Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) AssAssynn

AssAssynn
(senior tag)

A Galaxy tényleg vékony. De valami azt súgja, hogy ez a hűtés rovására megy...

"Igen nagy hiábavalóság, mondja a Prédikátor, minden hiábavalóság!" (Prédikátor könyve 12,8)

(#2) Seikai válasza AssAssynn (#1) üzenetére

Seikai
(aktív tag)

jaja 8800GT rev 1-es fílinge van :(

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#3) gfefe

gfefe
(őstag)

Érdekes ez az átnevezgetős dolog.... de szarom én le csak lenne jó árban....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#4) tzsolesz

tzsolesz
(nagyúr)

Azt is megtudtuk, hogy az AMD egy külön szerződést kötött az orosz piacon érdekelt gyártókkal, hogy új néven is értékesíthetik a régebbi Radeonokat, amennyiben úgy gondolják, hogy több eladásra tudnak így szert tenni.

Nah, vazze. :W

(#5) Gyula84

Gyula84
(veterán)

Bejön nekem ez a Galaxy :R A többire meg no comment :DD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#6) smkb

smkb
(őstag)

"AMD Radeon HD 6250, HD 6390 és HD 6510 jelzésű termékek kerülnek, vagyis innen fújnak azok a bizonyos szelek. Feltételezhetően a Cedar és a Redwood lapkák lesznek felhasználva"

"hogy tervben van még a Radeon HD 6230, HD 6290 és HD 6750 is. Az előbbi két megoldásról kiderítettük, hogy a Cedar lapkára épülnek, míg az utóbbi a Juniper chipet használja."

Vagyis a Cypresst kivéve minden 5xxx-es csip szinte jön 6xxx-es néven is? Népes lesz a csapat... Mondjuk legalább mind dx11-es.

Viszont nem nehéz úgy drivert optimalizálni a játékokhoz, hogy a jelenlegi termékvolnal kb 3 különböző generációjú architektúrára épül a HD6xx szériában ? ( régebbi Cedar, Redwood, Juniper, félúj Bartsok, és tökúj Cayman)

(#7) oPalRx7

oPalRx7
(tag)

Lefagyasztott? 1 slotos hűtővel? 7500rpm?

(#8) Mr.Csizmás válasza oPalRx7 (#7) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

öröm lesz 3 hónap után kimocskolni belőle a port. :U

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint

(#9) smkb

smkb
(őstag)

Bár 1 slotos, de várhatóan hangos és meleg GTX460-nak hova van értelme? HTPC-be tesz ilyen hangos vga-t valaki (htpc-b szerintem értelmesebb az 1 slotos GTS450, bár az sem lehet csendes)? Vagy hova kell ekkora teljesítmény de egy soltban?

(#10) DaveJr

DaveJr
(őstag)

Én ezt az átnevezgetősdit úgy értelmeztem hogy egyelőre csak az orosz piacon lesz ilyen. Az európain nem várható.
De majd meglátjuk hogy mi lesz a vége.
Én azt is elképzelhetőnek tartom hogy igaz hogy a 5-ös széria chipjeit használja az AMD de vmi optimalizálás mellett.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#11) atti_2010

atti_2010
(nagyúr)

Nem igen latom át egy ilyen 1 szlottos kártya értelmét, mibe nem fér el egy 2 szlottos kártya? Akinek olyan szuper mini alaplapja van az biztos nem ilyen erős VGA-t használ.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) Retekegér válasza oPalRx7 (#7) üzenetére

Retekegér
(HARDVERAPRÓD)

Lefogyasztott, nem lefagyasztott.

Azért durva, hogy csak 5% körüli a tudatos vásárlók köre. :Y

<< AMD - Advanced Mining Devices >>

(#13) Silentfrog

Silentfrog
(veterán)

Ha már igy mindent kitalálnak akkor igazán kiadhatnának egy GTX 460 kártyát passziv hütéssel,gondolva rám,hogy meg tudjam venni! :)

(#14) lujó55

lujó55
(őstag)

HIS Radeon HD 6870 Turbo: :R
Ez a venti annyira csendes és jól szállít...

(#15) Abu85 válasza smkb (#6) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Igen, az ázsiai régióban az OEM gyártók átnevezhetik a termékeket. Ehhez csak egy új BIOS-t kell feltolni. Azt nem tudom, hogy ez mihez kötött, de valószínű, hogy ehhez külön szerződés kell. A K-Systems erről nem beszélhetett pontosan, mert üzleti titok, de valószínű, hogy a darabszámhoz van kötve az engedély. Bár a K-Systems esetében ez úgyis több lesz, mint eddig, mert csak kiegészítésnek rendeltek Radeont, eddig csak GeForce-szal építettek gépet. Most építenek új gépeket, és DX11-es alapot akarnak mindbe, ezért döntöttek a váltás mellett, amihez kötöttek egy érdekes szerződést is. A gépeket egyébként már szállítják, a Media-Markt már kapott az adagból. November végén kezdik őket értékesíteni.

A shader fordító a Caymanen kívül jó mindegyikre, lévén a shader motor egyezik. A Caymanhez majd külön optimalizálás kell, de ezt egy kapcsolóval könnyű megoldani. A régebbi HD 2000 és 3000 esetében is külön kapcsoló van. Igazából itt csak a Juniper érdekes, mert annál ezen a gyártástechnológián nem tudnak jobbat építeni. A Turks és a Caicos leváltja a többit. A Juniper helyére majd a pipe cleaner chip jön.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#16) Móci válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére

Móci
(addikt)

Bezony... Valahogy én sem venném meg azt az 1 slotos kártyát...
A His megoldása viszont tetszik.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) AssAssynn válasza Silentfrog (#13) üzenetére

AssAssynn
(senior tag)

Itt a válasz a problémáidra: Galaxy GeForce Gtx 460 1Gb OC
Kivehető ventilátorral. Azaz használhatod passzívként is, illetve kicserélhető durvább ventilátora is. Engem megfogott.

"Igen nagy hiábavalóság, mondja a Prédikátor, minden hiábavalóság!" (Prédikátor könyve 12,8)

(#18) Silentfrog válasza AssAssynn (#17) üzenetére

Silentfrog
(veterán)

Ezt még nem láttam,bár ha kiveszem a ventit tuti felforr a kártya ugy körbe van véve műanyaggal,hogy biztos nem szellőzik.

(#19) Móci válasza Silentfrog (#18) üzenetére

Móci
(addikt)

Az nekem is szemet szúrt, de amúgy szimpatikus a kártya. Ezt már szívesebben tenném be a gépbe, mint az egy slotos csodát.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#20) antikomcsi

antikomcsi
(veterán)

Ha mondjuk az 5750-et átnevezik 6750-re, az pont annyival lesz gyorsabb, mint a gts250 a 9800GTX+-nél.

Mivel a többség úgyse érti a lényeget, meg nem is érdekli, és igazából kár sem nagyon éri, legalább nyugodtan tud hátradőlni a monitor előtt, hogy neki már az új 6-os szériából van a videókártyája. És a legfontosabb az elégedett vásárló, ha ezt elérik, tulajdonképpen mindegy, hogyan nevezik a gyereket.

[ Szerkesztve ]

(#21) Sicilian válasza lujó55 (#14) üzenetére

Sicilian
(addikt)

Az nekem is tetszetős.. :))

nothing is true everything is permitted..

(#22) Silentfrog

Silentfrog
(veterán)

Mostanában nagyon el vannak hanyagolva a passziv hütést kedvelő vásárlok,alig lehet találni egy két kártyát, ventillátor mentes kivitelben.
Szerintem amit belinkelt azt nem is lehet megvenni Magyarországon,én sehol sem láttam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#23) Recon666

Recon666
(Közösségépítő)

Az egy slotos galaxynak lehet egy kis szélzaja, a 9800gt-en is ugyan ez a venti volt, és nem volt csendes.

[ Szerkesztve ]

Audio Technica A990Z + kercsó SztratosZ || Xonar Essence STX || Microlab Solo6c

(#24) kpal

kpal
(veterán)

Eza slim 460 olyan lesz mint anno 8800gtvisitani fog a venti. :(

(#25) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Csak 5% választ alapos utánajárással PC-t? :F
Mondjuk ha 100%-nak vesszük az összes eladott PC-t, beleértve az irodai meg tender gépeket is akkor hihető.

(#26) bartucc válasza antikomcsi (#20) üzenetére

bartucc
(addikt)

Igazából megfogtad a lényeget. Mind1 hogy mennyibe kerül, hogy néz ki, mi van ténylegesen mögötte, ha elégedettek lesznek a vásárlók, akkor a gyártónak nyert ügye van.

Az egy slot-os csoda engem se hoz lázba, Akármelyik mATX lapon fel lehet áldozni egy Slot-ot a jobb hűtésért cserébe, akinek ez gond, az vegyen egy slot-os kártyát...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#27) Abu85 válasza bartucc (#26) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Úgyis lehetünk elégedettek, ha a név nem változik. Szerintem az átnevezés megmagyarázhatatlan minden szempontból. A cég azt látja, hogy bevált, mert nagyobb lesz az eladás, de ettől még átverés. Az Ok, hogy ez csak az orosz piacra korlátozódik, de milyen jogon vezeti meg a gyártó, az orosz vásárlókat? Ne az legyen a válasz, hogy üzleti érdek, mert azt én is tudom. :D

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#28) BemApo

BemApo
(senior tag)

Galaxy (a.k.a. KFA2) tól lassan idegzsábát kapok, de komolyan :DDD Egyre hozza ki az érdekesebbnél érdekesebb ígéretesnek tűnő gtx460 as megoldásokat, de nálunk még csak hírét se hallani hogy kapható lenne bármelyik is :W

(#29) daa-raa válasza bartucc (#26) üzenetére

daa-raa
(titán)

Nem tudom mit problémáztok az egyslotos kártyán. Ismerve a magyar disztribútornak nevezett képződményeket, ezt sem fogják behozni az országba, ahogy single slot HD5770-et sem.

A kétslotosságról. Szerintem pont az a szánalmas, hogy már egy 30-40W-os TDP-jű kártyára is erőltetik a dualslotos hűtőket. Ezeket vékony hűtővel is könnyedén és csendesen le lehet hűteni, ahogy akár egy 110W körüli TDP-vel bíró HD3870-et vagy 5770-et. És bizony nem mindenkinek fér el egy DS kártya a gépében. Vagy elfér, de ahhoz fel kell áldoznia valamit.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#30) noisia

noisia
(aktív tag)

Én nem értem, hogy mér' van ennyire felháborodva mindenki!?

Ha átnevezik, akkor nevezzék. Akik kicsit is járatosak a témában és utánanéznek (az a bizonyos 5%), azok biztos nem fognak ilyet venni. Akik meg nem járatosak, azoknak meg úgyis TÖKMIND1 mivan, csak legyen egy kártya a gépükben. Nem tudnak mihez viszonyítani, nem ismerik a koncepciót, az árakat, ergó gyakorlatilag nincsenek is átverve. Mert megvették, működik, megy a film-játék, garanciát kaptak rá és ennyi.
Ha nem játszanék, kb én is sz@rnék bele, hogy most mit neveztek át meg hogy.
De most nem??

________@đĐ°ß#÷

(#31) Srodney válasza gfefe (#3) üzenetére

Srodney
(senior tag)

+1

(#32) zolyee

zolyee
(tag)

jòfèle a galaxy gtx460, de azèrt megnèznèm milyen hatèkony az a hűtő.
a hang az valahogy sosem èrdekelt. :d

(#33) elfelejtette válasza daa-raa (#29) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Ki az, akinek ilyen teljesítmény kell, és nem fér el a DS változat? Esetleg egy SLI-nél lehet probléma, vagy akinek nem elég az alaplapi hangkari...

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#34) Boxi88

Boxi88
(őstag)

Ötletes ez a Galaxy GeForce GTX 460 Slim, bár kíváncsi lennék a hőmérsékletbeli különbségre egy DS változatéhoz képest! :K

(#35) Ari18 válasza Seikai (#2) üzenetére

Ari18
(őstag)

hajaj ne is mond, másnap már rohantam az ac s1-ért :DDD

(#36) daa-raa válasza elfelejtette (#33) üzenetére

daa-raa
(titán)

Mondjuk az, akinek nem csak egy darab VGA van a gépében.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.