Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz dutrás #214 üzenetére

    A globális felügyelet véleményem szerint csak úgy valósulhat meg, ha a nagyhatalmakat (és minden egyébb országot is) megfosztjuk a szuverén státuszuktól, és föléjük helyezünk egy szövetségi kormányt, elvéve tőlük az önálló külpolitika folytatásának jogát, és azt egy olyan felsőbb szerv kezébe helyezzük mely a különböző államok érdekeinek összeegyeztetésében és a kompromisszum kierőszakolásában érdekelt, és ehhez hatalma is van. Ez elég drasztikus változásnak tűnik a jelenlegi állapotokhoz képest, illetve rengeteg a kérdőjel a kivitelezést illetően (egyes kérdőjelek akkorák, hogy kétségbe vonják az elképzelés megvalósíthatóságát), de minden más, kevesebb jogkörrel felruházott szerv csak a felügyelet látszatát tudná elérni, mert mint mondtam, minden konfliktus kulcsát ez a nagyhatalmi rivalizálás jelenti.
    De mivel ez nem valószínű, hogy a közeljövőben megvalósul (ha megvalósul egyáltalán valaha), addig is be kell érnünk azzal, hogy a jogainkra kisebb veszélyt jelentő nagyhatalommal szimpatizálunk.

    A Huawei ajánlatával az a probléma (bár őszintén szólva nekem ez az ajánlat eddig elkerülte a figyelmemet), hogy nem tudja garantálni, hogy nem marad kínai tégla a rendszerben. Ha a teljes hálózatot, sőt, a teljes hálózatfejlesztő részlegét is átadja, akkor is ott marad a kérdés, hogy mi garantálja, hogy az előző tulajdonos nem tartott meg magának semmiféle kiskaput?

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák