Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielLong

    senior tag

    Bevallom nekem nagyon nem szimpatikus, hogy a cikkben az épp pillanatnyilag kinyerhető legnagyobb teljesítmény volt a központban, de az időtállóság már nem került szóba...

    A Sandy Bridge helyett 4. genes Intelt néztem volna, mivel a Sandy-hez pl Z-s alaplapot találni nehéz és kb annyiba kerül, mint egy új B450-es AMD lap vagy egy Z-s s1150, valamint már 6-7 éves a széria. M.2 vagy USB 3.1 nehezen található azokon a lapokon. A Haswell i5-4670 nem sokkal drágább, mint a 2600 és játékban sincs nagy különbség, később pedig lehet váltani az i7 4770 felé.

    A VGA szintén extrém választás: egy 300W-os kártya 5-6 évesen szerintem nem a megbízhatóság csúcsa, no meg akkor a tápot is annyival combosabbra kell választani. Inkább vennék használt RX570-et vagy GTX 970, 980-at, 1050Ti-t. Még akár gari is lehet rá.
    Az is korrektebb lett volna, ha az új gépbe nem egy 500W-os táp kerül, amikor még peakben sem fogyaszt 200W-ot. Csak egy-két ezrest lehetett volna spórolni, de úgy volna fair.

    Jelenleg úgy látom, hogy egy RX580/GTX1060 szintű gépen nem sokat lehet használtan nyerni. Az új VGA árak ugyan még magasan vannak, de akcióban az RX570 már egész olcsón kapható és jár hozzá épp két AAA játék is. Prociban, ha az ember ki akarja kerülni a DDR4-et, akkor marad a Haswell/Skylake, mint legfrissebb alternatíva, ott pedig egy Z lap egy K procival legalább 50-60ezer pénz. Ez alatt már kapható Ryzen R5, amihez az alaplap nem túl drága és új címekben gyorsabb. A DDR4 ára folyamatosan csökken, így megéri most csak 8GB-ot venni, majd később ki lesz pótolva.

    [ Szerkesztve ]

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Synthwave #23 üzenetére

    Az olcsóbb chipset lehet alternatíva, de ha azt is nézem, hogy később hogyan lehetne fejleszteni ezt a gépet (ami pedig azért kerülhet napirendre, mert pont most lehet azt mondani, hogy az Intel 2. gen már nem elég egy GTX 1060 mellett sem) akkor oda lyukadok ki, hogy egyedül az i7 k-s procik maradnak, amihez nem ártana Z-s lap. Persze később is lehet lapot cserélni, de szerintem a felhasználók többsége ezt inkább kihagyná.
    4. gen prociból vehetsz egy i5-t, az majdnem i7 2600 árban van, és később tudsz beletenni i7-t is, van hová lépni. Pluszban, ha fél, egy év múlva elhalálozik a lap valamiért, akkor nem nagyítóval kell lapot keresni majd.

    Nem hoz annyit a 4. gen, mint amennyivel többe kerül, de ha egy vagy két év múlva fejlesztesz, akkor lesz még érdemi előrelépés a meglévő alaplappal. Értem, hogy ez nem maximálisan költséghatékony, de attól én még inkább e mellett döntenék.

    A VGA kapcsán elhiszem, hogy teljesen jól működik és erős a 290X-ed, ezt nem vitatom, de a rizikó benne sokkal nagyobb, valamint a legtöbben megspórolják a rendesen szellőző házat, így csak fokozódik a helyzet. Továbbá véleményem szerint akkor az új gépbe is az elérhető legmagasabb teljesítményt kellett volna választani, nem az éhező bajnok 1050 Ti-t.

    Talán felesleges is tovább szaporítanunk a szót, én értem a te nézőpontod is, de a saját logikámat is meg akartam osztani.

    #24 himpike
    Sajnos a töredék ár nincs meg. Mondjuk egy i7 4770 teljesítményét használtan megkapod 35-40ezer körül, újonnan meg 45-50 körül? A lap meg hozzájuk ugyanannyi. Azért ezt mondtam, mert aki esetleg erősebb VGA-t vesz, annak a sandy 2600 nem lesz elég.

    #49 jokeph
    A Skylake a legrosszabb vétel most, pont annyit tud, mint a Haswell, de cserébe vehetsz hozzá DDR4-t. Egy i5 4670k-t vettél volna 30ezerért és ugyanott vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Sati1984 #276 üzenetére

    Mixelném a felettem lévő két hozzászólást :)) A GTX 1070 tényleg jó lenne egy ekkora keretbe, a Ryzen 2600-ot pedig támogatom, mert egy hónapja én is ilyen gépet építettem és nincs rá panasz.

    Synthwave konfigjában spórolnék a tápon (elég a 450W is) az M.2 SSD-n (akár sima 2,5" Sata SSD vagy M.2 Sata helyette) illetve a HDD-n. A procit húznám majd 4GHz környékére, de ha ettől félsz, akkor inkább 2600X-et vagy a jelenleg drága Intelt javasolnám, de abból sem a K-s procit.

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Synthwave #282 üzenetére

    Én ezzel nem tudok egyetérteni. A tápból azért faragnék le, mert drága. Azon igyekszem, hogy a GTX 1070 beleférjen a keretbe, így egy 450W-os táp rögtön felszabadítana pár ezrest. A 40 és 48A mögött semmilyen alátámasztható érv nincs, még a BeQuiet táp ajánló is 450W-os tápot javasol ehhez a rendszerhez.

    Az SSD és a HDD meg számomra kicsit aránytalan, a Samu 970 nagyon drága, tudom, cserébe kb. a leggyorsabb NVME SSD, de ki fogja érezni a Windows bootidőn a 0,2s különbséget? Gyakorlatban kimutathatatlan a dolog, de egy olcsóbb SSD-vel meg 15-19ezret spórolhatna. Magát az M.2-t támogatom, de Sata csatlakozás esetén nem látom igazán előnyét a hagyományos 2.5" méretű meghajtókhoz képest, főleg, hogy itt hely is lesz bőven a gépházban.
    A HDD kapcsán, ha csak a torrenthez, képekhez, zenékhez, filmekhez kell a tár, akkor egy Red nem ad sok pluszt. Normál vinyó sem purcan ki 5 év alatt, legalábbis nálam nem volt rá még példa.

    Persze tudni kéne a pontos igényeket, lehet, hogy a leendő tulajdonosnak nem a játékokban nyújtott teljesítmény az elsődleges.

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Synthwave #293 üzenetére

    Ne tegyünk úgy, mintha csak a Seasonic lenne a valamire való táp... Kaptunk egy elég jól definiált keretet, kiemelve, hogy az a nagyon max, új alkatrészekben gondolkozunk és játékra kéne. Alapesetben én is a használt cuccok felé húzok, ha szóba jöhet, akkor persze, hogy a VGA-t onnan szerezném be, ez ki is lett vesézve. Használt 1070 esetén a te konfigoddal benne vagyunk a keretben, de új VGA esetén csak a GTX 1060 maradt még mindig. (Mondjuk ez a vita a leendő tulajjal gyorsan egyeztethető lehetne)

    Viszont az számomra még mindig aránytalan, hogy beszéljük rá használt CPU-VGA párosra, de azért vegye meg a legdrágább NVME SSD-t és WD Black HDD-t. A CPU hűtőt meg meg sem említed, pedig nekem pl a zajmentes működés fontosabb lenne, főleg, hogy a 2600 mellé kéne a tuning, különben azért észrevehetően egy i5-8400 alatt lesz a teljesítménye (játékban).

    Ampertemető VGA: nem abba az irányba megy az ipar. GTX 1070 150W, 1080 180W, 290X 250W. A 290X mellé én is 40A-t mondanék alaphangon, főleg, hogy úgy sejtem te régebbi generációs húzott CPU-t párosítottál mellé.
    Táp témát nem is akarom boncolgatni tovább, mert maximálisan támogatnék egy jó moduláris egységet, ha értékeli is a tulaj majd és nem a jobb VGA-t túrja ki a keretből.

    SSD kérdéshez ph teszt első táblázat. Ezen a topikon egy hónapja én is sokat gondolkoztam, mert akkor vettem szintén 500 Gigás M.2 meghajtót. Végül arra jutottam, hogy a jelenlegi meredeken eső árak mellett inkább veszek egy akciós MX500-at pl, mert úgysem érzem majd a különbséget, de szinte fele az ára.

    Adatbiztonság témakört megint túlgondoltnak találom. Nagyon ritkán hallok adatvesztésről a környezetemben, pedig legtöbb ismerősöm még mindig a 7éves notiját használja gyári HDD-vel...

    Összefoglalva, véleményem, hogy aránytalanul el lett túlozva az SSD-HDD rész, ennyi erővel a CPU hűtő, X470 chipset (időtállóság, extrák), 32GB RAM, vagy egy sokkal minőségibb ház is megmagyarázható lenne egy ilyen konfighoz.

    Köszöntem az építő vita lehetőségét, itt befejezem, mert attól tartok, hogy a téma indítója már ezt sem fogja olvasni :)

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Synthwave #296 üzenetére

    És vinyót, meg tápot, meg SSD-t később nem lehet venni, csak RAM-ot, ugye? :))

    Csak a végére reagálva: Ha az előbb megállapodtunk, hogy a gép játékra lesz, akkor ne a progikat nézzük. Teszt.. Ezekben a tesztekben az alap 2600X-et mindenhol megveri az i5-8400. Az igaz, hogy nem sokkal, de a tényt ne vitassuk el. A Ryzen 2 még mindig nincs ott játékokban, ahol az Intel, de már legalább minimális lett a különbség, főleg 1080Ti alatti kártya mellett.

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Synthwave #299 üzenetére

    Itt amire gondoltam az az, hogy pl most vesz egy általad lassúnak titulált M.2 (vagy sima 2.5" ) Sata SSD-t mittomén 23ezerért, majd 1 év múlva, ha már az NVME 970 szintje bezuhan 25 alá mondjuk, akkor vesz egy olyat(ha szükségét érzi), majd szépen klónozza az egész rendszert. Mondjuk azt elismerem, hogy még nem klónoztam soha, de az összes SSD-t ilyen progival adják el, csak nem lehet akkora truváj.

    Egyébként a témához jut eszembe: van egy NVME SSD is a gépemben, bár csak egy olcsó Hynix, aminek szekvenciálisan 1800MB/s a vége, de az AC: Origins így is úgy be tud néha akadni, hogy öröm nézni. Gondolom betölt valamit épp. Sanszosan nem a szekvenciális írás/olvasás kell neki legfőképp, hiába domborít benne a Sata 6Gbs feletti PCIe csati...

    Prociban én direkt az i5-8400-ez hoztam fel, mert 70ezertől kapni, szemben az 55ezres Ryzennel. És mivel nincs tuning, így akár az alaplapon is lehet spórolni, de ennek most nem néztem utána. Szerintem ismerd el, hogy a piros mindenhol kikap játékban, de szerencsére csak 5-10%-al, míg az ára tényleg jóval barátibb.

    [ Szerkesztve ]

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Synthwave #305 üzenetére

    Hű az anyja, 1366x768-ban hasonlítsuk őket össze? Remélem nem 800x600-ban játszik majd az illető... ;]
    Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni. Küldtem egy friss tesztet fHD beállítással. Szerintem az egy korrekt alap. Az AotS tesztet kihagytam, ott tényleg a 8400 elé kerül a 2600X. Ellenben az ártöbblet kapcsán, a 2600X jelenleg 67500Ft-tól kapható, a 8400 meg 70ezertől. Most mielőtt elmagyarázod nekem az OC alapjait, igen, én is ezért sima 2600-ot vettem és azt húztam, de a mezei user a teszt alapján arra jut, hogy szinte azonos áron vannak és az Intel még picit erősebb. Szóval nem annyira lejt a terep az AMD-nek, mint sokan szeretnénk azt látni.

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Z_A_P #307 üzenetére

    Igen, ismerem az elméleti hátteret, csak sajnos a(z itteni) 720p eredmények nem korrelálnak az 1080p eredményekkel. Most kikerestem pár tesztet, vegyük pl a Deus Ex játékot, PH tesztben kb 8600k szintjét hozza az R5 2600, míg a Guru3D-n a 6600k is veri a Ryzent. Bit-tech-en pedig kikap a 8600k-tól, sajnos gyengébb Intel cpu nincs ebben a tesztben. Rise of the Tomb Raider esetén itt a Ryzen ver mindenkit 720p-ben, míg mondjuk techpowerup-on 1080p-ben a 9600k mellett áll. AotS esetén tomshardware cikkben a 2600X épp a 9600k felett áll, de bőven a 8700k alatt, míg a PH teszt alapján a Ryzen a 8700k-hoz áll közel. Nézzünk egy Gamersnexus Far Cry 5 tesztet 1080p normalon, AMD ismét sereghajtó.
    Látom, hogy a Vulkan kedvez a Ryzennek, de azért nehogy már minden nagy tesztoldalon 1080p-ben szorosan az Intel i5 CPU-k után jönnek a Ryzennek, közben Prohardveren meg kikiáltjuk a legjobb gamer procinak.

    Azt is nézzük meg, hogy a jóval részletesebb techpowerup tesztben 720p összesítésben csak a középmezőnyben végez a Ryzen. Az világos, hogy ők kevesebb Vulkanos játékot használnak, de egyelőre a jövőben sem csak azt az API-t favorizálják.

    Aki szerint ezek után a 9600k még mindig az R5 2600 szintjén van, az vegye le a piros szemüveget. :)

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Synthwave #310 üzenetére

    Megnéztem neked, 2 tesztben legfrissebb Win 10, 1 tesztben Fall Creators update, 1 tesztben Windows 10 1803 (ez nyári) és egyben nem írják. No offense, de szerintem nem először tapasztaljuk itt PH-n, hogy más oldalak tesztjeiben gyengébben szerepel az AMD.
    DX12 játékok szerintem bőven vannak mindegyik tesztben és ott sem dominálnak a pirosak talán az egyetlen Tomb Raidertől eltekintve.

    (#311) jokeph
    A két asztali géped között érzed a különbséget? Mindegyiken Win10 van?
    Pl itt nézve igazából egy A1000 és egy MX500 között nehéz lenne választani, mert hiába gyorsabb az A1000 szekvenciális műveletekben, ha a 4k fájloknál meg alulmarad és a sustained write-ban is jobb a Crucial.

    [ Szerkesztve ]

  • DanielLong

    senior tag

    válasz jokeph #311 üzenetére

    Kifutottam a szerkesztési időből:
    Bizony a HyperX Fury 120GB az már elég régi darab, így ott elhiszem, hogy érzed a különbséget. Mondjuk egy 840 Evo esetén szerintem már nem lehetne megmondani a dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák