Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    (#318) Dany007:Bocs, de nem tudok elmenni mellette. Hagyjuk már az egyetemistákat. Kialakult egy sztereotípia és most ez fog menni?! Azért mert van egy szűk réteg, meg van egy kolléga...Ez olyan mint a pletyka. "A falu elején józsi bácsi befingott, mire a falu végére ért, már arról beszéltek, hogy beszart". Bocs, az alpári részért, de nagyon jól érzékelteti, milyen dolgok tudnak születni, az "...Azt hallottam, hogy..." típusú dolgokból. Általánosítani meg főleg nem érdemes.

    vanhalen:Rudi nem véletlenül hozta fel Dennis Ritchie, Benz, Ford neveket. Ők tényleg feltaláltak valamit. Tudod így IQ-ból.
    Jobs pedig egy üzletember volt, aki lényegében(ahogy az USA-ban lenni szokott) álmokat árult...Amiben fontos szerepe volt a reklámnak, ami nem csak azt jelenti, hogy "Apu buksi kiszökött...", hanem ő kiállt a színpadra és előadott egy műsort. Nyilvánosságot szerzett a termékének... A többit tudjuk.
    Nincs tökéletes termék ezt el kell fogadnunk. Olyan van ami a legkisebb kompromisszumok mellett marad megfelelő eszköz az elvárásainknak eleget téve. Így az "i"cuccok is jónak számítanak, de azért messze nem tökéletesek.
    Én nem állok egyik fél oldalára sem. Nem vagyok Apple gyűlölő...meg hasonló ilyen-olyan fan, ezzel fölösleges jönni. Azt viszont még a vak is láthatja(már ha akarja), hogy a fogyasztói társadalom ami most működik, nem éppen az ésszerű döntésekről szól...
    Tényleg érdemes lenne egy reális felmérés arról, hogy ki mire használ egy okostelefont...szerintem megdöbbentő eredménye lenne.
    (Azért azt is megkérdezném így csendben, hogy ki hogyan definiálná az okostelefont?)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Dany007

    veterán

    válasz sutszi #352 üzenetére

    Persze, igazad van. Csak egyrészt nincs ilyenről hivatalos statisztika, amit elő lehetne kapni. Másrészt ha az ember már 15 alkalommal hallja / látja ezt mondjuk fórumokon vagy az életben akkor akaratlanul is kialakul benne egy kép.

  • zotyesz66

    őstag

    válasz sutszi #352 üzenetére

    "Rudi nem véletlenül hozta fel Dennis Ritchie, Benz, Ford neveket. Ők tényleg feltaláltak valamit. Tudod így IQ-ból."
    Hát pont Ford baromira nem talált föl semmit! Ugyanazt csinálta: okos emberekkel vette körül magát és kiadta nekik, mit fejlesszenek ki. Pl. az egy tömbből álló V8 motort. Addig csesztette a mérnökeit amíg meg nem csinálták. Neki magának ugyanúgy "csak" ötletei voltak, mint SJ-nak.

  • sutszi

    veterán

    (#353) Dany007 :Erre is, arra is láttam példát...Sok ember nem való oda de ez más kérdés.

    (#354) zotyesz66: bár lehet tévedek, de tudomásom szerint a futószalagos módszert, neki köszönhetjük.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • newface567

    csendes tag

    Nem tudom, már ki írta, hogy laptop nélkül is lehet simán egyetemezni. Értem... Akkor ő valószínűleg az utóbbi időben nem járt a rendszerben.

    Van egy Neptun nevű rendszer. Online. Itt kell intézni olyan "érdektelen" dolgokat mint: tárgyfelvétel, vizsgára jelentkezés, jegyelfogadás, ösztöndíj kifizetéshez számlaszám megadása, neptunon keresztül tudsz pl. késedelmi díjat, kolidíjat, sőt lényegében mindent intézni. Tényleg nem kell gép...

    Emellett jó pár tanár netre felteszi az anyagot, így a gép nélkül nem tudsz felkészülni, de nem kell gép valóban.

    Mielőtt jönnél a könyvtárral egyrészt az sincs mindig nyitva, másrészt oda is el kell menni, ami elég sok időt vinne el, ha állandóan oda kéne járkálni minden apróságért >kevesebb idő> mindent gyorsan kell> kapkodás > hiba stb.
    Könyveket pedig lehet venni, viszont az elég sok PÉNZ. Akkor meg már mért ne vegyünk laptopot? Kölcsönözni pedig lehet, igen, ha az első 10 között vagyok aki a könyvtárból ki akarja venni az adott tankönyvet.

    Persze iPad meg iPhone tényleg nem feltétel, de azt írni, hogy manapság nem kell egy laptop egyetemre, az olyan mintha azt írnád, hogy nem kell víz az embernek. Bár valóban nem kell, csak akkor szomjan hal.

  • sutszi

    veterán

    válasz zotyesz66 #357 üzenetére

    Igen, kétségtelen. Azonban lovagolni a részleteken láthatóan könnyebb mint az analógiát megérteni...(Persze már tudom ezután az jönne: De hát...így nem is igaz...meg így-úgy hülyeség...meg akkor minek írtam. Csak azért az sem véletlen, hogy 3 névből csak 1-be kötöttél bele. Abszolút nem ez a lényeg, hogy hány embert lehet ide felsorakoztatni. Mindössze racionálisan kéne felmérni bizonyos személyek jelentőségét.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • vanhalen

    senior tag

    válasz zotyesz66 #357 üzenetére

    Meg a T-Modell alkotója is, Galamb József:[link] meg Farkas Jenő is ugye:[link]

    (#352) sutszi: Ha már Ford: Ő róla köztudott volt, hogy "kíméletlen zsarnok" (Egyesek talán nem értik mire írom, feljebb volt róla szó

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    (Kifutottam a szerk. időből még mielőtt félre érted, nem pont neked/nektek címeztem, sokkal korábban volt róla szó)

  • Dany007

    veterán

    válasz newface567 #356 üzenetére

    Olvasd el jobban amit írtam. Egyetlen szóval se mondtam, hogy nem kell gép!
    Azt mondtam, hogy nem feltétlenül kell laptop! Notebook, iPad.
    Mert amit írsz, azt mindet el lehet intézni otthoni gépről, koleszos, iskolai gépről akárhonnan. Nem szükség a laptop csak valamilyen számítógép. Számítógép elérés.
    Persze az ettől még kényelmes, tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz vanhalen #359 üzenetére

    "Ha már Ford: Ő róla köztudott volt, hogy "kíméletlen zsarnok"
    Melyik??

    Ezt úgy birom amikor ha valakinek "csak" egy vagy több jó ötlete van azt semmire sem nézik. Rá kéne már jönni, hogy a billentyűkoptatásból meg a farigcsálásból nem tartana itt a világ akkor még kb mindig szekérrel járnánk. Ez a tipikusan mérnöki gondolkodás akik soha életükben nem lesznek képesek globálisan gondolkodni és tipikusan soha nem lesznek vezetők. Mert egy vezető tudja azt, hogy mennyit ér egy jó ötlet még akkor is ha az illető azt konkrétan nem tudja kivitelezni.
    Egyszer mondta egy mérnök tanárom, hogy ők nem dolgoznak csapatban, mert a mérnökök egyedül is képesek megcsinálni dolgokat. Akkor is és most id nagyon jót röhögök ezen. Rakjanak már össze egy BMW-t úgy, hogy a mérnökök egymástól függetlenül dolgoznak. LOL
    Ritchie mit alkotott? A C nyelvet. Ennyi, hogy azt hogyan használták fel mások az már más kérdés. Önmagában a C nyelv az semmi csak egy eszköz egy nagyon jó eszköz viszont azt egy átlagember semmire sem tudja használni. Az azzal készített programokat már igen, viszont ahhoz kellenek olyan emberek akik azokat a programokat elkészítik. És nem csak C-ben készülnek programok hanem más nyelveken is, ha nem Ritchie akkor lett volna más aki megalkot valami hasonlóan jó nyelvet.

    A nagy vezetők és álmodozók nélkül nem lennének képesek a mérnökök sem olyan dolgokra, mint egy BMW, egy okostelefon. vagy egy ultrabook.

    Dany007: Jah főleg, hogy az iskolák meg koleszok bőven nem biztosítanak annyi gépet, mint amennyire szükség lenne, hogy ha mindenki azokat használná. És akkora káosz lenne, hogy az hihetetlen. Emlékszem amikor tárgyfelvétel volt és ott drukkoltunk kora reggel, hogy fel tudjuk venni a tárgyakat. Akinek meg nem volt gépe az meg szívott.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz llaszlo #362 üzenetére

    Értelek. Elhiszem, hogy akinek nincs gépe az szív. De nem mondtam, hogy ne legyen gépe. Csak nem feltétlenül kell minden órára laptopot cipelni.
    Amúgy tankönyvek vannak még? Erre kíváncsi lennék. Elég lesz majd csak egy laptopot venni a gyereknek, vagy ugyanúgy évről évre könyveket is meg kell majd venni? Gondolom elég lenne csak a jegyzeteket letölteni a netről.

    [ Szerkesztve ]

  • franc0

    őstag

    válasz newface567 #356 üzenetére

    Nem kell laptop, sem okostelefon.

    Én sem értem hogyan, de egy évfolyamtársammal másfél éve végeztünk, ő lehozta a fenti eszközök nélkül (1db asztali géppel az albérletben) és nem is akárhogy. No UV, most pedig zsíros meló. Ennyi.

    ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

  • vanhalen

    senior tag

    válasz llaszlo #362 üzenetére

    Melyik melyik.. Henry! Csak azért hoztam föl, mert "felhozódott" S. J. "zsarnoki attitűdje" és személyiségének egyéb "kevésbé kellemes" oldalai egy korábbi hozzászólásban pl. hogy a rokkant parkolóban parkolt (a saját székháza előtt) :DDD

    Amúgy, amit mondtál: Most idézzem azt a szólást, hogy "a mérnökök a tudomány segédmunkásai" :DDD (bocs..) Sok jó mérnök van, sok jó "tudós" van, de általában elég elvont és maguknak való figurák, különcök (mármint, az igazán zseniálisak) Anno a Manhattan tervnél sem csak azért gyüjtötték őket egy helyre, mert titkos volt (persze azért is) hanem mert ahhoz, hogy az "elméletből" gyakorlati megvalósítás legyen (bomba) kellett egy Openheimer szerű vezérfigura, meg egy meglehetősen "karakteres" katonai vezető (nevére nem emlékszem) különben még most is a kivitelezés részletein vitáznának (egymással)

    Azt sem véletlen írtam, hogy Jobs egyik legnagyobb képessége az volt, hogy képes volt maga köré gyűjteni nálánál sokkal nagyobb koponyákat és egy cél érdekében mozgósítani, összekovácsolni őket.. Hiába a legjobb ötlet, a legnagyszerűbb találmány, a legforradalmibb eszköz, ha a kutya sem tolja előre és nem népszerűsíti, nem teszi "elérhetővé".

    Legjobb példa talán (számtech fronton) a Xerox. A Xerox Alto már RÉG készen volt a Xerox kísérleti laborjában, mire odahívták Jobsot és Gates-t.. A kutyát nem érdekelte a Xeroxnál, ők ketten is szinte csak véletlen szereztek tudomást róla (ha valaki esetleg nem tudná, az Alto volt az első grafikus interfésszel rendelkező gép, az Apple OS, meg a Windows és a többi GUI-val rendelkező OS arról lett "koppintva") Ja és ha már itt tartunk, éppen Simonyi és társai (mérnökök) hívták meg őket, mert tele lett a tökük azzal, hogy a zseniálisabbnál zseniálisabb munkáik ott kallódnak egy eldugott laborban, miközben akár forradalmasíthatnák is a világot, de senki még csak nem is tud róluk, a vezetőség meg lesz@rj@. (A Xeroxnak úgy látszik nem volt olyan "álmodója" ahogy te mondanád, mint Jobs, de ide sorolnám Simonyit és Gates-t, vagy szintén abból a csapatból az Adobe két alapítóját John Warnock-ot, Charles Geschke-t, hosszú a lista..[link])

    Én nem csorbítanám Dennis Ritchie érdemeit. De ha már "valaki" kifogásolta, hogy Dennis Ritchie halála körül nem volt akkora "felhajtás" (elnézést..komolyan mondom ovoda.. mi ez, valami VERSENY???!) akkor, noha nem egészen értem a párhuzamot, azon a negatív sztereotip megjegyzésen kívül, hogy "Jobs nem alkotott semmit, bezzeg.." hadd jegyezzem meg, hogy ennyi erővel a BASIC és az e-mail megalkotójáról, Kemény Jánosról sem hallottunk különösebben, pedig ő még magyar is volt és Einstein segédje is mégsem sír a szája senkinek, szóval..[link])

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz vanhalen #365 üzenetére

    Úgy látom a Ford történelmével nem vagy teljesen tisztában. Két Henry Ford is volt. Szóval melyik?

    Ritchie érdemeit nem akarom csorbítani, mert tényleg jót alkotott csak, hogy SJ-t sokan lenézik, mert állítólag semmit sem hozott létre na az már a no comment kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    (mailt benéztem) Egyébként van valami hír az Ultrabookokról? :DDD (Tudom, LG..)

  • vanhalen

    senior tag

    válasz llaszlo #366 üzenetére

    A Ford történelmével?? Én nem hogy a Ford történelmével nem vagyok tisztában, hanem még nagyon sok mindennel.. Nem emlékszem, hogy az általános műveltség része lenne, bár biztos jó dolog, ha minden apró részletet tud az ember mindenről, de én nem ilyen vagyok. Sosem érdekelt sem az autó (mint gépjármű) sem az autógyártás, így az autógyártás "történelme" vagy főbb személyiségei sem. Én (eddig) egy Henry Fordról tudtam és arról, hogy róla is az a szóbeszéd járta, mint Jobsról, hogy "diktatórikus módszerekkel" vezette a gyárát, amit sokan felpanaszoltak, de közben meg úttörő munkát végzett és ha ő nem ilyen, lehet hogy ma nem szaladgálna minden 16 éves pisis USA állampolgár 4 keréken motor meghajtással. Bajé? :DDD Ha érdekel, a fociról is bármit elhiszek, fingom nincs arról sem, de ettől még legalább 50% esélyem van a teljes életre, feltéve hogy rövidesen ki nem derül, hogy egy H1N1 sakkozik a véremben :) Szerintem a lényeg nem ez volt, bocs..

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz vanhalen #368 üzenetére

    Csak abból gondoltam, hogy tudod, mert te hoztad fel a történelmi személyeket akik a modern gyártás úttörői voltak.
    Írhatnám azt is, hogy Herny Ford majdnem tönkre tette a Ford-ot ami igaz is lévén, hogy ketten voltak. :) Apja-fia.
    A XX. század hajnalán úgy kb a közepéig még tényleg a mérnökök voltak a meghatározók viszont ahogy egyre nagyobbak lettek a vállalatok már sokkal inkább a jó vezetőkön múlott minden. És ez ma is így van. Lehet, hogy megalkották az ultrabookot viszont ha ezt nem tudják jól tálalni vagy nem úgy alakítják ki, hogy ez sok embernek tetszen akkor nem fogják úgy venni, mint amire számítanak. És ebben nagy szerepe van a vezetőknek is.

    Érdemes életrajzokat olvasni sokkal hasznosabbak, mint a hülye tankönyvek, persze vannak kivételek.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Azt amúgy tudja valaki, hogy ezt a fajta vitát hogyan hívják? Vagy van egyáltalán valami elnevezése?

    Amikor az emberek elkezdenek vitázni egy témáról, majd jön valaki, valakik (akár én akár más, mindegy) és beleköt valami teljesen jelentéktelen dologba, aminek alig van némi köze a témához. Az érvelésnek / magyarázatnak csak egy mellékszálának is a kis részét képviseli. És mindig van valaki aki ebbe beleköt. Innentől kezdve a vita már erről szól. Majd a mellékszál magyarázása kapcsán egy harmadik ember beleköt a mellékszál mellékszálába... :D és így tovább.

    Ez tipikus esete a "Hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez?" című viccnek. Ami így 6-8 év fórumozás után már egyre kevésbé tűnik viccnek, inkább valóságnak.

    Itt is hasonló történt - ami persze mindannyiunk hibája -, hogy elindult a beszélgetés az intel ultrabookjáról. Aztán valahogy jött hozzá az Apple. Ebből a Steve Jobs, majd ebből elkanyarosdtam az egyetemistákhoz, majd az egyetemisták megélhetéséhez, aztán valahonnan jött Henry Ford, és a futószalag... Miközben lassan már arra se emlékszünk miről szól a topic :D
    És ez a jelenség nagyon sok témánál megfigyelhető. Kéne neki valami nevet adni :D

  • vanhalen

    senior tag

    válasz llaszlo #369 üzenetére

    Szoktam néha ilyeneket olvasgatni, bár sajnos egyre kevésbé jut idő rá.. Fordot egyébként nem én hoztam fel, csak reagáltam egy korábbi hozzászólásra, de mikor kedvencünkel vitáztunk akkor is felsejlett már, csak tényleg nem akartam már Ford-al is szétoffolni az Ultrabook/Apple témát, így is elég kesze-kusza lett :) (amit egyébként utólag bánok, mert elkövettem azt a tipikus hibát, hogy azáltal, hogy vitába bocsátkoztam felindultságomban egy BAGATELL állításon, végülis elfogadtam az illető egyébként FULL BAGATELL alapfelvetéseit én naiv hülye :DDD ) Annak, amit mondtál, az ellenkezője is igaz: Olvastam, hogy sok nagymúltú cég úgy jutott csődbe, hogy a vezetőség lenézte a saját programozóit/mérnökeit, mert hogy szerinük ők "csak" kiviteleznek és az semmiség, bármikor pótolhatóak, az "érdemi" munkát az ötletek, koncepciók kiagyalói végzik a sok esetben még csak nem is szakmabeli vezetőségben, akiket a részvényesek beszavaztak.. Ez is hülyeség. Jobs ebben szerintem egyensúlyt volt képes teremteni, ahogy Bill is, sőt ez utóbbi komolyan ráfeküdt arra, hogy fiatal tehetségeket kutasson fel USA szerte, azon oknál fogva, hogy így elkerüljék a "becsontosodást" mivel egy fiatal egészen más módon gondolkodik, mint egy középkorú. Magyarul fent akarta tartani a friss "vérkeringést" a cégen belül, okulva a konkurencia bukásainak okaiból. Nehéz ügy amúgy ez szerintem, nem könnyű feladat, én nem vállalnám :R

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Dany007 #370 üzenetére

    Egyszerű: "Vita" kontra "vitatkozás" (csak itt a fórum jellege bonyolítja)

    Ha érdekel, mi a különbség:

    Remek megoldás lenne, ha a másikkal lehetne az érvek nyelvén beszélni. Semmi rossz nincs a vitában, amíg az érvek cseréje marad. Ám ha a véleménycsere zsákutcába jut, vagy a másik nem hajlandó hallgatni a logika szavára, a dolgok veszélyes irányt vesznek: a vita vitatkozássá fajul.

    Amikor vitáról beszélek, ezen a tények nyugodt, ésszreű, tárgyilagos vizsgálatát értem (közös vizsgálatát) Vitatkozáson pedig szavak irracionális cseréjét, amelyben legalább az egyik fél ragaszkodik a hamis premisszáihoz (kiindulópont)

    Demagóg frázisokat, megalapozatlan általánosításokat, rágalmazó kijelentéseket vet be állításainak "igazolására" vagy olyan hangos és durva hangon beszél, mintha úgy gondolná, ez érvénytelenítheti a tényeket.

    A profi vitatkozó általában ott lengeti azt a mesebeli "finom falatot" az orrod előtt.Képes olyan elképesztő dolgokat mondani, hogy nehéz ellenállnod a kísértésnek, hogy bizonyítsd az ostobaságát. Ez csak egy trükk. Mivel nincs szándékában logikusan közelíteni a tényekhez, érvelésed csapdájából könnyen szabadul, mert az egyik hamis állítását egy másik hamis állítással teszi "okafogyottá"

    Akinek van füle: hallja :)

    Én meg ebben hibáztam, de nagyot: Ha válaszolsz egy hamis premisszákon alapuló kérdésre, ez azt jelenti, hogy bekaptad a horgot, hiszen ezzel azt mutatod a másik számára, hogy elismered a kérdésének kiindulópontját.

    (Pobert J. Ringer egyébként, ha valakit érdekel)

    [ Szerkesztve ]

  • sutszi

    veterán

    Elolvasva a kb utóbbi 10-12 hsz-t. :Y :Y :Y
    Én inkább nem is próbálok meg zavarni. További jó étvágyat az almához. :R

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • llaszlo

    veterán

    válasz vanhalen #371 üzenetére

    "Annak, amit mondtál, az ellenkezője is igaz:" +1 Igen, éppen ezért a vezetőkön van a hangsúly. :)

Új hozzászólás Aktív témák