Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz BiP #10 üzenetére

    "Ill. egyre több (akár magyar) tévécsatornának van HD adása."

    Megéri (vagy megérheti) HD TV-t venni ez nem kérdés (Blu-Ray-ek, sport közvetítések, játékok stb.), de ameddig pl. a T-home-nál a közepes TV csomag (56 csatorna, 2600 Ft, kedvezménnyel) feléért adnak 6 db HD csatornát (1300 Ft), amiből kettő DVB-T-n is elérhető, addig nem nagyon lesz itthon népszerű a HDTV-zés...

    Remélhetőleg ha jobban elkezd terjedni a 4k akkor az lesz majd fizetős, és a HD csatornák (legalább az ingyenesek) már bekerülnek az alapcsomagokba.

    Vidék, SAT TV.

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz RyanGiggs #25 üzenetére

    "Itthon még FHD adások sincsenek! Kizárólag csak HD Ready műsorszórás van!!"

    Szerintem ennek azért nézz utána... Magyarországon szinte az összes HD csatorna 1080i-s (még a szabadon fogható M1-M2 HD is).

  • zsigus

    őstag

    válasz Vikthor #31 üzenetére

    Az 1080i az elég messze van a 720p-től...
    Egy 1080i-s anyag ugyanannyi képi információt tartalmaz mint egy 1080p-s anyag, csak az 1080p-nél minden képkockát dupláznak (a lejátszó vagy a TV), az i-nél pedig nem.

    1080p: 25fps, minden képkockát kétszerezve = 50 Hz
    1080i: 25fps, ciklusonként a sorok fele frissül = 50 Hz

    Megfelelő deinterlace-el észre sem lehet venni a különbséget a kettő között...

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz TazLeacher #38 üzenetére

    Az egy dolog, hogy az optimális távolság ennyi, de a FHD és 4k közötti minőségkülönbséget messzebbről is látod, ahogy a 720p és 1080p közötti különbséget is, ha messzebb vagy az ideális 1080p-s ajánlott távolságtól. Plusz még az emberek látása is eltérő, tehát nem mindenkire érvényes az optimális táv. De ez már nagyon sokszor le lett írva...

  • zsigus

    őstag

    válasz TazLeacher #41 üzenetére

    Erre majd akkor kapsz választ ha már ki lett próbálva a technológia, és már lesz tapasztalat ezzel kapcsolatban.

    Elméletileg egy-két vélemény szerint (itt a fórumban) igen, lehet majd látni a különbséget, de gyakorlati tapasztalatok még nincsenek tudtommal (vagy jelentkezzen az aki már látott 50"-os 4k TV-t).

    De egyelőre én nem vonnék le olyan következtetéseket, hogy nem éri meg majd, mert egyrészt az egyre nagyobb méretű TV-k egyre olcsóbbak lesznek, tehát nem tartom kizártnak, hogy a 4k terjedésének kezdetekor már az 55-60"-os TV-k fognak annyiba kerülni mint most az 50 colosak.
    (Nemrég volt itt egy kimutatás, hogy évről-évre a nagyobb méretek iránt van nagyobb kereslet, a legutóbb ha jól emlékszem az 50 colosak iránti kereslet nőtt a legjobban, és az mindig olcsóbb amiből többet adnak el.)

    Másrészt ameddig nem láttam, hogy mi a különbség, addig nem úgy állok hozzá, hogy semmi értelme nincs. Ha tényleg nem lesz minőségbeli különbség a kisebb méretekben (50" körül) akkor hasonlóan fog majd járni a 4k is mint a 3D, aztán igen hamar lehet majd olcsón 4k TV-hez jutni.

    Vikthor:

    "Mindenesetre nem lesz olyan szép a képe a TVs 1080i-nek mint egy bluray filmnek "

    Ez teljes mértékben igaz, csakhogy ez nem az i és a p közötti különbség miatt van, hanem azért mert a BD filmeknél a HDTV adásokhoz képest többszörös a bitráta (ha jól tudom M1 HD= 5-8 Mbps, egy jobb BD pedig lehet 30 Mbps is).

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz dabadab #42 üzenetére

    "Ez jo lesz 50 field per secundumnak is"

    Ezt nem tudtam. :R
    De végül is a lényeg ugyanaz...

    "Miert duplaznak?"

    Vannak teljes 50 (sőt 60) képkockát tartalmazó filmek (főleg természetfilmek), de tudtommal (ha eltekintünk a 24p-től) az 1080p/50 Hz-es (hivatalosan 1080p25) filmek is 25 képkockát tartalmaznak, majd az 50 Hz-re alakítással minden képkockát kétszer mutatnak.

    Azért hoztam fel ezt, mert ha az itthoni HDTV adáshoz (1080i/50 Hz) hasonlítjuk akkor csak ez jöhetne szóba.

    De lehet, hogy rosszul tudom...

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz dabadab #51 üzenetére

    Már régen néztem a Blu-Ray.com-on a bitrátákat, összekevertem, csak 1080i50-et látok, de a wiki szerint ezek lehetnek a képkockasebességek az 1080p-nél (műsorszórást illetően):

    Először: 1080p24, 1080p25, 1080p30
    2008-tól: 1080p50, 1080p60 (és 59,94)

    Blu-Ray-nél viszont tényleg csak 24 képkocka a max. 1080p-nél, és 50/60 az 1080i-nél.

  • zsigus

    őstag

    válasz dchard #95 üzenetére

    Az UHD sugárzás szerintem nem a jelenlegi DVB-T rendszeren fog majd megvalósulni, hanem majd (esetleg) a DVB-T2-vel (de még ott is csak korlátozott formában). Ez, amennyire én tudom megkettőzi a teljesítményt, de még ez sem lesz önmagában elég, mert az UHD-hez inkább a T3 kell majd.

    Nemrég olvastam pont erről két cikket is, és igazából két lehetőségük van, vagy növelik a multiplexek számát, vagy váltanak T2-re (esetleg T3-ra, ami még nincs kész), de mivel a T és a T2 akár párhuzamosan is működhet egymás mellett ezért szvsz ezt fogják majd választani (persze ki tudja, de más országok inkább az új technológia mellett vannak).
    Ahhoz, hogy a Mindigtv életben maradjon muszáj bővíteniük.

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz Zirowe #99 üzenetére

    Igazából ha a T2 kimarad azt nem tartom olyan nagy érvágásnak... A T3 pedig még nincs kész, de az lesz majd a fontosabb, mert ugye az lesz a 4k szempontjából is a lényeges.

    Valóban eléggé siralmas a mostani helyzet... A szolgáltatóknál is a HD csomagokat illetően, és a DVB-T-vel kapcsolatban is. Igazából az tiszta sor, hogy bővíteniük kell a kínálatot (új muxokkal), csak ha alig van előfizetőjük, akkor miből? A szabadon fogható adások nem igazán termelik a pénzt.

    De ha a mindigTV bővítené a HD csatornák kínálatát szvsz a többi szolgáltatónak is utánuk kellene menni, és az mindenkinek jó lenne... Valami ilyesmit várok már egy jó ideje, kérdés, hogy lesz e belőle valami a switch off után.

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz BiP #102 üzenetére

    Erről van szó... Nekünk T-s Sat TV van, és a családi csomag (56 csat.) mellé adnak 5 HD csatornát az előfizetés (családi csomag) feléért...

    Edenyke:

    Hogy őszinte legyek engem a legkevésbé sem érdekel sem az RTL klub, sem a TV2. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs is rájuk szükség (sajnos van), szóval megértem, hogy az emberek többségének fontos.

    Korábban az RTL azt is fontolgatta, hogy külön díjat szabnak ki a saját csatornájukra, de persze vagy belátták, hogy hü*yeség, vagy nem engedték nekik. Igazából az én véleményem az, hogy ahhoz, hogy bevételük is legyen, minőségibb szolgáltatást kellene nyújtani.

    Amikor itt vannak a nővéremék néha muszáj vagyok nézni én is a kereskedelmi csatornákat (az RTL-el az élen), de az, hogy 15 percenként betesznek egy 10 perces reklámblokkot, finoman szólva is dühítő...
    Nem csoda, hogy az emberek kapcsolgatnak össze-vissza, vagy megnézik más forrásból azt amit akarnak (letöltés, youtube, akármi), amikor egy 60 perces sorozatot 1,5 óráig tart végignézni (lehet, hogy túlzásba estem, de a lényeg gondolom érthető). Ugye a digitális technológia tudtommal pontosabb nézettségi statisztikát is jelent, tehát gondolom, hogy így nincs mit felmutatni a reklámcégek számára, mert a reklámokat senki nem nézi, ha nem muszáj.

    Így nem is csoda, hogy csak nyűg nekik az "ingyenesség". Viszont szvsz ha ők is fizetős csatornává válnának akkor sem lenne jobb nekik semmi... Ugyanis tartok tőle, hogy ugyanezt csinálnák ott is, de ezt már mindenki unja.

    Abban viszont tökéletesen egyetértek, hogy nagy lökést adna a piacnak ha ők meglépnék a HD-re való váltást... Azt nem mondom, hogy ezért sokan új TV-t vennének (bár nincs kizárva ez sem), viszont elég nagy "erőt" képviselnek a piacon, tehát nincs kizárva, hogy a többi csatorna is elgondolkodna a modernizáláson.

    Viszont ha ezt megfordítjuk akkor elmondhatjuk azt is, hogy jelenleg ők akadályozzák a HD térnyerését itthon, mert jó dolog az, hogy a közszolgálati adók már átálltak, ennek rengetegen örülnek (én is), de ők így sincsenek olyan pozícióban ami "veszélyt" jelentene a kereskedelmi csatornákra, tehát lényegében az van amit az RTL Klub/TV2 akar.

    Ma, amikor már az ATV is átállt HD-re 3 éve, nem értem, hogy az RTL/TV2 számára ez miért jelent gondot...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák