Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz shifty! #32 üzenetére

    Az esetleges személyes preferencia mellett van indok, amiért az R9-290X ajánlott az RX470/570 helyett?
    Teljesítményben közel azonos szinten vannak, ahogy látom bench-ekből, fogyasztásban viszont értelemszerű, hogy a 470/570 jobb választás, ez pedig egy fontos szempont szerintem.

    Teljesítményben az R290X inkább az RX470/RX570 felett van, cserébe többet fogyaszt. Akinek a teljesítmény a lényeges, az R290X-et választja, bevállalva a nagyobb fogyasztást. Akinek a fogyasztás a lényeges (játékgép esetén? :F ), az inkább az RX470/570 kártyát választja nyilván...

    Ez amúgy a probléma - kinek mi a fontos...
    Nem lehet egyszerűen olyan összeállítást letenni, ami minden egyéni igénylistát kielégít. Jó hogy nem mITX méretben akarunk i7-es procit és GTX1080 teljesítményt 150 ezer forintért és persze zajtalan is legyen... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Vektast

    aktív tag

    válasz shifty! #39 üzenetére

    @Synthwave
    Köszi! :) Játékra hamarabb fog elfogyni az X5650 mint egy Sandy-s CPU de majd csak évek múlva lesz komoly különbség a kettő között. Cserébe olcsóbb és gyorsabb is többszálon pl. Render munkákra.

    @shiftyhungar
    Nekem pont egy ilyen gépem van csak RX 570 helyett egy 1060 3gb van benne. A házamnak is kb csak annyi a funkciója, hogy egybetartsa a komponenseket, hangosnak hangos de fejhallgatóval játszok így nem zavar, viszont sosem láttam még 65 foknál többet se a processzoron se a videókártyán. Illetve van a gépembe egy 128-as SSD is rendszer meghajtónak, de a konfigba felül azért nem írtam oda hogy szép kerek legyen a végösszeg.

    [ Szerkesztve ]

    A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

  • Tengri

    senior tag

    válasz shifty! #39 üzenetére

    @(#34) Vektast - a valamiszar házat kapásból felejtsd el, meg is főzted az egész konfigot, zajos lesz, meleg (és még ronda is). SSD nélkül meg közel nulla az élvezeti érték...
    :K

    "Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz shifty! #32 üzenetére

    Táppal pont úgy vagyok, hogy szerintem fölösleges az új (csakúgy, mint mondjuk a prociból). Ha korrekt embertől korrekt darabot vásárolunk, akkor nyugi van, és szép kis summa marad zsebben. A Seasonic belsős XFX-em pl. 9 pénzért szinte ajándék kategória, és a 45 A megvan +12 V-on.

    Az RX-es kérdésre már válaszolt a kolléga. (Amúgy a Tri-X lényege pont a hűtése - max. terhelésen sem voltam még vele 75 fok felett, ami ÓRIÁSI előrelépés a 290X ref. hűtőjéhez képest.)

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák