Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz TazLeacher #41 üzenetére

    Erre majd akkor kapsz választ ha már ki lett próbálva a technológia, és már lesz tapasztalat ezzel kapcsolatban.

    Elméletileg egy-két vélemény szerint (itt a fórumban) igen, lehet majd látni a különbséget, de gyakorlati tapasztalatok még nincsenek tudtommal (vagy jelentkezzen az aki már látott 50"-os 4k TV-t).

    De egyelőre én nem vonnék le olyan következtetéseket, hogy nem éri meg majd, mert egyrészt az egyre nagyobb méretű TV-k egyre olcsóbbak lesznek, tehát nem tartom kizártnak, hogy a 4k terjedésének kezdetekor már az 55-60"-os TV-k fognak annyiba kerülni mint most az 50 colosak.
    (Nemrég volt itt egy kimutatás, hogy évről-évre a nagyobb méretek iránt van nagyobb kereslet, a legutóbb ha jól emlékszem az 50 colosak iránti kereslet nőtt a legjobban, és az mindig olcsóbb amiből többet adnak el.)

    Másrészt ameddig nem láttam, hogy mi a különbség, addig nem úgy állok hozzá, hogy semmi értelme nincs. Ha tényleg nem lesz minőségbeli különbség a kisebb méretekben (50" körül) akkor hasonlóan fog majd járni a 4k is mint a 3D, aztán igen hamar lehet majd olcsón 4k TV-hez jutni.

    Vikthor:

    "Mindenesetre nem lesz olyan szép a képe a TVs 1080i-nek mint egy bluray filmnek "

    Ez teljes mértékben igaz, csakhogy ez nem az i és a p közötti különbség miatt van, hanem azért mert a BD filmeknél a HDTV adásokhoz képest többszörös a bitráta (ha jól tudom M1 HD= 5-8 Mbps, egy jobb BD pedig lehet 30 Mbps is).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák