Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    A 3D-nél mindenki nagyvonalúan megfeledkezik arról a szögegyszerű tényről, hogy a 3D TV maximum a látótér egy töredékét tudja kitölteni tartalommal, a szoba többi részét nyilván nem, szóval marad a "kisvilág egy dobozkában" érzés. Nem és nem értem hogy ezt miért nem hajlandóak elfogadni a gyártók: ez egy olyan technológia, amit nem érdemes (mert lehetni lehet, csak nem érdemes) reprodukálni otthoni körülmények között (akinek külön berendezett moziterme van otthon tízméteres vászonnal, azoktól én kérek elnézést).

    Az összes többi töketlenkedés (ami egyébként mind valós és jogosan felrótt hiányosság) csak ezután jön. Ezalatt azt értem, hogy a 3D szerintem akkor sem lett volna átütő siker, ha egyébként folynának a tartalmak mindenhonnan...arról nem beszélve, hogy volt egy orvosilag is jól kimérhető és jelentős fogyasztói hányad, aki egyszerűen rosszul lett a 3D tartalmaktól (szédülés, fejfájás, stb).

    Igazából én nem azt nem értem hogy miért nem lett sikeres, hanem azt hogy egyáltalán miért kezdték el? :F

    A 4K számomra sokkal szimpibb, de való igaz hogy egyelőre sokkal inkább monitorként gondolok rá, nem pedig TV-ként (valahogy nem vonz hogy beüljek a TV alá csak hogy lássam a különbséget filmnézés közben - ez megvolt a BD+1080p idején :D ). Amit viszont a 4K szabványokkal csinálnak, az egy vicc (mert ugye mekkora is a 4K? meg ott az 5K is...). A csatlakozókról nem is beszélve, eltelt némi idő amíg megjelentek a megfelelő frissítést biztosítani tudó kábelek/csatolók (displayportnak nagy pirospont, hogy rögtön az elejétől használható volt, ráadásul licencdíj-mentes). És az is vicces hogy a 4K-t mint nagy innovációt akarták eladni, ennek megfelelően masszív felárral (és csodálkoznak hogy nem robbant. Nahát!), pedig mi is lenne a nagy újítás a "soksoksok" R&D költséggel? A pixelsűrűség növelése? Az amit már 10 évvel ezelőtt Motorola v3 is jócskán túlhaladott?

    Néha komolyan az jön le, hogy a gyártók fejében valami ilyesmi van:
    "Népek! Legyetek megtisztelve hogy ilyen csodát gyártunk nektek. Mi az hogy nem haraptok rá azonnal és nem veszitek kellő áhítattal, nagy számban, sokszoros áron? Örüljetek hogy egyáltalán van! Mi teszünk nektek szivességet azzal hogy legyártjuk fáradtságot nem kímélve, úgyhogy azon kukacoskodni hogy miért nincs tartalom, szabvány vagy csatlakozó, ez egyszerűen kicsinyes hálátlanság"

    Bocs' a litániáért :)

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák