 3D, hisz hát abban élünk. Egyrészt te sem írtad le, hogy mit néztél, milyen 3D-s megoldást. Én a 3D kijelzőkről csak olvastam, sosem próbáltam egyiket sem, de néztem anaglifben, és fájt a fejem, de rájöttem, hogy a szemüveg szára nyomta a fejem, nem olyan erősen, hogy kiloccsanjon az agyam, de eléggé ahhoz, hogy a film felére, végére tuti fájjon a fejem. Márpedig szerintem anagliftől rosszabb semmi sem lehet, de mégsem a 2 színtől fájdult meg. Mivel én nem hiszek a frissítési sebesség valódiságában, a passzív szemüveges megoldást tartom legjobbnak, hisz azon nem függ szinte semmi elektronikai gikszertől az elkülönítendő kép, szemben a sötétítős szemüveggel. Meg ott vibrál, meg elsötétíti egyik másik szem előtt a dolgokat, ott inkább el tudom képzelni az emiatti fejfájást. De azt is bőven el tudom képzelni, hogy sokaknak akkor is fájt volna a fejük akkor, ha épp nem néztek volna semmit, meg azt is, hogy a szemüvegtől volt, csak nem annak tudták be, vagy nem annak a részének ami okozta.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz Peter13 #320 üzenetére

    Nekem is a kis műanyag szemüveg nyomta, nem a papír. Kicsit oldalt besatuzta a halántékom, de ha fülemre raktam se változott a helyzet. 1 síkot nézve egyenlőre mindegy, hogy 2, vagy 3D-t nézel, mert nem fókuszálhatsz sehova... Ha a kamera Józsira fókuszált, Józsit látod élesen, hiába akarsz mögé nézni akárhánydéban. Én már rég rájöttem, hogy mennyivel élethűbb lenne, ha úgy vennék fel a filmet, hogy minden fókusztávolság benne legyen, vagyis mondjuk a legrövidebb fókusztávon, és azon rajta van ami látható, csak homályos, és nem látható, de a kép információ meg van, legalábbis úgy gondolom, és utólag ki lehetne élesíteni bármit megfelelő programvel. És mondjuk amíg nem megy telepátiával, addig a szemem mozgásából tudja, mit akarok látni, illetve nem is kiélesítené, hanem olyan képet jelenítene meg, hogy ami messzebb van, azt akkor lássam élesnek, ha messzebbre fókuszálok a szememmel. Csak nincs keret szabadalmaztatásra.. :(

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • guriga1234

    addikt

    válasz Peter13 #319 üzenetére

    Nem neked címeztem, hanem általánosan írtam. Ha magadra értetted (elvégre rád is illik), az már a te dolgod.

Új hozzászólás Aktív témák