Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • newface567

    csendes tag

    Nem értem miért írják jó páran "ultrabukónak" ezt a koncepciót. Nekem pl. pont egy ilyenre van szükségem (igényem?). 13,3-as, pont jó méret, 1,3 kg, nem egy böszme valami, minőségi, gyors, ugyanakkor teljesítményben azt tudja mint a mostani 15,6-os, ami töltővel stb. bőven 3kg felett van. Játékra nem kell, mert nincs rá időm, de ha lenne is, minek egy 15-17" közötti dögnehéz, bár egész erős laptop?
    Azt úgyse cipelném magammal, ha meg otthon van, akkor meg már inkább egy fullos asztali.

    Zene, internet, office, esetleg PS. Filmezésre pedig ott a TV.
    MacbookAir, vagy talán az UX31 is még oké, bár utóbbit sehol nem láttam még kirakva.

    +Előttem írták az adatbevitelt: szerintem at jelentősen fejlődni fog, például App Storeba is van már több olyan program ami felismeri a beszédet (mint a Siri), pl az ingyenes Dragon, ami magyarul is ért! A legtöbb szót felismeri, néha kell javítani csak.

  • newface567

    csendes tag

    válasz Dany007 #269 üzenetére

    Jogos, hogy kell még néhány év, hogy kiforrjon, mondjuk én nem vagyok egy nagy IT szaki. Viszont átnézni egy gépelt szöveget is kell, tehát ez nekem nem lenne gond.

    OFF:nem tudja valaki, hol lehet élőbe megnézni/fogni ezeket az alternatív "Air" gépeket? A Samsung 9-en kívül a többit még nemigen láttam.

  • newface567

    csendes tag

    válasz Dany007 #271 üzenetére

    Ezeket a dolgokat nem az én dolgom kitalálni. :D Csendes környezet, zene off, igen kompromisszum. Mondjuk ez az egész nekem onnan jött, hogy írták lejjebb, hogy "a titkárnő nem fog iPadről pötyögni" (munkahelyen felteszem), amire nem is lesz szükség, sőt lehet, hogy a titkárnőre se, illetve de, csak mindenkiét Sirinek fogják hívni. :D

    Szóval nem mondom, hogy nem kell majd billentyűzet, de bizonyos feladatoknál előtérbe kerülhet.

  • newface567

    csendes tag

    Nem tudom, már ki írta, hogy laptop nélkül is lehet simán egyetemezni. Értem... Akkor ő valószínűleg az utóbbi időben nem járt a rendszerben.

    Van egy Neptun nevű rendszer. Online. Itt kell intézni olyan "érdektelen" dolgokat mint: tárgyfelvétel, vizsgára jelentkezés, jegyelfogadás, ösztöndíj kifizetéshez számlaszám megadása, neptunon keresztül tudsz pl. késedelmi díjat, kolidíjat, sőt lényegében mindent intézni. Tényleg nem kell gép...

    Emellett jó pár tanár netre felteszi az anyagot, így a gép nélkül nem tudsz felkészülni, de nem kell gép valóban.

    Mielőtt jönnél a könyvtárral egyrészt az sincs mindig nyitva, másrészt oda is el kell menni, ami elég sok időt vinne el, ha állandóan oda kéne járkálni minden apróságért >kevesebb idő> mindent gyorsan kell> kapkodás > hiba stb.
    Könyveket pedig lehet venni, viszont az elég sok PÉNZ. Akkor meg már mért ne vegyünk laptopot? Kölcsönözni pedig lehet, igen, ha az első 10 között vagyok aki a könyvtárból ki akarja venni az adott tankönyvet.

    Persze iPad meg iPhone tényleg nem feltétel, de azt írni, hogy manapság nem kell egy laptop egyetemre, az olyan mintha azt írnád, hogy nem kell víz az embernek. Bár valóban nem kell, csak akkor szomjan hal.

Új hozzászólás Aktív témák