Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikthor

    nagyúr

    válasz zsigus #30 üzenetére

    azért vedd figyelembe, hogy az i az interlaced, azaz váltottsoros képalkotási technológiát jelent, tehát körülbelül 720p-nek felel meg a 1080i minősége, ergo csak sima HD adások vannak hazánkban. 1080p azaz FullHD @ 25 Hz még messze van hazánkban... a HD hangsávokról meg nem is merek beszélni...

    ~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz zsigus #40 üzenetére

    Ezt mind értem, de valóban, 2-3 m-ről olyan eltérés tapasztalható? Főleg úgy, hogy már vannak hírek (de lehet, hogy már van TV is, annyira nem követem ezt a piacot) 50" alatti készülékekről is. Tehát ténylegesen 50"-os méret esetén mondjuk 2,5 m-ről hoz ez akkora előnyt, mint az SD/FHD váltás? Vagy csak megközelítőleg is...

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • dabadab

    titán

    válasz zsigus #33 üzenetére

    "csak az 1080p-nél minden képkockát dupláznak"

    Miert duplaznak? Ha hasznalnak valami frame-interpolaciot, akkor igen, de alapbol nem (illetve vannak megjelentio technologiara specifikus trukkozesek, pl. a plazmanal, ahol villogo foszfor van, divatos a 600 Hz-es frissites)

    "1080i: 25fps"

    Ez jo lesz 50 field per secundumnak is, mar csak azert is, mert normalis interlaced adasnal a ket field nem egy frame ket fele, hanem kulonbozo idoben keszulnek, ezert is jo sportokra, mert tenylegesen megvan a masodpercenkenti 50 (vagy 60) mozgasfazis

    (#38) jer1cho: "ennek így otthonra mi értelme?"

    Kb semmi. Eros a gyanum, hogy a legtobb itt forumozo a 720p es az 1080p felbontast sem tudna megkulonboztetni egymastol filmlejatszas kozben, foleg akkor, ha nincs ott mellette a masik osszehasonlitasi alapnak.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz zsigus #49 üzenetére

    "Vannak teljes 50 (sőt 60) képkockát tartalmazó filmek (főleg természetfilmek)"

    En ilyet meg nem lattam, tudnal peldat mutatni?

    "de tudtommal (ha eltekintünk a 24p-től) az 1080p/50 Hz-es filmek is 25 képkockát tartalmaznak, majd az 50 Hz-re alakítással minden képkockát kétszer mutatnak."

    1080p50? Hol lattal ilyet? A BR szabvanynal a progressziv framerate maximuma 24, DVB eseten meg nem lattam meg sehol se 50/60-at, ami ne interlace-elt lett volna (bar a szabvanyba beleferne). De ettol fuggetlenul, ha tenyleg 50 fps-es, akkor ott tenyleg meg kell lennie az 50 frame-nek, mert az fps egeszen pontosan ezt jelenti :)

    DRM is theft

  • nubreed

    veterán

    válasz zsigus #46 üzenetére

    "Nemrég volt itt egy kimutatás, hogy évről-évre a nagyobb méretek iránt van nagyobb kereslet"

    Az ilyen állítólagos statisztikáknál mindig eszembe jut, hogy ilyenkor lakást is vesz az ember a tvhez? Vagy kilöki az egyik falat, hogy beférjen a 37" helyett az 50"- 60" vagy még nagyobb? 50" -tól felfelé már rohadt nagy tv-ről beszélünk, ehhez hely is kell.

    Közben meg egyébként azt olvastam máshol, hogy az eddigi tapasztalatok alapján minden nagy sport esemény növelte jelentősen a tv eladásokat, de tavaly megfordult ez a trend, hiába volt olimpia, minden szegmensben csökkentek az eladások. Ennek persze több olvasata is lehet, lehet, hogy az emberek kivárják az új technológiákat és ha azok megjelennek tömegesen a piacon akkor majd újra felpörög a piac és az eladások vagy kezdenek végre rájönni az emberek, hogy teljesen felesleges baromságokra elszórni a pénzüket és feltétlenül benyelni ezt a fogyasztói társadalmi bullshitet.
    Nem hinném, hogy az FHD-ról UHD-ra való váltásnak akkora jelentősége lenne mint az SD-ről FHD-ra való váltásnak. De persze csak akkor vonok le végső következtetést ha láttam saját szememmel, hogy miben jobb az UHD az FHDhoz képest, de én nem várok ettől olyan eget rengető "leesik az állam" effektust, már megint csak parasztvakítás szaga van ennek is, mint a 3D-nek, amit hollywoodi hátszéllel meglovagoltak a tv gyártók, aztán ma már alig érdekel valakit.
    Aminek lenne értelme, az a plazma technológia életben tartása és tovább fejlesztése de sajnos a piac nagyon nem ebbe az irányba megy, mindenkinek az igénytelen led-es lcd tv-k kellenek. Az OLED jó lenne de az még a láthatáron sincs és most a gyártók újfent nem abba fektetnek, most az UHD a hívószó, jövőre tonna számra jönnek már ki ezek a készülékek.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • Carambola

    tag

    válasz zsigus #30 üzenetére

    Sajnos itthon nincs Full HD adás, és a népet etetik, hogy HD-ben nézze az RTL vagy TV2 műsorát....
    Ha valaki látott már igazi HD adást, akkor biztosan nem fogja összekeverni a jelenlegi minőséggel!

    Addig is az UPC kínálatából egyedül az ESPN HD adása jó minőségű, :W

    Ameddig a FHD is probléma, nemhogy a 3 D adás, addig valóban 5-6 év minimum amíg létjogosult lesz az UHD.

    De legyünk őszinték szükség van 4xFHD minőségre egy otthoni készüléken...? :F

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz zsigus #97 üzenetére

    A jelenlegi 3mux és kínálatuk siralmas.

    Remélhetőleg switch off után a felszabaduló 3 adót is erre fordítják, és ugyanilyen felállással bővül (1,5 ingyenes-1,5fizetős).

    De például, ha az olaszoknál lévő helyzetet nézem, csomó mux, és több, mint száz ingyenes adó (igaz, itt még nem történt meg az ingyenes hd adók bevezetése, de folyamatban van), akkor a hazai helyzet siralmas.

    De persze ez alapvetően a magyar csatornák szűkös létszáma miatt van.
    Kb egy cool meg viasatnak nem éri meg ingyenesnek lennie, rtl és tv2 is évek óta próbál szabadulni az fta státuszból.

    Amúgy látva a mostani morgást és felháborodást egyeseknél a switch off miatt, továbbá, hogy mennyire "szükségesnek" tartják az állami támogatást, szerintem a következő 15-20évben nem lehet számítani arra, hogy T2-re váltanánk.
    Emlékszem 2088 körül már az mpeg4 miatt is morogtak sokan, hiába volt a jobb megoldás. :U

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz zsigus #100 üzenetére

    Olvasni arról, hogy a upc külföldön tervezi a kódolatlan digitális kábeltv bevezetését.
    Ez lehetne egy kellő kezdő löket, csak sajnos mire ide is elér..

    Ha a két nagy váltana hd-re fta-n, akkor az kellő löket lenne, de a kicsik kb soha nem fognak lemondani a kábeles bevételekből (főleg, mert majdnem mind tv2 vagy rtl tulajdonú, akik csomagokban szokták értékesíteni őket).

    De a tv2 és az rtl mindig is koloncként nézett az fta sugárzására, dvb-t-n is csak azért van, mert rákényszerítették őket, és azután is csak a minimális sávszéllel, 1-1,5mbit, ami kb semmire nem elég.

    De már egy ideje hangoztatják, hogy switch off után nagy változás lesz részükről.

    Viszont az elég nagy lehúzás lenne, ha switch off után az új muxokra csak fizetős csatornák kerülnének.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz zsigus #103 üzenetére

    Engem se nagyon érdekelnek ezek az adók, de ők ketten a két legnagyobb csatorna, sajnos a viselkedésük határoz meg bizonyos trendeket.
    Mekkora cécó volt a 16:9 körül is.

    De elvileg mintha upc-n már mennének hd-ben is.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • BiP

    nagyúr

    válasz zsigus #103 üzenetére

    RLT-t, tv2-t mi is kerüljük. Főleg,
    A mindigTV-s képminőség alapból ratyi, a tartalom is necces, a sok reklám meg bosszantó. Múltkor láttam, már a Híradó közben is van.
    "amikor egy 60 perces sorozatot 1,5 óráig tart végignézni (lehet, hogy túlzásba estem, de e lényeg gondolom érthető)."
    Nem, nem estél túlzásba. Amit egyedül nézünk ezeken a csatornákon, az néha valami sorozat (mentalista, bones. Nem barátok közt meg ilyenek :) ), esetenként valami mozifilm. De kínszenvedés, hogy egy 80-90perces film több, mint 2 óra. Állandóan megszakítják, kizökkentik az embert.

    Ingyenes-fizetős: Ha fizetős lenne, akkor talán kevesebb reklám lenne, javulna a színvonal. Talán.
    A HD csatornák gyanítom nem véletlenül vannak csak csomagban. Arra már végképp nem költene a 2 csatorna, hogy azokat ingyen adja. A szolgáltatók meg úgyis fizetnek nekik ezért. Szóval közvetett módon mégiscsak fizetős.

    (#104) Edenyke: igen, de csak a upc-nél meg a diginél. rtlHD-t meg csak upc-nél találtam.

    [ Szerkesztve ]

  • narumon

    őstag

    válasz zsigus #103 üzenetére

    UPC-n ezek is HD-k (RTL Klub biztosan)

    Elnézést véletlen megint két hozzászólást kreáltam (másik forumhoz vagyok szokva.) Hogy lehet hozzászólást törölni?

    [ Szerkesztve ]

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák