Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fejvadi

    nagyúr

    válasz Mercel #28 üzenetére

    Mint írtam, ilyen a világ. Mindenki eldöntheti neki mi tetszik, mire mennyi pénzt szán. Ne könnyezzük már a lepusztulófélben levő nagyokat. Csak azt tapossa el a Kínai piac, akit lehet, mert semmi olyat nem tesz le már az asztalra, amiért érdemes lenne extra felárat fizetni. Most döbbennek rá, hogy talán nem a profitot kellene csak hajszolni, hanem megnézni a vásárlók igényeit. Érdekes, a Samut-t meg az Almát nem tudják. A Samu idén is csak hízik, persze végre odafigyelt a vevőire. Ha a Kínaiak nem nyomulnának ilyen adresszíven, a béka segge alatt sem lenne a fejlesztés. Ellennének, mint hal a vízben. Azóta van ekkora fejlődés, mióta kénytelenek egyre jobb dolgokat kitalálni. A Kínai gagyi most sem kell senkinek, csakhogy ez a fogalom, mélyen a Magyar fejébe vésődött, hogy a Kínai az olcsó gagyi, vacak. Egy ideje már azért ez nem így van. Egyszer mindenki névtelen nullaként kezdte. Persze ha Kínai, akkor ne is legyen soha neve, de egy Koreai az igen. Emlékszem még amikor a haveromnál láttam az első HTC-t. A nevét is ritkán hallottam, akkor azt szutykoztuk le. Az orrom előtt fagyott le, amikor mutogatta nekem. Nokia-m volt és csak röhögtem, mi ez a retek, aztán hol a Nokia?

    (#29) no more
    Nagy mérnöki bravúr volt, ez az egybegyógyított ház a két műanyag csíkkal. Szerencse, hogy kitalálták, mert azóta macerás az akku csere. Neked és sok embernek tetszik, nekem és sok embernek meg nem. Azóta is ott topognak, mert még nem ébredtek fel, Azóta kb nem történt semmi náluk, semmi előrelépés. Sok embernek a Lumia forma, sokaknak a Sony, vannak akiknek a régebbi Alma és vannak akiknek a Samu tetszik, nem csak a HTC tetszik mindenkinek. Az a cég csak vergődik, jobb ha bevásárolsz hosszútávra.

    Ezzel én be is fejezem, mert nem mi fogjuk ezt itt eldönteni, hogy minek, hogy kellene működnie a világban.
    Nekem az a véleményem és nem a Kínaiak pártját fogom, hogy a fogyasztói társadalom, a piac, elfogja dönteni mire van szükség és nem bizonyos gyártók fogják csak uralni a piacot, lenyomva a torkunkon amit akarnak. Egyenlőre maradok a kicsit se rosszabb, legtöbbször jobb és minőségibb Kínai telefonok mellett, mintsem dupla annyiért egy gagyibb logóját lehelgessem. Szinte havonta veszek 100 ezer feletti Kínai telefonokat, ennyiért olyat kapok a nagynevűektől, hogy a Kínai gagyi is jobb. Megtehetném, hogy a legdrágább telefonokat vegyem és cserélgessem, csak semmi értelmét és hasznét nem látom. Kivéve egynek a Samu S7, mert nekem az tetszik, ezért veszek egy ilyet is.

Új hozzászólás Aktív témák