Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz rudi #250 üzenetére

    Viszont ehhez illene fejlődnie a programozási technikáknak is. Szerver fronton még csak megy, de sok esetben eléggé le vannak maradva a párhuzamos kódokkal a fejlesztők. Márpedig ez a szilícium alapú technológia már leginkább errefele tud fejlődni.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dany007

    veterán

    Én a hétvégén rájöttem, hogy igazán komolyan dolgozni csak egy asztali gép előtt lehet rendesen. :D
    Nem csak az asztali PC mivoltja miatt, hanem az összes velejáró plusz miatt.

    Elhatároztam, hogy készítek egyedi mappaikonokat a HD filmjeimnek azok borítója alapján. Ez kb 72 féle ikont jelent.
    Leültem asszony notijával a kanapéra, lábat felrak kényelmesen és elkezdtem dolgozni. (borítókat keresni, letölteni, PS-ben méretreszabni, effektelni, képjavítani, újramenteni, majd egyenként behívni ikonkészítő programban és speckón, Win7-es ikonokat menten, majd mindet átküldeni a HTPC-re és ott egyesével beállítani...)
    Valamivel este 10 után kezdem a munkát - ami valójában nem volt nehéz, se komplikált, inkább monoton és robotmeló - és valamikor hajnali 2 kor fejeztem be. Közben voltam 3x cigizni.
    És meg kell mondjam, valami irdatlan szar volt. Kényelmetlen volt. Az egér is, meg a billentyűzet is. A nyakam már fél óra elteltével gémberedett, fájt. Később ezt a hátam követte, majd a fenekem is :D Egyszerűen katasztrófa volt dolgozni. Minden egyes cigi vagy wc szünet áldás volt :D Végre tudtam egyet nyújtózni, pihentetni a nyakamat, a kezemet stb...

    Össze sem hasonlítható egy olyan helyzettel, amikor az ember leül az asztali gép elé egy kényelmes, kipárnázott forgószékbe. A billentyűzet teljes szabvány szélességű és a tartója megfelelő magasságban van. Plusz egy 22-24 colos monitort nézve kell dolgoznom, nem pedig egy 10-12 colos előtt.
    Itt a cégnél majdnem ez a helyzet, így dolgozom és simán kibírok napi 8 órát, többet is. Otthon notival 1 óra után már minden bajom volt.

    Persze notival is meglehet csinálni, hogy leülök egy asztal elé, székre, + bill + egér + monitor rákötve, na de akkor meg már tényleg nem sok különbözteti meg egy asztalitól.

    Amit ebből kiakartam hozni az az, hogy a PC-t kár temetni. Hiszen ha az otthoni felhasználásból ki is szorítják a tabletek, ultrabookok akármik, a munkában mindig szerepük lesz. Egy titkárnő se fog az ölében tablettel adatokat felvinni, szerződéseket írni stb... Aztán a speciálisabb igényekről nem is beszélve.
    Szóval ettől nem kell félni. Az Intelnek meg sok sikert az ARM-mel szemben :) Talán nekünk is kedvez majd valamit ez a fajta versengés.

  • fastleslie

    senior tag

    Szerintem egy netbook továbbfejlesztés lenne az, ami jól jönne sok átlagfelhasználónak!
    Nekem egy A150-em van, internetezni, utazás közben és bemutatókat prezentálni is tökéletesen megfelel. Ami hiányzik belőle, némi kis plusz lóerő, több memória, alacsonyabb fogyasztás, legalább egy közepes grafikus vezérlő. A kijelző simán lehetne 12" és picit nagyobb felbontású (de nem full HD), és akkor csak a kijelző kávájának rovására menne. Nem kellene sem lapossabbnak lennie, sem sokkal könnyebbnek. Főleg nem a portok rovására! HSDPA modem, ami feltétlenül kell (hála a T-Mobil-nak, az enyémben van), mert mit ér egy internetezésre termett gépecske e nélkül? És vannak is ilyen netbookok, sajnos már laptopos árcédulával és kicsit sántítanak (pl. a dedikált grafikus vezérlő nem tud kibontakozni a CPU gyengesége miatt...)
    Ja! és nagyon hiányolom, hogy lehessen kicsit buzerálni őket! Legalább egy tisztítás, memóriacsere, vinyócsere stb. miatt ne kelljen alkotórészeire szedni őket!
    És nem igazán értem, miért kellene egy i5-ös vagy i7-es proci ilyen kategóriába? Videót vágni vonaton? Esetleg egy GAMER gépbe, de az meg kicsit vaskosabb vas, ott aztán a legkisebb hűtési probléma is megbosszulja magát!
    Talán underlockolva, jóval alacsonyabb órajelen, minimális fogyasztással.

  • llaszlo

    veterán

    válasz Dany007 #252 üzenetére

    Nem fognak kihalni, csak átveszik a helyüket a szerverek. És nem külön gépek lesznek a titkárnéniknél hanem a szerverről szedi az adatokat és ott csak bill, monitor meg egér lesz.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Dany007 #252 üzenetére

    "Persze notival is meglehet csinálni, hogy leülök egy asztal elé, székre, + bill + egér + monitor rákötve, na de akkor meg már tényleg nem sok különbözteti meg egy asztalitól."

    Csak az, hogy amikor el kellene vinned a gépet tárgyalásra, bemutatót tartani, nagymamához képeket mutogatni, stbstbstb, akkor az asztalit nem viszed. Ja, meg fogyasztás.
    Alapból én is az asztalin szeretek dolgozgatni, de amikor elmentem Pestre 3 hétre tréningre, akkor azért marha jól jött a kis Fujitsu laptopom ;)
    Konkrétan amúgy ágyban laptopozni én sem szeretek, kényelmetlen. Ágyba tablet való, esetleg talán netbook.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dany007

    veterán

    válasz hcl #255 üzenetére

    Így van, de akinek vinni kell, annak van mellette még egy netbook, esetleg laptop. Ilyen célra akár egy netbook is megfelelő. És akkor lehet kényelmesen dolgozni asztalin, a kész cuccot meg áttolni a mobil eszközre és már vihető is.

    Amúgy nekem itt leginkább a kényelmes hatékony munkavégzés volt a szempont. Aztán a kiszolgáló hardver felőlem lehet egy noti, vagy tablet is. Csak legyen meg hozzá a 22-24 es screen, a rendes bill, egér na megy a rendes íróasztal + szék.
    A kis fogyasztást már meglehet oldani asztalival is. Persze egy noti még így is jobb de már nincs akkora különbség.

  • rudi

    nagyúr

    válasz Dany007 #256 üzenetére

    Amiről te beszélsz, az az ergonomikus munkakörnyezet, köze nincs a használt hardverhez. Monitorra és bill+egérre akár egy tabletet is tá lehet kötni, és szövegszerkesztéshez ezerszer kényelmesebb lesz mint egy bármilyen erős notebook ölben tartva.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Dany007 #256 üzenetére

    Na most aki rendszeresen ide-oda szaladgál, annak alapból felesleges asztali (ha nem játszik, mert a gamer laptop szerintem is marhaság, vagy max. mobile workstation jelleggel).
    Persze hogy ki hogyan tesz rá külső monitort, az már megint csak ízlés dolga, de pont erről is volt szó. Attól a gép még mobil marad.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dany007

    veterán

    válasz rudi #257 üzenetére

    Igen, ezt írtam. Ahogy azt is, hogy felőlem ez bármilyen eszközzel meglehet oldva.
    Értelem szerűen, annak akinek nem kell a mobilitás, annak teljesen fölösleges megvennie egy laptopot, tabletet + mellé a bill + egér + monitort. Bőven elég egy olcsóbb asztali gép egy olcsóbb 22-24-es monitorral.
    És igen, azt is mondhatjuk - a témánál maradva - hogy notin, tableten dolgozni nem kényelmes, nem ergonomikus főleg hosszútávon.

    A használt hardver meg leginkább attól függ mire akarja használni. Kell-e oda erő, vagy elég egy sima netbook is.

    [ Szerkesztve ]

  • rudi

    nagyúr

    válasz Dany007 #259 üzenetére

    Sőt, talán inkább attól függ a használt hardver, hogy milyen megoldásokat ismerünk, illetve milyen szintű integrációt engednek meg ezek a megoldások. Például a szövegszerkesztős, internetezős, képnézegetős desktop PC lazán lehetne akár a kétmagos ARM processzorral felszerelt, dokkolóba rakott okostelefonod is. Aztán ott van az a dolog is, hogy nem feltétlenül akarunk mindig dolgozni azzal a valamivel, és a dokkból kikapott tablettel egyszerűbb az ágyba vágódni kicsit olvasni, mint egy desktop PC-vel. Szóval nem egyszerű kitalálni, hogy milyen eszközök kombinációja az optimális.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Dany007

    veterán

    válasz rudi #260 üzenetére

    A jövőben remélem megoldják a változtatható kijelzőméretet okostelefonokban. Már volt erre koncepció ha jólemlékszem. Ilyen e-ink-es megoldás meg persze már létezik is.
    Na ha ez bejönne, akkor el lehetne dobni a tableteket.

    Amúgy meg inkább valami központi médiaszerveres megoldást látok jónak otthoni + munka céllal. Okostelefon rácsatlakozik mondjuk wifin. Telefonból kivetített teljes értékű billentyűzet az íróasztalra. És akkor csak egy monitor kell.

    Nem tudom, még nekem sem állt össze a fejemben ez. Hogy mi lenne ideális. Valószínűleg egyénileg változó.
    Viszont ez a nagy kavarodás az agyakban köszönhető a gyártóknak :) Akik ontják magukból az újabbnál újabb kategóriákat. Lásd ultrabook. Értem én, hogy az intel ellensúlyozni próbál ezzel - ahogy a cikkben is olvastam - de igencsak kérdéses a sikere. (bár én a tableteknél is ezt mondtam)
    Mert ugye van az okostelefon-> táblatelefon(galaxynote)-> tablet-> ultrabook-> netbook-> notebook-> asztaliPC

    Lehet kihagytam valamit, de ez nekem így is oltári nagy káosz. Nem csodálom, hogy sok vitát gerjeszt.

    szerk.: ja igen és az egész nálam onnan indult, hogy az ultrabookot, ugye az erősebb hardver miatt főként munkára ajánlanák. És ebből jött nekem az, hogy egy ilyen tableten nem túl kellemes / kényelmes dolgozni. Persze kiegészítőkkel megoldható. De akkor meg még drágább lesz az amúgyis borsos ár.

    [ Szerkesztve ]

  • rudi

    nagyúr

    válasz Dany007 #261 üzenetére

    Az asztali PC-n túl simán rá lehet akasztani a felhős szolgáltatásokat, plusz tágabb értelemben ott vannak még a smart tévék, set-top-boxok, hálózati médialejátszók, kézi és klasszikus játékkonzolok, hogy még nagyobb legyen a káosz :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Dany007

    veterán

    válasz rudi #262 üzenetére

    Igaz-igaz! Ezt még ki is hagytam :D A smart tv-től egyenesen lehidalok :) (negatív értelemben).
    A jövőt talán abban látom, hogy lesz a TV. Mert az mint kijelző mindig lesz. Lesz beleépítve egy mostani viszonylatban erősnek nevezhető HTPC, alacsony fogyasztással. És ez működhetne házi szerverként is. Otthon mindenki rákapcsolódhatna az okostelefonjával és kész.
    Én egy kicsit idióta és fölösleges megoldásnak tartom, hogy van otthon médialejátszó, settop-box, DvD/BD lejátszó, laptop, okostelefon, esetleg egy talblet vagy asztali pc is hozzá.
    Pár helyen már láttam ilyen káoszt. Tipikus jelen annak, hogy a júzernek fogalma sincs róla mire is van szüksége.
    Az egészet két részre kellene osztani. Legyen egy otthoni, szórakozásra kihegyezett eszköz. És lenne egy fullos, munkára is kényelmesen alkalmas eszköz. Természetesen mindegyik valamilyen mobil vagy könnyen mobilizálható formában. És ez 1-1 eszközt jelentene, nem pedig 6-7 különbözőt. E mellé max egy telefont tudok elképzelni.

    Mert a jelenlegi eszközöknek is megvan a maga előnye, hátránya. Sok helyen vannak átfedések is. De talán épp ezért nincs egységes igény.
    Tablet szórakozásra, Ultrabook munkára. Rendben. De akkor az ultrabook legyen olyan megoldás, ami képes leváltani a laptopokat. A tablet meg olyan, hogy ne kelljen mellé még külön asztali PC vagy netbook vagy médiabox.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Dany007 #263 üzenetére

    "Pár helyen már láttam ilyen káoszt. Tipikus jelen annak, hogy a júzernek fogalma sincs róla mire is van szüksége."
    Pontosan...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • rudi

    nagyúr

    válasz hcl #264 üzenetére

    És az ilyen júzert ugye milyen könnyű némi marketingeléssel a "helyes" irányba tereni :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz rudi #265 üzenetére

    Ennyi.
    Mondjuk ez jól jelzi, hogy mostanában egyre kevésbé a fejlődés a fontos, hanem a minél nagyobb bevétel (nem csak az IT szektorban).
    Meg ezért nem szeretem a marketinget.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dany007

    veterán

    válasz rudi #265 üzenetére

    Hehe, igen erre próbáltam célozni.
    Amúgy ami engem illet, nekem minden kell. Egyedül a mobilitásra nincs szükségem. Így én fogtam az asztali PC-met és beépítettem a bútorba. Rádiós bill+egér a dohányzóasztalban, rejtett fiókban és kész is. Onnan megy minden (tv, film, fullhd, zene, net, játék, kis munka is).
    Asszonynak van egy kis laptopja, inkább netbookja. De annyira ritkán használjuk, hogy kikapcsolt állapotában is lemerült.

    Ezzel szemben pl sógornak van okostelefon (i4), tablet (i2), médiabox, dvd lejátszó és laptop is. Az asztaliját is nemrég adta csak el, korábban az is volt.

  • newface567

    csendes tag

    Nem értem miért írják jó páran "ultrabukónak" ezt a koncepciót. Nekem pl. pont egy ilyenre van szükségem (igényem?). 13,3-as, pont jó méret, 1,3 kg, nem egy böszme valami, minőségi, gyors, ugyanakkor teljesítményben azt tudja mint a mostani 15,6-os, ami töltővel stb. bőven 3kg felett van. Játékra nem kell, mert nincs rá időm, de ha lenne is, minek egy 15-17" közötti dögnehéz, bár egész erős laptop?
    Azt úgyse cipelném magammal, ha meg otthon van, akkor meg már inkább egy fullos asztali.

    Zene, internet, office, esetleg PS. Filmezésre pedig ott a TV.
    MacbookAir, vagy talán az UX31 is még oké, bár utóbbit sehol nem láttam még kirakva.

    +Előttem írták az adatbevitelt: szerintem at jelentősen fejlődni fog, például App Storeba is van már több olyan program ami felismeri a beszédet (mint a Siri), pl az ingyenes Dragon, ami magyarul is ért! A legtöbb szót felismeri, néha kell javítani csak.

  • Dany007

    veterán

    válasz newface567 #268 üzenetére

    "szerintem at jelentősen fejlődni fog, például App Storeba is van már több olyan program ami felismeri a beszédet (mint a Siri), pl az ingyenes Dragon, ami magyarul is ért! A legtöbb szót felismeri, néha kell javítani csak."

    Lehet, hogy megfog változni, de egyhamar biztos nem. És egyhamar biztos nem a hangfelismerés irányába.
    A Siri is téveszt. Nem jól viseli az akcentusokat sem, és jelenleg csak pár nyelvre érhető el (angol, német, francia?).
    Dragont kipróbáltam, téveszt az is rendesen, főleg ha nem elég hangosan és elég artikuláltan beszélsz.
    Ha ez az irányvonal így halad tovább - amit remélek - akkor még egy 10 év kell neki, mire teljesen kiválóan használható lesz minden nyelven, minden körülmények között annyira, hogy rá merjek bízni dolgokat, ne kelljen visszaellenőrizni stb...

  • newface567

    csendes tag

    válasz Dany007 #269 üzenetére

    Jogos, hogy kell még néhány év, hogy kiforrjon, mondjuk én nem vagyok egy nagy IT szaki. Viszont átnézni egy gépelt szöveget is kell, tehát ez nekem nem lenne gond.

    OFF:nem tudja valaki, hol lehet élőbe megnézni/fogni ezeket az alternatív "Air" gépeket? A Samsung 9-en kívül a többit még nemigen láttam.

  • Dany007

    veterán

    válasz newface567 #270 üzenetére

    Én is örülnék, ha már ténylegesen is tudnék beszélgetni / akár diktálni a gépnek.
    De sok probléma adódhat. Az ember berekedt mondjuk, vagy zajos a környezet. Vagy pl hogyan hallgatsz zenét és dolgozol egyszerre? Mert lehet ha megy a Metalica vagy bármi más a háttérben akkor gép nem fogja érteni amit mondasz.
    Plusz PS-ben én pl szeretem használni a bill konfigurációkat. Sokkal gyorsabban tudok így dolgozni, mintha a kívánt műveletet kimondanám szóban.

  • newface567

    csendes tag

    válasz Dany007 #271 üzenetére

    Ezeket a dolgokat nem az én dolgom kitalálni. :D Csendes környezet, zene off, igen kompromisszum. Mondjuk ez az egész nekem onnan jött, hogy írták lejjebb, hogy "a titkárnő nem fog iPadről pötyögni" (munkahelyen felteszem), amire nem is lesz szükség, sőt lehet, hogy a titkárnőre se, illetve de, csak mindenkiét Sirinek fogják hívni. :D

    Szóval nem mondom, hogy nem kell majd billentyűzet, de bizonyos feladatoknál előtérbe kerülhet.

  • musculus

    tag

    Sokadjára is rálesve azt kell mondanom, hogy igen jó kis cikk lett. Grat :R

    [ Szerkesztve ]

    Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

  • Alchemist

    addikt

    válasz Dany007 #271 üzenetére

    A gépnek való diktáláshoz Siri csend kell...
    :))

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • M@trixfan

    addikt

    válasz rudi #246 üzenetére

    A mobil használhatóság tényleg jobb fogalom mint simán a hordozhatóság. Amiket említettem az pont ebbe az irányba mutató szempontok. Sokszor úgy érzem, hogy az ultrahordozható kategóriában a pozitív értelemben vett kedvenc kocka oldalak kicsit irreálisan tesztelik , nem igazán pontosan értelmezik a kategória képességét, hogy mit jelent az általad is említett "alapos munka". Ezen az oldalon kb a 3D Studio Max renderelés közbeni génillesztést :) Azt csak zárójejelben említem, hogy Mac-es teszt OS X alatti méréseket nélküközve komoly szakmai baki, sokszor látom tech-oldalakon. Rövid ideig (kb 1 óra) használtam egy gépészmérnök lányismerősöm 13-as Air-jét és végig halk volt. Nyilván egy egy órás Skype videóhívásnál beindult volna a hűtés. Kutatóként csak és kizáróag alaposan kell dolgoznia az említett hölgynek.

    "én pl. hányok az oldalról rápillantva fényárban úszú háttérvilágított villentyűzetektől" Epilepszia? :) Bocsánat, ez ízléstelen vicc volt. Mondjuk ilyen szempontot még nem hallottam, persze elfogadom. Azt viszont továbbra is úgy látom, hogy a Lenovo-nál költségcsökkentésből vagy a folyadékálló billentyűzet (big UP!) miatt ilyen 90-es éveket idéző ez a megoldás.

    Szerintem nem igazán hitvitáról lenne itt vagy meggyőzésről, csak bizonyos tapasztalatokról vagy azok hiányáról. Nyilván nem várható el minden szakmailag egy hardveroldaltól. Például az sem, hogy rendelkezzen egyaránt pszihológia és design ismeretekkel, érzékkel. Szerintem teljesen helyén való ilyen dolgokról vitázni mert magára cikk főcímére triviálisan "igen" a válasz. Mint humán eszközt tekintve egy notebook funkcionális része a kijelző és a billentyűzet. Minden más szükséges rossz. Ergonómia, formatervezés szempontból triviális, hogy erre mutat a notebok-ok jövője, ehhez még cikk sem kell :)

    "Azt kell elsősorban szem előtt tartani tán, hogy egy márka mennyire próbálja lenyomni az ember torkán a termékét. Az Apple eléggé igen" Téves, téves, téves.... Mondtam már, hogy ez téves? :DDD Mobil fronton mindenhonnan az Android és a Samsung ömlik a teljes média felületen. Számítógp fronton én még nem sok Apple reklámot láttam. Sokszor inkább azt látom, hogy a többi márka erőltetetten mindig iPad, MacBook killer akar lenni a cikkekben. Egész véletlen pl. nem támogatója ennek az oldalnak az Acer vagy az Asus? ;) Szerintem ez tiszta élő gyapjú nekik, hogy Apple termékekkel vannak hírbe hozva. Az Apple nem nyomat semmit, ez egy urban legend. Nemrég kellett beadnom egy kapcsolódó témájú kisebb tanulmányt és döbbenetes volt számomra, hogy az Apple mennyire nem nyomat semmit. Az viszont nagyon igaz, hogy első körben az ízléssel és funkcióval támadja meg a tudatot a termék. Ebben a témában ajánlom Dieter Rams design megfogalmazását -amit egy az egyben alkalmaz az Apple - és Matthew e. May "In Pursuit Of Elegance: Why The Best Ideas Have Something Missing"-című könyvét.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • llaszlo

    veterán

    válasz M@trixfan #275 üzenetére

    +1
    Ezt egy másik oldalon olvastam az ízléstelen Samu reklámokkal kapcsolatban. Abszolút ide illik. Ma mindent az apple-hez mérnek az az alap mérce mindenki az applet akarja lenyomni. Ez azért mutat valamit.

    Na és az idézet:
    "Egyszerűen nem értem, hogy miért kell még ahhoz is iPhone, hogy el tudják adni a saját telefonjukat."

    Szánalmas egy cég ez a Samsung.

    [ Szerkesztve ]

  • rudi

    nagyúr

    válasz M@trixfan #275 üzenetére

    Csak egy gyors reakció, kérdés: az a cég nem nyomatja magát, aminek a sztárvezére minden évben kvázi "megmondom a jövőt" nagyelőadást csinált és minden termékmegjelenése felért egy világmegváltással? Az a csodás az Appleben, hogy úgy monatja magát, hogy az igazán reális vásárlóközönsége észre sem veszi. Ők már jó alaposan megtervezve megtették a többiek előtt a kezdő lépéseket, most már úgy megy a lavina, hogy ihaj.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • vanhalen

    senior tag

    válasz rudi #278 üzenetére

    Ugyan nem közvetlen nekem szólt, de:

    1. Az a "sztárvezér" egy garázsból felépített egy vállalat birodalmat, ami most világelső, de ha azt vesszük csinált még pár "apróságot" pl. Pixar, Next, tehát kicsit nagyobb tisztelettel, halottakról amúgy is jót, vagy semmit nemigaz Rudolf?

    2. Meg is mondta a jövőt.. nem egyszer, nem kétszer, kezdve a 70-es évektől és láss csodát: meglett.. a cikked is neki köszönhető áttételesen, ugyanis az Ultrabook a Macbook Air-t másolja, ahogy a világon még sok minden Apple utánzat, nagy neveket, konkurenciát is említhetnénk (ha nem hiszed, nézd vissza az akkori "világmegváltó fellépéseiről" készült felvételeket, találsz eleget a youtube-on, nem kell messzire menni.
    A különbség őközte meg egyesek között az, hogy ő nem "csak" megmondta, hanem aktívan részt vett a megvalósításban.

    3. Eredetileg AZ volt az észrevétel, amire reagáltál, hogy az Apple-ről szinte alig hallani a reklámokban, médiában stb. míg a csapból is android és társai folyik, tehát:

    4. Felesleges kiforgatni a szavakat, a nyilvános médiahype reklámok nem összekeverendőek pár üzleti lapban megjelent ízléses féloldalassal, továbbá az általad emlegetett "minden évben megmondom a jövőt nagyelőadásokat" úgy kellett keresgélni a neten, mikor van élőben és hol az arhívum. Ezzel szemben csak kapcsold be a TV-t és utána mondd meg melyik is van monatva? Mellesleg, a saját épületükben hadd tartsanak már a saját embereik, a saját meghívottaiknak a saját termékeikről előadásokat könyörgöm! Akár kotkodácsolva a tribün körül ugrálhatnának féllábon balerina jelmezben és?? Frankón ezen vagy kiakadva? Csalódást okozol..

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    Jah még valami, hogy érthetőbb legyen a megrökönyödésem:

    "Mobil fronton mindenhonnan az Android és a Samsung ömlik a teljes média felületen. Számítógp fronton én még nem sok Apple reklámot láttam. Sokszor inkább azt látom, hogy a többi márka erőltetetten mindig iPad, MacBook killer akar lenni a cikkekben. Egész véletlen pl. nem támogatója ennek az oldalnak az Acer vagy az Asus? Szerintem ez tiszta élő gyapjú nekik, hogy Apple termékekkel vannak hírbe hozva. Az Apple nem nyomat semmit, ez egy urban legend"

    "Csak egy gyors reakció, kérdés: az a cég nem nyomatja magát, aminek a sztárvezére minden évben kvázi "megmondom a jövőt" nagyelőadást csinált és minden termékmegjelenése felért egy világmegváltással?"

    Valahogy a kettő nem tűnik ugyanannak, de lehet, bennem van a hiba :)

    [ Szerkesztve ]

  • rudi

    nagyúr

    válasz vanhalen #280 üzenetére

    Szerintem benned van. Mert nem látod, hogy a reklámnak a direkten kívül vannak más - sok esetben hatékonyabb - módjai is. Nekem semmi bajom azzal, hogy az Apple vezér tart egy előadást, azzal van bajom, ha valaki nem vágja, hogy ez milyen okosan, reklámnak van megcsinálva. Jobs és munkássága kapcsán pedig nem csak pozitívumokat lehet találni, nézz csak utána.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Gadgetfun

    tag

    válasz vanhalen #279 üzenetére

    +1 :R :C

    "Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

  • Dany007

    veterán

    válasz vanhalen #279 üzenetére

    Egyébként már azon is érdemes elgondolkodni - ha már marketingről, reklámról beszéltünk -, hogy élőben akarod nézni Steve Jobs prezentációit a neten.
    Melyik másik cég prezentációját akarnád ennyire megnézni élőben a neten?
    Hát mi ez ha nem egy k***ajó marketing stratégia... :)
    Btw én tisztelem, mert nagy dolgokat alkotott. De attól még el kell ismerni, hogy nagyon nagy marketing tervek állnak e mögött.
    Hiszen emberek ezrei (talán tízezrei) ültek a gép előtt aznap, és keresték az élő adást az iPhone 4S bemutatójáról :) Azért ez nem gyenge. A legújabb BMW vagy Intel proci nem érdekel ennyire senkit sem... Nemhogy egy "telefon". De itt mégis :)

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz rudi #281 üzenetére

    "Szerintem benned van. Mert nem látod, hogy a reklámnak a direkten kívül vannak más - sok esetben hatékonyabb - módjai is. Nekem semmi bajom azzal, hogy az Apple vezér tart egy előadást, azzal van bajom, ha valaki nem vágja, hogy ez milyen okosan, reklámnak van megcsinálva. Jobs és munkássága kapcsán pedig nem csak pozitívumokat lehet találni, nézz csak utána"

    Azt teszem 14 éve.. nem virágváza ez, hogy levonjon az értékéből. A stílus egy dolog, hogy nem tetszik xy-nak. Az eredeti kérdés az volt, hogy mennyire "nyomatja" magát. Innentől kezdve specifikálni kéne mit jelent pontosan ez a szó.. Valahol meg is értelek, meg nem is. Én személy szerint RÜHELLEM a reklámokat, az "erőszakos" nyomatást, de még egy hittérítő Apple hívő sem próbálta rám erőszakolni az Apple termékeinek egyikét sem, pedig nem vagyok mai csóka. Engem az sem zavar, ha reklámozzák, láttam én elég "intelligens mosópor" meg hüvelygomba elleni trutyi reklámot életemben, max nem nézem.

    Azt hiszem, neked az a STÍLUS nyitogatja a zsebedben a bicskát, amivel én olyan 15 évesen szembesültem először, igaz, más dologgal kapcsolatban: Az USA államainak legalább a felében úgy beszélnek, különösen előadásokon, hogy: "Bombasztikus!" - "Fantasztikus!" - "Csodálatos!" és a szavaiddal élve szó szerint "Világmegváltó!" stb stb. rendkívül sok ilyet használnak és napi szinten. Ez egy magyarnak furcsa és teljesen szokatlan, olykor szó szerint röhelyes, de arrafelé nem ritkaság, inkább bevett szokás.
    Ez egy dolog, de a tényeken nem változtat. Sok cég csinálja/csinálta ebben a stílusban, mégsem alkottak maradandót, vagy értek el számottevő sikereket. Hidd el, 34 évig nem lehet "csak" ilyen dumákból szőtt légvárakból fenntartani ekkora érdeklődést és elérni ilyen elismertséget, mint USA-ban az Apple. Voltak és vannak riválisok, de sokuk eltűnt örökre a süllyesztőben, még akkor is, ha előnyösebb pozícióból indultak, mint Apple. Párszor az Apple is majdnem becsődölt, egy ízben pont a MS. "mentette meg" az Excel-el (csak egy példa) vagy 98-ban. Nem hinném, hogy elég egy "személyi kultusz" ahhoz hogy a csőd széléről kitörjön egy cég pusztán egyetlen ember miatt, ehhez több kell. Ehhez zsenialitás, tehetség és kemény munka kell, nem csak hype, meg duma.
    Az emberek nem hülyék, valami valóságosat le kell tenni eléjük az asztalra, különben otthagynak a francba. Az pedig, hogy a "sztárvezér" több ízben is nullpontról feltornászta az Apple-t a csúcsra elég sokat elmond. Én valahol csodáltam azt az embert, magam sem értettem miért, de eskü megsirattam, mikor meghalt és hiányzik. Annak ellenére, hogy még SOHA egyetlen egy Apple termékem nem volt és SOHA egy Apple fan nem próbált megtéríteni. Én a teljesítményt ismerem el, a zsenialitást, a többit meg pont lesz@rom, akárhogy tálalják. A sz@r becsomagolva, masnival átkötve is sz@r, a disznó öltönybe öltöztetve is disznó. Kb. ennyi

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Dany007 #283 üzenetére

    "Egyébként már azon is érdemes elgondolkodni - ha már marketingről, reklámról beszéltünk -, hogy élőben akarod nézni Steve Jobs prezentációit a neten.
    Melyik másik cég prezentációját akarnád ennyire megnézni élőben a neten?
    Hát mi ez ha nem egy k***ajó marketing stratégia...
    Btw én tisztelem, mert nagy dolgokat alkotott. De attól még el kell ismerni, hogy nagyon nagy marketing tervek állnak e mögött.
    Hiszen emberek ezrei (talán tízezrei) ültek a gép előtt aznap, és keresték az élő adást az iPhone 4S bemutatójáról Azért ez nem gyenge. A legújabb BMW vagy Intel proci nem érdekel ennyire senkit sem... Nemhogy egy "telefon". De itt mégis
    "

    Annak idején, a rendszerváltáskor valaki azt találta mondani (és ez valamiért belém égett) hogy "nyugaton, ha bemész egy üzletközpontba, minden úgy van kitalálva, hogy kihúzzák a pénzt a zsebedből, de mégis elégedetten, mosolyogva gyere ki az üzletből"
    Én UTÁLOM ha manipulálni próbálnak. Legtöbb esetben kiröhögöm, vagy azonnal rákérdezek (tehát nem vagyok túl népszerű figura) Viszont, amit Steve csinált: az, hogy jól megkoreografálva, közvetlen stílusban megszólítva az embereket, egy egyszerű farmerben, pólóban és olyan stílusban magasztalta az amúgy minőségi (ne mondjátok már, hogy nem az vazze) és tetszetős termékeit mosolyogva és úgy lelkendezve, mint egy kisgyerek karácsonykor.. Hát az nem zavart valahogy sosem. Én annyit láttam mindig, az az érzés koncentrálódott bennem, miközben néztem ezeket, hogy itt egy ember, aki lóf@**falváról egy nemkívánt gyerekként indult nulla hátszéllel, valamiért szerelmes a minőségbe és évről évre olyan termékeket álmodik meg, amik úttörőek, vagy olyat lép meg, amit senki más nem mer, vagy nem lát benne fantáziát (pl. iPad) még akkor is, ha a többség értetlenül néz, vagy egyenesen lehurrogva a végét jósolják.. és akkor kimegy a csávó.. rámosolyog a tömegre cinkosan, beszél beszél, miközben mindenki tudja, hogy itt valami nagy dolog jön, mint mikor kinyitod gyerekként a dobozokat karácsonykor.. aztán egyszercsak előveszi és úgy tartja fel a munkája gyümölcsét, amit lehet, hogy 5 éve minden nap fejlesztenek, hangolgatnak napi szinten, mint egy fákját a sötétben. Aztán van, hogy leül és elkezdi nyomogatni, úgy belelkesül, mint egy kisgyerek, hogy eskü odaülnék mellé és összetaperolnám az egész gépet/kütyüt már csakazértis, hogy minek örül ennyire :DDD Mindezt teszi (tette :((( ) 34 évig. Szerintem előcsalta az felnőttekből a kisgyereket, amit már rég elfeledtek. És olyan időszakokon át tette, amikor a nagy többség oda sem szagolt az informatikához, a számítógépekhez, nem volt "mindennapos" dolog, sőt egyik oka annak, hogy ma AZ, éppen ez a cég/ez az ember és elejétől fogva fellépve az öltöny-nyakkendős "nagy" cégek ellen (Hofi szavaival, "nagy lila művészek" - Aplle esetében "Big Blue") emberközelivé, hétköznapivá tette az számtech kütyüket olyan korszakban, amikor az átlagember lelki szemei előtt a számtech "kocka" monitorok előtt görnyedő szakállas, "beavatott" ipsék elvont játékszere volt csupán. Ha így akarnak manipulálni, tegyék, kibírom. Követett el hibákat, volt, hogy a saját embereinek lett tele vele a tökük, volt, ami végzetes volt, egyszer ki is rúgták a saját cégétől, de aztán felkelt és újba kezdett, ami szintén aranytojást tojó tyúk lett, irigyelt sikereket ért el. Tolják csak le a "torkomon" a termékeiket, nincs ellenemre, eddig is azt vettem csak, ami nekem tetszett, tizenéves koromtól fogva lesz@**tam a reklámokat, majd én eldöntöm. Asus/Dell/HP "forgalmazók" és a többiek szerintem akkor már sokkal alattomosabban teszik (tennék) de azoknak még a vezetőiről sem sokat hallani, max akkor, ha valamelyiket leváltják, vagy új kerül a helyükre az igazgatótanácsban. Egyébként, nem tudom, ez magyar sajátosság e, úgy hallom külföldön is csinálják, de.. talán egyszer volt életemben, hogy egy számtech üzletbe tévedve ne akartak volna átb@ni, hazudozni, manipulálni, rámsózni valami sz@rt, még akkor is, ha konkrét terméket kerestem..

    [ Szerkesztve ]

  • fordfairlane

    veterán

    válasz vanhalen #284 üzenetére

    Én valahol csodáltam azt az embert, magam sem értettem miért, ... és hiányzik. Annak ellenére, hogy még SOHA egyetlen egy Apple termékem nem volt ...

    Dettó.

    x gon' give it to ya

  • llaszlo

    veterán

    válasz llaszlo #287 üzenetére

    Most értem a végére az írásnak és kb nem jutok szóhoz. Felidézte bennem azt a szomorú estét amikor elment. :(
    Ezek után már nem is értem, hogy miért nem próbáltál ki egyetlen apple terméket sem.

  • rudi

    nagyúr

    válasz vanhalen #284 üzenetére

    Tudod, az a gond, hogy nem látsz a felszín alá. Zseniális volt, amit Jobs elért, de nem feltétlenül volt köze a tényleges érték/termék alkotásához. Ha figyelmesen megnézed a róla szóló filmeket vagy elolvasod akár az életrajzát, akkor rá fogsz jönni, hogy számítógépet meg úgy általában soha semmit nem tervezett, fejlesztett istenigazából (kezdetben Woz volt a fejlesztő, utána meg vettek fel rá embert vagy megbíztak külső céget), viszont egy zseniális vezető, kereskedő volt. Itt egy érdekes cikk a másik oldaláról. Illetve megkérdezném, hogy mond-e valamit a Dennis M. Ritchie név?

    Szerintem a reklámról kialakított véleményed meglehetősen naiv. Nem csak az a pár másodperces tévé/rádió snitt vagy óriásplakát nevezhető reklámnak, amit közvetlenül az orrod alá nyomnak, hanem az is, ami finoman, közvetetten kapsz.Sőt az az igazán hatékony reklám, ugyanis nem feltétlenül veszed észre, hogy vezetnek valami irányba.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • zotyesz66

    őstag

    válasz rudi #289 üzenetére

    Hát nem volt jellemző, hogy azt tegye amit az emberek várnak tőle, az biztos.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz rudi #289 üzenetére

    Rudi..

    Történetesen, szeretek olvasni. Nem is tegnap landoltam ezen a bolygón, láttam pár dolgot. Megítélheted a hozzáállásomat, kijelentheted ÉN hogy látom a világot, reklámokat, Jobs-ot, Apple-t, de gondolkozz egy picikét: Mennyit tudsz te rólam? Honnan tudhatnád, hogy én hogy gondolkozom? Pár ide pötyögött szösszenetből? Jobs "diktatórikus" módszerei nekem nem újak, a néha hirtelen rátörő dührohamai sem ismeretlenek az egyéb rigolyáival és a makacsságával, hajthatatlanságával egyetemben. Én sosem láttam szentnek, sőt van egy-két dolog, amiket elfogadhatatlannak és netto hülyeségnek tartok, amiket tett. És te? Vagy én? Mi hogy vagyunk ezzel? Rólunk max a szomszédaink, családunk, munkatársaink tudják, hogy seggfejek vagyunk, vagy jó arcok nemde? Olyan is van, hogy egyesek ku**v@jófejnek, mások megveszekedett baromnak látnak, akár egy körön belül. Csakhogy mi nem vagyunk előtérben, nem virít a képünk az újságok hasábjain, nem lesi x ember mohón, hogy mikor botlunk el a lépcsőn és káromkodunk e, vagy adunk e borravalót a pincérnek. Meggyőződésem, hogy Steve Jobs zseni volt a maga nemében. Állítólag többféle zsenialitás létezik: matematikai, fizikai, artisztikus, társadalmi stb. Steve lehet, hogy nem volt egy szilícium zsonglőr, egy mérnök zseni, tudtommal a főiskolán sem ezt tanulta, de még ha ezt tanulta volna, sem végezte el. Viszont képes volt maga köré gyűjteni nálánál sokkal sokkal hozzáértőbb, okosabb embereket és nem csak maga köré gyűjteni, hanem irányítani is egy cél érdekében, amire én pl. képtelen lennék, ha fejem tetejére állnék is. És nem csak mérnököket, hanem olyan tipikus lázadó, hosszúhajú rocker (és zseniális) programozókat, akiknek "csak szójjá be" már lépnek is a fenébe. Anno Bill (Gates) ugyanezzel a problémával szembesült, róla is elhíresült, hogy leordítja mindenki fejét, ha rátör az 5 perc és akkor mindenki megkapta a magáét, meg hogy egy igazi zsarnok. De a többség mégis szerette, ahogy Jobsot is, ha más nem azért, mert látták, hogy működik (a dolog) ugyanis nem egy esetben pár év múlva ugyanezek az emberek milliomosok voltak, és szemmel láthatóan ment a szekér jó irányba. Most meg "nyugdíjas éveiben" jótékonyságra költi a felhalmozott milliárdjait a harmadik világban.. Ha most teszem azt politikai (és fiktív) fejtegetésekbe bocsátkoznánk, amit ugye nem teszünk, mert ez nem olyan fórum: mondjuk lenne egy ország, élen egy megalomániás, az élet minden területébe beleugatni vágyó, pökhendi kis törpével, aki még életében egy percet nem dolgozott. DE! Tegyük fel, hogy valamiért, ki tudja miért, ez a szeméy mégiscsak átlátna dolgokat és meglenne az a képessége, hogy az illető országot és népét átverekedje a XXI. századba és viszonylagos jólétet szülnének az (egyébként idegbeteg és diktatórikus stílusban meghozott) döntései? (de jó lenne v@zze.. kár, hogy csak fiktív) Amikor meghalna, sokan, sokféleképp szidalmaznák, előkerülnének az ellenségek, akiket szerzett élete során, de lennének olyanok is, akik éljeneznék és szobrot emelnének neki. (Ez csak hasonlat természetesen, és mint minden hasonlat: sántít) Jobs-ot igazán megítélni a közvetlen környezetének van/lenne joga, azoknak, akikkel napi kapcsolatban állt, vagy azoknak, akikkel jót tett, vagy a cégüket tönkretette. De amit te félreértesz, vagy mondjuk inkább úgy, hogy "máshogy látsz" (mint én) az az, hogy én egy személyt EGÉSZÉBEN próbálok felfogni a jó és rossz tulajdonságaival együtt. Senki nem fekete vagy fehér. Kezdetben azt hiszed minden fekete és fehér, más út nincs, csak felfelé, vagy lefelé, de aztán egy idő után rájössz, hogy csak szürke létezik.. Az, hogy kiknek tett keresztbe, hány embernek szólt be, milyen pletykák keringtek/keringenek róla, milyen vallási tévelygésekkel, drogokkal került baráti kapcsolatba, hogy bánt a saját lányával, családjával és legvégül, hogy mekkora "zsarnok" volt, csak azok tudhatják, akikkel személyes kontaktusban állt, vagy a szenvedő alanyok. Én sosem tudhatom meg teljes bizonyossággal mi merre hány óra volt és kinek van "igaza" nem is rám tartozik, megvan a saját életem. A zseni "másik" pozitív oldalát viszont kristály tisztán látom, tapasztalom nap mint nap és azok a dolgok amiktől ő az volt aki (amiket előzőleg felsoroltam és sorolhattam volna még tovább, de a helyszűke nyilvánvaló okokból ezt nem teszi lehetővé) elvitathatatlanok és nyomot hagytak bennem (pozitív nyomot) Mivel olyan pejoratív jelzőkkel éltél, hogy "a sztárvezér világmegváltó előadásai" meg ehhez hasonlókkal (érvként) egy jogos kérdésre, ami arra irányult, hogy az Apple mennyiben "nyomatja" magát és "próbálja lenyomni magát, meg a termékeit a torkunkon" EZÉRT érthető okokból, mivel nem értettem egyet veled ebben NEM az Apple és azon belül is Steve Jobs "sötét oldalát" kezdtem el hangsúlyozni ellenérvként, hanem a (számomra) pozitívakat. Tudva mindeközben az egyéb, kevésbé "vonzó" tulajdonságairól, hibáiról és botlásairól. Jobs egy ember volt. Alkotott valamit, nincs benne semmi "világmegváltó" de ettől még ámulatra méltó (és igen: MÉLTÓ) A módszerei, hm.. próbálj te eligazgatni egy ekkora céget a kezdetektől úgy, hogy közben széllel szemben pis@lsz és sokszor a saját embereid is a jövőképed, forradalmi elképzeléseid ellen ágálnak a tárgyalóasztal túloldaláról, miközben a részvényesek rágják a füled, mert kevés volt a hozadék, mivel inkább fejlesztésbe ölted a pénzt.. Aztán hazamész és másnap reggel a lányod kérdezi, hogy "mi dőlt el éjjel a szobátokban?" - "miért kislányom?" - "Hát, anyu azt üvöltötte éjfélkor, hogy EZT MÁR AZ ISTEN SEM ÁLLÍTJA FEL!" Könnyű valakit megítélni a távolból, ráhúzni egy sztereotip kabátot, akár pozitívnak, akár negatívnak tüntetve fel, de ettől még nem biztos, hogy Ő az a személy lesz, akinek TE megálmodtad.. az embereket EGÉSZBEN kell szemlélni, én erre törekszem. És te?

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz llaszlo #288 üzenetére

    "Ezek után már nem is értem, hogy miért nem próbáltál ki egyetlen apple terméket sem"

    Használni használtam, birtokolni nem birtokoltam. iPhone-t, iPod-ot pl. nem vennék, iPad-et csak amerikában (a szolgáltatások miatt) Air-t szintén nem vennék, de csak, mert nekem túl vékony és nem szeretem a kényes dolgokat. Viszont egy iMac-en gondolkodom erőteljesen :)

  • vanhalen

    senior tag

    válasz zotyesz66 #292 üzenetére

    Nem az a cél, hogy mindenben egyetértsünk, de megpróbálni jó. Ha teszemazt, most ezt én látom (látnám) "jól" valszeg könnyűszerrel találhatnánk olyat, amit meg ő lát jól és én sz@rul. Nem tudom, neki milyen élete volt/van, de nekem volt "szerencsém" ismerni pár elég ellentmondásos és rendkívül összetett embert. Gyakran egész húsbavágóan érintettek negatívan, volt hogy pozitívan, de általában a kivételes emberek nem "egyarcúak" és sok hibájuk van.. (a sok előnyös tulajdonságuk mellett) Nézőpont kérdése, hogy a "szerszám" melyik oldalán vagy épp :D

    (Valaki legyen olyan szíves és tegye már OFF-ba a dumáimat pls, mert végtére is az eredeti téma az Ultrabook volt, de kifutottam a szerkesztési időkből)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz vanhalen #285 üzenetére

    Na várjál én most nem értem miről beszélsz... Illetve értem miről, csak azt nem értem minek? :)
    Az alapfelvetés az volt, hogy nyomatja-e a marketinget ezerrel az Apple is vagy sem.
    Erre te elkezded három oldalon át méltatni az Apple-t és Jobsot amit én sose tagadtam.

    "Én UTÁLOM ha manipulálni próbálnak. Legtöbb esetben kiröhögöm, vagy azonnal rákérdezek (tehát nem vagyok túl népszerű figura) Viszont, amit Steve csinált: az, hogy jól megkoreografálva, közvetlen stílusban megszólítva az embereket, egy egyszerű farmerben"

    "Tolják csak le a "torkomon" a termékeiket, nincs ellenemre, eddig is azt vettem csak, ami nekem tetszett,"

    Én itt azért kis ellentmondást érzem.
    De a lényeg továbbra is az, hogy igenis az Apple is nyomatja a marketinget rendesen. Csupán más módon, más eszközökkel, mint a túlnyomó többség. Ennyi. Ebben meg azt hiszem egyet is értünk.

  • zotyesz66

    őstag

    válasz vanhalen #294 üzenetére

    Nem azt akarom hogy egyetértsen, hanem hogy felfogja amit írsz. Mármint hogy totál más kérdés, hogy mit csinált azaz mit ért el és megint más dolog, hogy milyen ember. És nem kéne összekeverni a kettőt.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Dany007 #295 üzenetére

    Ez aranyos :)

    Jó: Az eredeti kérdés az Ultrabook létjogosultsága volt. Aztán, ha jól emlékszem jött az, hogy az ultrabook végülis Air koppintás, mi szükség rá stb. így került Apple az asztalra.
    Én valahol ott csatlakoztam be, hogy asszem Laci, meg Rudi azon kezdtek értekezni, hogy melyik "tábor" nyomatja inkább az Apple-t. Rudi szerint erősen "nyomatva" (hype-olva gondolom) van (és felmerült a média is, mint csatorna) Laci szerint épp, hogy nem "nyomatják" inkább mindig a konkurens termékek forgalmazói hozzák fel a saját termékeiket "Apple verőként" és ezért tűnik úgy, mintha a csapból is az Apple folyna, miközben valójában az Android és társai "folynak" orrvérzésig, az Apple neve pedig csak érintőlegesen "felmerül". Erre Rudi jött azzal, hogy lehet "alattomosan" is "nyomatni" és példaként felhozta a "nem a konkurencia reklámoz a csapból is, apple meg kussol?" szerű kérdésre az "Apple sztárvezér világmegváltó előadásait" mire én vitatni kezdtem, hogy a kettő ugyanaz a mód lenne mert az, hogy valaki a saját táborának tart előadásokat, de ha akarom nézem, ha nem akarom nem nézem, nem azonos a célzott reklámokkal mondjuk a TV-ben.

    Ami a dumáimat illeti, amiket kiemeltél, mint ellentmondást:

    "Én UTÁLOM ha manipulálni próbálnak. Legtöbb esetben kiröhögöm, vagy azonnal rákérdezek (tehát nem vagyok túl népszerű figura) Viszont, amit Steve csinált: az, hogy jól megkoreografálva, közvetlen stílusban megszólítva az embereket, egy egyszerű farmerben"

    Ezt úgy értettem, hogy ha EZ manipuláció, és valami alattomos reklám-összeesküvés részeként arra irányul, hogy az Apple a "véremben éljen" akkor legyen, de ha így van, akkor minden annak számít, az is, hogy felkel a hold, mert abba is beleláthatok egy almát igenigen nagy jóakarattal :DDD

    Vagyis, ennek fényében: "Tolják csak le a "torkomon" a termékeiket, nincs ellenemre"" Mármint, ha így, ezzel a módszerrel teszik, hogy néha megnézek egy egy előadást és HA TUDJÁK (ha sikerül) akkor gratulálok, ugyanis: "eddig is azt vettem csak, ami nekem tetszett" világ életemben, függetlenül attól, hogy ki mit és hogyan hype-olt.
    Aztán már a minőségről beszéltem, hogy engem az győz meg, ami MEGGYŐZŐ és számomra bizonyított, hogy hasznos és hogy az Apple sem lenne képes csak "hype"-ból fenntartani ekkora vásárlóbázist 34 éve, ha nem lenne mögöttes érték/tartalom.

    Megválaszoltam a kérdésedet?

  • rudi

    nagyúr

    válasz vanhalen #291 üzenetére

    Globálban az emberi társadalom előbbre jutott Jobs tevékenységétől annyira, hogy olyan magasra értékeljék amennyire megteszik azt? Szerinted miért van az, hogy a C-t és Unixot megalapozó embert sokkal kevéssé ismerik nála? Kicsit fura ez szerintem, olyan mintha az autógyártásban Daimler, Benz vagy Ford helyett az egyik sikeres konszern vezérigazgatóját méltatnák.

    Rólad pontosan annyit tudok, amenny nekem lejön az írásodról, vagyis pontosan annyit, amennyit te rólam. Szerintem Te egy marha jó üzletemberben látsz olyan dolgokat, amik szerintem nincsenek benne. És itt kb. véget is ér a történet hasznos része, a többi csak fölöslegesen gépbever karakterek sora, amit rengetegen csinálnak velünk párhuzamosan. Jobs és az Apple is megosztja a világot és mindig jó vitaalap. Na, ennek megcsinálásábn volt szerintem nagy Jobs, döntse el mindenki, hogy ez hasznos volt-e számára vagy sem.

    Tanács: tagold a szövegedet, akkor minden bizonnyal jobban emészthető lesz.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz vanhalen #297 üzenetére

    Hú. most látom, mennyire nem vetted, amit írok, vagy mennyire nem akarsz látni! Az Applenél az volt az alap reklámstratégia, hogy csináltakt valamit, aztán meggyőztek róla, hogy neked kell. Ehhez az egyik legjobb módszer egy karizmatikus, véleményformáló egyéniség felépítése. Jobs jelleméből fakadólag ezen nem is kellett sokat dolgozni. Szerintem inkább ne raboljuk egymás idejét :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • vanhalen

    senior tag

    válasz rudi #299 üzenetére

    Örülök, hogy ezeket írtad, így végül 100%-osan meggyőződhettem a veled kapcsolatos megérzéseim helyességéről. Köszönöm, hogy mosolyt csaltál az arcomra ebédidőben :R

Új hozzászólás Aktív témák