Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    válasz zsigus #46 üzenetére

    "Nemrég volt itt egy kimutatás, hogy évről-évre a nagyobb méretek iránt van nagyobb kereslet"

    Az ilyen állítólagos statisztikáknál mindig eszembe jut, hogy ilyenkor lakást is vesz az ember a tvhez? Vagy kilöki az egyik falat, hogy beférjen a 37" helyett az 50"- 60" vagy még nagyobb? 50" -tól felfelé már rohadt nagy tv-ről beszélünk, ehhez hely is kell.

    Közben meg egyébként azt olvastam máshol, hogy az eddigi tapasztalatok alapján minden nagy sport esemény növelte jelentősen a tv eladásokat, de tavaly megfordult ez a trend, hiába volt olimpia, minden szegmensben csökkentek az eladások. Ennek persze több olvasata is lehet, lehet, hogy az emberek kivárják az új technológiákat és ha azok megjelennek tömegesen a piacon akkor majd újra felpörög a piac és az eladások vagy kezdenek végre rájönni az emberek, hogy teljesen felesleges baromságokra elszórni a pénzüket és feltétlenül benyelni ezt a fogyasztói társadalmi bullshitet.
    Nem hinném, hogy az FHD-ról UHD-ra való váltásnak akkora jelentősége lenne mint az SD-ről FHD-ra való váltásnak. De persze csak akkor vonok le végső következtetést ha láttam saját szememmel, hogy miben jobb az UHD az FHDhoz képest, de én nem várok ettől olyan eget rengető "leesik az állam" effektust, már megint csak parasztvakítás szaga van ennek is, mint a 3D-nek, amit hollywoodi hátszéllel meglovagoltak a tv gyártók, aztán ma már alig érdekel valakit.
    Aminek lenne értelme, az a plazma technológia életben tartása és tovább fejlesztése de sajnos a piac nagyon nem ebbe az irányba megy, mindenkinek az igénytelen led-es lcd tv-k kellenek. Az OLED jó lenne de az még a láthatáron sincs és most a gyártók újfent nem abba fektetnek, most az UHD a hívószó, jövőre tonna számra jönnek már ki ezek a készülékek.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Új hozzászólás Aktív témák