Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Én a hétvégén rájöttem, hogy igazán komolyan dolgozni csak egy asztali gép előtt lehet rendesen. :D
    Nem csak az asztali PC mivoltja miatt, hanem az összes velejáró plusz miatt.

    Elhatároztam, hogy készítek egyedi mappaikonokat a HD filmjeimnek azok borítója alapján. Ez kb 72 féle ikont jelent.
    Leültem asszony notijával a kanapéra, lábat felrak kényelmesen és elkezdtem dolgozni. (borítókat keresni, letölteni, PS-ben méretreszabni, effektelni, képjavítani, újramenteni, majd egyenként behívni ikonkészítő programban és speckón, Win7-es ikonokat menten, majd mindet átküldeni a HTPC-re és ott egyesével beállítani...)
    Valamivel este 10 után kezdem a munkát - ami valójában nem volt nehéz, se komplikált, inkább monoton és robotmeló - és valamikor hajnali 2 kor fejeztem be. Közben voltam 3x cigizni.
    És meg kell mondjam, valami irdatlan szar volt. Kényelmetlen volt. Az egér is, meg a billentyűzet is. A nyakam már fél óra elteltével gémberedett, fájt. Később ezt a hátam követte, majd a fenekem is :D Egyszerűen katasztrófa volt dolgozni. Minden egyes cigi vagy wc szünet áldás volt :D Végre tudtam egyet nyújtózni, pihentetni a nyakamat, a kezemet stb...

    Össze sem hasonlítható egy olyan helyzettel, amikor az ember leül az asztali gép elé egy kényelmes, kipárnázott forgószékbe. A billentyűzet teljes szabvány szélességű és a tartója megfelelő magasságban van. Plusz egy 22-24 colos monitort nézve kell dolgoznom, nem pedig egy 10-12 colos előtt.
    Itt a cégnél majdnem ez a helyzet, így dolgozom és simán kibírok napi 8 órát, többet is. Otthon notival 1 óra után már minden bajom volt.

    Persze notival is meglehet csinálni, hogy leülök egy asztal elé, székre, + bill + egér + monitor rákötve, na de akkor meg már tényleg nem sok különbözteti meg egy asztalitól.

    Amit ebből kiakartam hozni az az, hogy a PC-t kár temetni. Hiszen ha az otthoni felhasználásból ki is szorítják a tabletek, ultrabookok akármik, a munkában mindig szerepük lesz. Egy titkárnő se fog az ölében tablettel adatokat felvinni, szerződéseket írni stb... Aztán a speciálisabb igényekről nem is beszélve.
    Szóval ettől nem kell félni. Az Intelnek meg sok sikert az ARM-mel szemben :) Talán nekünk is kedvez majd valamit ez a fajta versengés.

  • Dany007

    veterán

    válasz hcl #255 üzenetére

    Így van, de akinek vinni kell, annak van mellette még egy netbook, esetleg laptop. Ilyen célra akár egy netbook is megfelelő. És akkor lehet kényelmesen dolgozni asztalin, a kész cuccot meg áttolni a mobil eszközre és már vihető is.

    Amúgy nekem itt leginkább a kényelmes hatékony munkavégzés volt a szempont. Aztán a kiszolgáló hardver felőlem lehet egy noti, vagy tablet is. Csak legyen meg hozzá a 22-24 es screen, a rendes bill, egér na megy a rendes íróasztal + szék.
    A kis fogyasztást már meglehet oldani asztalival is. Persze egy noti még így is jobb de már nincs akkora különbség.

  • Dany007

    veterán

    válasz rudi #257 üzenetére

    Igen, ezt írtam. Ahogy azt is, hogy felőlem ez bármilyen eszközzel meglehet oldva.
    Értelem szerűen, annak akinek nem kell a mobilitás, annak teljesen fölösleges megvennie egy laptopot, tabletet + mellé a bill + egér + monitort. Bőven elég egy olcsóbb asztali gép egy olcsóbb 22-24-es monitorral.
    És igen, azt is mondhatjuk - a témánál maradva - hogy notin, tableten dolgozni nem kényelmes, nem ergonomikus főleg hosszútávon.

    A használt hardver meg leginkább attól függ mire akarja használni. Kell-e oda erő, vagy elég egy sima netbook is.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz rudi #260 üzenetére

    A jövőben remélem megoldják a változtatható kijelzőméretet okostelefonokban. Már volt erre koncepció ha jólemlékszem. Ilyen e-ink-es megoldás meg persze már létezik is.
    Na ha ez bejönne, akkor el lehetne dobni a tableteket.

    Amúgy meg inkább valami központi médiaszerveres megoldást látok jónak otthoni + munka céllal. Okostelefon rácsatlakozik mondjuk wifin. Telefonból kivetített teljes értékű billentyűzet az íróasztalra. És akkor csak egy monitor kell.

    Nem tudom, még nekem sem állt össze a fejemben ez. Hogy mi lenne ideális. Valószínűleg egyénileg változó.
    Viszont ez a nagy kavarodás az agyakban köszönhető a gyártóknak :) Akik ontják magukból az újabbnál újabb kategóriákat. Lásd ultrabook. Értem én, hogy az intel ellensúlyozni próbál ezzel - ahogy a cikkben is olvastam - de igencsak kérdéses a sikere. (bár én a tableteknél is ezt mondtam)
    Mert ugye van az okostelefon-> táblatelefon(galaxynote)-> tablet-> ultrabook-> netbook-> notebook-> asztaliPC

    Lehet kihagytam valamit, de ez nekem így is oltári nagy káosz. Nem csodálom, hogy sok vitát gerjeszt.

    szerk.: ja igen és az egész nálam onnan indult, hogy az ultrabookot, ugye az erősebb hardver miatt főként munkára ajánlanák. És ebből jött nekem az, hogy egy ilyen tableten nem túl kellemes / kényelmes dolgozni. Persze kiegészítőkkel megoldható. De akkor meg még drágább lesz az amúgyis borsos ár.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz rudi #262 üzenetére

    Igaz-igaz! Ezt még ki is hagytam :D A smart tv-től egyenesen lehidalok :) (negatív értelemben).
    A jövőt talán abban látom, hogy lesz a TV. Mert az mint kijelző mindig lesz. Lesz beleépítve egy mostani viszonylatban erősnek nevezhető HTPC, alacsony fogyasztással. És ez működhetne házi szerverként is. Otthon mindenki rákapcsolódhatna az okostelefonjával és kész.
    Én egy kicsit idióta és fölösleges megoldásnak tartom, hogy van otthon médialejátszó, settop-box, DvD/BD lejátszó, laptop, okostelefon, esetleg egy talblet vagy asztali pc is hozzá.
    Pár helyen már láttam ilyen káoszt. Tipikus jelen annak, hogy a júzernek fogalma sincs róla mire is van szüksége.
    Az egészet két részre kellene osztani. Legyen egy otthoni, szórakozásra kihegyezett eszköz. És lenne egy fullos, munkára is kényelmesen alkalmas eszköz. Természetesen mindegyik valamilyen mobil vagy könnyen mobilizálható formában. És ez 1-1 eszközt jelentene, nem pedig 6-7 különbözőt. E mellé max egy telefont tudok elképzelni.

    Mert a jelenlegi eszközöknek is megvan a maga előnye, hátránya. Sok helyen vannak átfedések is. De talán épp ezért nincs egységes igény.
    Tablet szórakozásra, Ultrabook munkára. Rendben. De akkor az ultrabook legyen olyan megoldás, ami képes leváltani a laptopokat. A tablet meg olyan, hogy ne kelljen mellé még külön asztali PC vagy netbook vagy médiabox.

  • Dany007

    veterán

    válasz rudi #265 üzenetére

    Hehe, igen erre próbáltam célozni.
    Amúgy ami engem illet, nekem minden kell. Egyedül a mobilitásra nincs szükségem. Így én fogtam az asztali PC-met és beépítettem a bútorba. Rádiós bill+egér a dohányzóasztalban, rejtett fiókban és kész is. Onnan megy minden (tv, film, fullhd, zene, net, játék, kis munka is).
    Asszonynak van egy kis laptopja, inkább netbookja. De annyira ritkán használjuk, hogy kikapcsolt állapotában is lemerült.

    Ezzel szemben pl sógornak van okostelefon (i4), tablet (i2), médiabox, dvd lejátszó és laptop is. Az asztaliját is nemrég adta csak el, korábban az is volt.

  • Dany007

    veterán

    válasz newface567 #268 üzenetére

    "szerintem at jelentősen fejlődni fog, például App Storeba is van már több olyan program ami felismeri a beszédet (mint a Siri), pl az ingyenes Dragon, ami magyarul is ért! A legtöbb szót felismeri, néha kell javítani csak."

    Lehet, hogy megfog változni, de egyhamar biztos nem. És egyhamar biztos nem a hangfelismerés irányába.
    A Siri is téveszt. Nem jól viseli az akcentusokat sem, és jelenleg csak pár nyelvre érhető el (angol, német, francia?).
    Dragont kipróbáltam, téveszt az is rendesen, főleg ha nem elég hangosan és elég artikuláltan beszélsz.
    Ha ez az irányvonal így halad tovább - amit remélek - akkor még egy 10 év kell neki, mire teljesen kiválóan használható lesz minden nyelven, minden körülmények között annyira, hogy rá merjek bízni dolgokat, ne kelljen visszaellenőrizni stb...

  • Dany007

    veterán

    válasz newface567 #270 üzenetére

    Én is örülnék, ha már ténylegesen is tudnék beszélgetni / akár diktálni a gépnek.
    De sok probléma adódhat. Az ember berekedt mondjuk, vagy zajos a környezet. Vagy pl hogyan hallgatsz zenét és dolgozol egyszerre? Mert lehet ha megy a Metalica vagy bármi más a háttérben akkor gép nem fogja érteni amit mondasz.
    Plusz PS-ben én pl szeretem használni a bill konfigurációkat. Sokkal gyorsabban tudok így dolgozni, mintha a kívánt műveletet kimondanám szóban.

  • Dany007

    veterán

    válasz vanhalen #279 üzenetére

    Egyébként már azon is érdemes elgondolkodni - ha már marketingről, reklámról beszéltünk -, hogy élőben akarod nézni Steve Jobs prezentációit a neten.
    Melyik másik cég prezentációját akarnád ennyire megnézni élőben a neten?
    Hát mi ez ha nem egy k***ajó marketing stratégia... :)
    Btw én tisztelem, mert nagy dolgokat alkotott. De attól még el kell ismerni, hogy nagyon nagy marketing tervek állnak e mögött.
    Hiszen emberek ezrei (talán tízezrei) ültek a gép előtt aznap, és keresték az élő adást az iPhone 4S bemutatójáról :) Azért ez nem gyenge. A legújabb BMW vagy Intel proci nem érdekel ennyire senkit sem... Nemhogy egy "telefon". De itt mégis :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz vanhalen #285 üzenetére

    Na várjál én most nem értem miről beszélsz... Illetve értem miről, csak azt nem értem minek? :)
    Az alapfelvetés az volt, hogy nyomatja-e a marketinget ezerrel az Apple is vagy sem.
    Erre te elkezded három oldalon át méltatni az Apple-t és Jobsot amit én sose tagadtam.

    "Én UTÁLOM ha manipulálni próbálnak. Legtöbb esetben kiröhögöm, vagy azonnal rákérdezek (tehát nem vagyok túl népszerű figura) Viszont, amit Steve csinált: az, hogy jól megkoreografálva, közvetlen stílusban megszólítva az embereket, egy egyszerű farmerben"

    "Tolják csak le a "torkomon" a termékeiket, nincs ellenemre, eddig is azt vettem csak, ami nekem tetszett,"

    Én itt azért kis ellentmondást érzem.
    De a lényeg továbbra is az, hogy igenis az Apple is nyomatja a marketinget rendesen. Csupán más módon, más eszközökkel, mint a túlnyomó többség. Ennyi. Ebben meg azt hiszem egyet is értünk.

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #311 üzenetére

    Abban azért kiegyezhettek (hetünk), hogy vannak vélt és valós igények.
    A vélt igények jelentős része un. kreált igény. Tehát semmi gyakorlati szükség nincsen rá, de elterjedt egy divat, egy hype és az illető ezt a valamit - legyen ez játék szaros 3-4 colos kijelzőkön, vagy non-stop facebook elérés akár szarás közben is - beillesztette a saját szokásai közép. Így lett belőle igény.

    Egyébként meg ez egy nagyon szar téma, mert ahogy mondod az, hogy kinek mi a szükséglete a legtöbb esetben szubjektív dolog. És igen, mindenki maga dönti el, hogy mire költi a pénzét.

    Tehát ha tovább akartok vitázni érdemben, akkor nélkülözhetetlen, hogy felállítsatok egyfajta etalont, egy mércét. Egyszerűen meg kell húzni a határt, hogy meddig tart a ténylegesen fontos, hasznos dolog és honnantól válik valami feleslegessé.

    Mert enélkül hülyeségeket beszéltek össze-vissza. Te ordítod neki, hogy "hogy SZERINTED az neki felesleges az nem mérvadó", viszont ugyan ezen logika alapján ő is mondhatná neked, hogy az ami neked hasznos nem mérvadó. Hiszen, mint mondtam az egész szubjektív, mindenkinek más tetszik. Azért ezen tényleg érdemes lenne elgondolkozni.
    Aztán ha megvan a határvonal, akkor lehet folytatni a vitát.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #316 üzenetére

    Folytatva a gondolatmenetet, sokszor én is majd leesek a székről, miközben olvasom, hogy az embereknek milyen igényeik vannak egy okostelefonnal vagy tablettel szemben. Tényleg sokszor csak lesek, hogy neked tényleg erre kell egy - mondjuk - 200 ezres telefon? Ha már Apple akkor az iPhone témákban sok ilyen lehet hallani, olvasni.
    Most konkrét példa nem ugrik be, de valami olyasmi volt, hogy az új iPhone-on milyen játékok futnak, milyen grafikával, milyen shadderekkel stb... És leesett az állam. Érted? :) Hogy ember...!!! Neked azért kell 200k-s csúcstelefon, hogy jáccál rajta? : o Eszem megáll.

    És igen, itt jön a képbe az, hogy mindenki arra költse a pénzét, amire akarja. Erre nem lehet mit mondani. Egyetértek.
    Csak ilyenkor kell kicsit globálisabban gondolkodni. Hogy itthon 300 ezer ember van aki nem tudja fizetni a hitelt. Mégtöbb akik tescos mocskost vesznek mert arra van pénzük. De közben ott figyel az okostelefon, az LCD tévé, a laptop...
    Aztán ott vannak a közkedvelt egyetemisták. Akik sírnak ha tandíjat kellene fizetni. De közben már mindegyiknek van laptopja, okostelefonja. Sőt, múltkor egy kollega úgy számolt be a helyzetről, hogy az ő csoportjában szinte mindenki iPhone 4-gyel megy Macbookkal mászkál! Vagy iPaddel!
    Közben meg picsognak, hogy miből fizessenek tandíjat ha kellene...
    És megy a siránkozás, hogy rosszabbul élünk, mint 10-15 éve. Ami részben igaz is! Nem mondom, hogy nem. DE! Azért azt is meg kéne ám nézni, hogy 10-15 éve még nem volt minden diáknak laptopja, okostelefonja, mobilnet előfizetése, sz.gépe otthon, otthoni netelőfizetés és még sorolhatnám azt a rengeteg plusz kütyüt eszközt szolgáltatást, amire 10-15 évvel ezelőtt egyetlen fillért sem költött az átlag.

    Szóval igen, akinek van rá pénze vegye meg. De fizesse a hitelt, éljen meg mellette. És ne picsogjon, hogy milyen szar itt élni Magyarországon. Mert ami 10-15 éve még nem volt igény és csak a pénzes üzletemberek engedhették meg maguknak, az ma már egy diáknak is teljesen alap dolognak számít, ma már neki is igénye. Ennyit az igényekről.
    De ez már nagyon off :)

    @vanhalen:

    Igen, erről van szó. Egyetértünk.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #321 üzenetére

    Oké, vedd meg 60 ezerért és fizess havi 17.800-at 2 éven át. Biztos sokkal jobban jössz ki.
    Mit nem lehet azon felfogni, hogy attól még, hogy az illető előfizetéssel veszi, attól még ugyanúgy kifizeti érte azt az összeget csak havonta!
    De akkor maradjunk a konkrét példánál. iPhone 4 32GB: 60k + 24x havi 10.300 forint. Az összesen 307.200 Forint. Ugyan ez: 9.900k + 24x havi 16.000 forint. Az 393.900 Forint.
    iPhone 4S 64GB: 90.000 Forint + 24x havi 16.000 forint. Az 474.000 Forint.

    És igen, tudom, hogy a havi díj lebeszélhető. Csak kérdés hányan vannak az országban akik ezt ki is használnák. Mert havi 16-17 ezer forint telefonszámlára rettentően sok! Ezt nemsokan engedhetik meg maguknak.
    Úgyhogy ne beszéljünk már úgy az iPhone-ról, mintha valami huszadrangú olcsó vacak lenne, amit minden második kisiskolás megvehet magának. A legdrágább telefonok között van, amit ma itthon a szolgáltatóknál lehet kapni. Ezen nincs mit szépíteni.

    "És komolyan szerinted azok vannak többségben akik csak azt nézik, hogy milyen játékok futnak egy telefonon? Talán nem a fórumból kellene kiindulni meg abból amiket így olvas az ember. "

    Egyrészt. Mégis miből induljak ki, hanem egy szakmai fórumból? :D Szerinted ha az ország legnagyobb mobilos fórumán - nem mindenkinek, de - sokaknak a játék az egyik fő szempont, akkor majd a kovács pista átlagembert biztos a proci teljesítménye érdekli majd :)
    Szal érted... ez egy szakmai fórum, itt pont, hogy nem a játéknak kellene első helyen lennie.

    Egyébként van pár Apple mániás ismerősöm. Egyik rokonom is. És minden héten mutogatja az új Appokat, amiket talált / vett / letöltött a telefonra. Szóval nem, nem csak a játék menő az tény, tudom. De amikor ettől a rokontól megkérdezem, hogy és mégis mire használod? Meg azt a négy képernyőnyi alkalmazást mire használod és mikor? Hát semmire. És mikor próbáltad legutóbb? Húh fogalmam sincs, két-három hónapja...

    "Meg kéne érteni, hogy változik a világ és ma már szinte elképzelhetetlen gép nélkül az élet egy főiskolán."

    Na ne mond már :D Vagy már elfelejtettek tollal papírra jegyzetelni? :D Otthoni / koleszos gépről minden mást el lehet intézni.
    Elmondom én neked miért kell a laptop a főiskolára - én is jártam - , a kényelem miatt. Mert kényelmesebb és akkor útközben tudsz filmet nézni meg ilyenek. Ennyi. Ne akard már megmagyarázni, hogy laptop nélkül nem lehet elvégezni egy főiskolát!? Ne essünk túlzásba.
    El lehet végezni, csak laptoppal kényelmesebb, megkönnyíti az életet. Okés.
    Épp ezen van a hangsúly. De mindjárt folytatom, csak idézek tőled, mert ehhez kapcsolódik:

    "10 éve is elköltötték a pénzt meg most is, csak legfeljebb másra."

    Itt a lényeg. Elköltötte másra. Lehet, hogy abból tudott fizetni egy lakbért. Tandíjat. Magántanárt. Vagy segítette a szüleit otthon. Vagy akármi más. De most, most meg inkább megveszi a laptopot, az okostelefont, az iPadet, fizeti az előfizetést, a mobilnetet, mert az olyanok, mint te bebeszélik maguknak, hogy márpedig enélkül nem lehet élni! Aztán meg mennek a minisztérium elé siránkozni, meg tüntetni, mert nincs pénzük a szegény diákoknak (de bulira meg laptopra mindig futja)... Tisztelet a kivételnek.

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #323 üzenetére

    Te miről beszélsz?
    De most komolyan.. .Szerinted a Samsung Galaxy Mini egy árban van az iPhone 4-gyel? Vagy az LG optimus one? Nokia C5? SE x8 x10 mini? Ha? Ne mond már, hogy ezek nem olcsóbbak, mint egy iPhone 4 vagy egy SGS2! Nézzél már körül...
    Ezeket még egy sima 5k-s havi előfizuval is megkapod párezer forintért.

    Akkor leírom neked összehasonlítva:

    iPhone 4 32GB médiamánia S havi 5.000 forint - 110.000 Ft-ba kerül.

    Samsung Galaxy mini szintén médiamánia S havi 5.000 forint - nulla forint

    Sony Ericsson Xperia mini médiamánia S havi 5.000 forint - 9.000 forint

    Sony Ericsson Xperia X8 médiamánia S havi 5.000 forint - nulla forint.

    Akkor szerinted melyik a drágább?

    "Sőt ez alapján mindegyik telefon közel 200k-ba kerül."

    Gondolkodj már ember... Amúgy igen, az SGS 2 is iPhone árkategóriába esik. Az egyik legdrágább.
    De attól még ezer másik okostelefont lehet kapni, ami sokkal olcsóbb, mint az iPhone 4 vagy az SGS2. Úgyhogy nem értem mit nem lehet felfogni azon, hogy az iPhone 4 és 4S az egyike a ma kapható legdrágább okostelefonoknak (vertut kivéve persze :) )

    Az, hogy a többire nem tudsz reagálni inkább téged minősít. Na meg a szmájlitenger is :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #325 üzenetére

    Hogyne kéne hozzáadni a havidíjat...
    Baszki, azt hittem ez egyértelmű...
    Az 5k-s havidíj x24 hónap természetesen.

    De azt vedd már észre, hogy amíg megkapsz egy Lg Optimus One-t 0 forintért 24x havi 5 ezer forintért, addig egy iPhone 4-re fizetsz 60 ezer forintot plusz 24x havi 16 ezret! Érzed a különbséget?

    Várjál részletezem, hogy fel is tudd fogni :DD

    iPhone 4 32GB - 60 ezer kp + 24 hónapig havi 16.000 forint = 444.000 Forint

    LG Optimus One - 0 forint kp + 24 hónapig havi 5.000 forint = 120.000 Forint

    Na? Ne mond, hogy még most sem érted mire gondolok!?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Gadgetfun #327 üzenetére

    Tudom, ezt nem is vitattam. Nem erről szól a vita, ergo mindenki tudja, hogy a két telefon tudása minősége össze sem hasonlítható, de nem erről volt szó.
    De a lényeg azon volt, hogy szerinte nem lehet olcsón okostelefont kapni. Szerinte minden telefon 200k... Hát kurvára nem.
    Továbbá azon indult a vita, hogy az iPhone az egyik legdrágább. És pedig az.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #329 üzenetére

    Magyarázd már el miért nem kell beleszámolni te? :D
    Azt nem kell kifizetned? Vagy mégis hogy gondoltad te ezt?
    Már hogyne kéne beleszámolni... Azért kapod meg 60k-ért a telefont, mert hűségszerződést kötsz, miszerint 2 éven át havi 16 ezret perkálsz a t-mobilnak...

    De akkor hozz nekem T mobilos iPhone 4-et újonnan 60k-ért légyszives :) És a szolgáltatás árát meg majd te fizeted...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #332 üzenetére

    Oké, de a két készülék árának aránya akkoris megmarad.
    Hiszen iPhone 4 32GB 60k + előfizu
    Lg Optimus One meg nulla forint + előfizu...
    Meg még van egy rakás másik telefon is, ami nulla forintos azzal az előfizuval, amivel az iPhone 4 32GB 60 ezer! Érted?

  • Dany007

    veterán

    válasz Gadgetfun #333 üzenetére

    Mondom, akkor nem kell beleszámolni. A lényegen nem változtat.
    De akkor elmondom megint, a lényeg az volt, hogy az iPhone 4 még mindig az egyik(!) legdrágább telefon.

    Tessék
    Samsung Galaxy S2: 26.000 forint

    iPhone 4 32GB : 60.000 forint

    Kihagytam az előfizetést. Akkor melyik a drágább?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #335 üzenetére

    Értsd már meg, hogy tudom, hogy vacakabb! Nem erről volt szó.
    Csupán arról, hogy az iPhone 4 az egyik legdrágább. Ahogy az SGS2 is és még van pár.
    Nem arról beszélünk, hogy melyik a jobb, csupán arról melyik kerül többe.

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #338 üzenetére

    Az egyébként úgy jött, hogy szerintem a magyar átlag abból a szaros átlagfizetésből nem tudja megfizetni a havi 16k-s telefonszámlát 2 éven át. Így már az is egy igen nagy összeg, hogy azt minden hónapban ki kell fizetni.
    De mondom, felejtsük el az előfizut. Az iPhone akkoris a legdrágább kategóriában van. És voltaképp ebből indult a vita. Erről vitáztunk.

    @Gadgetfun:

    Drágább vagy nem drágább? Hátakkormeg... Fogd már fel, hogy erről ment a vita. Igen az iPhone a legdrágább kategóriába esik. Ennyi vitát le is lehet zárni. A többiben meg egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #341 üzenetére

    Jaaj most keressem ki a linket? :D Sz.ted én fejből tudom az árát? Amúgy médiamánia L-el kerül 59.900-ba.

    Figyelj. Egyezünk ki abban, hogy az iPhone 4 még mindig a legdrágább kategóriában van. Nem? De. Erre próbáltam célozni az egésszel. Ez volt a lényeg.

    Egyébként tudod az a gond, hogy k**va sokan vannak ebben az országban akik nem tudják kifizetni a havi 10-15 ezres előfizetési díjat sem. Így amikor nézik a telefont, bizony nem csak az árát számolják, hanem azt is, hogy ezután mennyit kell majd fizetni havonta.
    Na ezért nézem én az előfizetést is. Mert nekem havi ~ 6k-ből kijön a telefonszámlám. :) Nettel együtt :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Alex91 #343 üzenetére

    Egyetértek. Mint mondtam, én kijövök havi 5-6 k-ból havonta. Úgy, hogy rendszeresen telefonálok napi szinten + a mobilnet.
    De előbb varrnám be a számat, mintsem kiadjak havi 10-15 ezret telefonálásra. Persze ha munka miatt kell, akkor nyilván vagy fizeti a főnököm, vagy kitermelem magamnak. Akkor viszont máris nincs miről beszélni.

    Egyébként egy jobbfajta használtat érdemes kifogni.

    @

    "Jó egyezzünk, de ezzel nem mondtál semmit, csak annyit, hogy az egyik legjobb telefon az egyik legdrágább. ÉÉÉS??"

    Ééés? Ebből indult a vita :D Hogy ki tudja megengedni magának meg ki nem...
    Hogy a sok embernek ennél a csúcstelefonnál az az egyik legfontosabb, hogy milyen játékok meg hogyan futnak és hogy milyen grafikus mag van benne...
    Erre írtam, hogy aki egy 200k-s telefont- ( de akkor maradjunk annyiban, hogy az egyik legdrágább telefonnál) - vesz, tényleg ez a legfőbb, az egyik legfőbb szempont? :D

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #347 üzenetére

    Pedig ez lett volna a lényeg :)
    A 200k hasraütés volt. Ez érződött is. Azt akartam ezzel kifejezni, hogy egy relatíve piszkosul drága telefonról van szó. Amiben továbbra is egyetértünk. Ennyi lett volna.

    Igen, a 200k-ba te kötöttél bele. Tök mind1 miért. Mivel a lényeg azon volt, hogy drága. De te mégsem ezt emelted ki, hanem azon a 200k-n rugóztál oldalakon át :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz sutszi #352 üzenetére

    Persze, igazad van. Csak egyrészt nincs ilyenről hivatalos statisztika, amit elő lehetne kapni. Másrészt ha az ember már 15 alkalommal hallja / látja ezt mondjuk fórumokon vagy az életben akkor akaratlanul is kialakul benne egy kép.

  • Dany007

    veterán

    válasz newface567 #356 üzenetére

    Olvasd el jobban amit írtam. Egyetlen szóval se mondtam, hogy nem kell gép!
    Azt mondtam, hogy nem feltétlenül kell laptop! Notebook, iPad.
    Mert amit írsz, azt mindet el lehet intézni otthoni gépről, koleszos, iskolai gépről akárhonnan. Nem szükség a laptop csak valamilyen számítógép. Számítógép elérés.
    Persze az ettől még kényelmes, tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #362 üzenetére

    Értelek. Elhiszem, hogy akinek nincs gépe az szív. De nem mondtam, hogy ne legyen gépe. Csak nem feltétlenül kell minden órára laptopot cipelni.
    Amúgy tankönyvek vannak még? Erre kíváncsi lennék. Elég lesz majd csak egy laptopot venni a gyereknek, vagy ugyanúgy évről évre könyveket is meg kell majd venni? Gondolom elég lenne csak a jegyzeteket letölteni a netről.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Azt amúgy tudja valaki, hogy ezt a fajta vitát hogyan hívják? Vagy van egyáltalán valami elnevezése?

    Amikor az emberek elkezdenek vitázni egy témáról, majd jön valaki, valakik (akár én akár más, mindegy) és beleköt valami teljesen jelentéktelen dologba, aminek alig van némi köze a témához. Az érvelésnek / magyarázatnak csak egy mellékszálának is a kis részét képviseli. És mindig van valaki aki ebbe beleköt. Innentől kezdve a vita már erről szól. Majd a mellékszál magyarázása kapcsán egy harmadik ember beleköt a mellékszál mellékszálába... :D és így tovább.

    Ez tipikus esete a "Hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez?" című viccnek. Ami így 6-8 év fórumozás után már egyre kevésbé tűnik viccnek, inkább valóságnak.

    Itt is hasonló történt - ami persze mindannyiunk hibája -, hogy elindult a beszélgetés az intel ultrabookjáról. Aztán valahogy jött hozzá az Apple. Ebből a Steve Jobs, majd ebből elkanyarosdtam az egyetemistákhoz, majd az egyetemisták megélhetéséhez, aztán valahonnan jött Henry Ford, és a futószalag... Miközben lassan már arra se emlékszünk miről szól a topic :D
    És ez a jelenség nagyon sok témánál megfigyelhető. Kéne neki valami nevet adni :D

Új hozzászólás Aktív témák