Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MK VII

    veterán

    válasz Aron1988 #45 üzenetére

    Az, hogy Te nem érted a 20K fölötti lapok létjogosultságát az egyéni szoc. probléma..
    És az, hogy Te egyből a játékokhoz mérten vontál le következtetéseket, hogy 30-40%-kal nem lesz attól több fps, mert drágább a lap azt meg egyenesen nem értem.. Ebből látszik, hogy lövésed sincs arról, hogy miért is lenne létjogosultsága a drágább lapnak.. bacsis kolléga jól fogalmazott.. Nem a FPS számokban van a rejtély hanem a felszereltségben, hogy akinek nem elég pár SATA port vagy egy LAN vagy mondjuk kell az M.2, azoknak az embereknek is lehessen már valamiből választani..
    Jól néznénk ki, ha a játékok miatt gyártanának csak lapot.. Lenne rajta egy SATA port a háttértárnak meg egy LAN és két USB port a beviteli eszközöknek, no meg egy sin a VGA-nak.

    Az teljesen jól látod, hogy aki meghatározott keretek közt kell építsen gépet az nem fog 80 ezres lapokkal vigéckedni hanem vesz egy 20-25 ezres lapot és tesz bele egy jobb VGA-t..

    Mondjuk mindenhez hozzá kell tenni, hogy Intel platformról beszélünk...
    Ha mindez a téma mondjuk AMD oldalon jelent volna meg akkor kíváncsi lennék hányan preferálnák az olcsó lapot.. :D

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz bacsis #41 üzenetére

    Egyetértek. Sokan magas lóról beszélnek, de látszik az érvekből, hogy fingjuk nincs az egészről.
    Az alaplapok ugyanúgy feature alapon ársávokba rendezettek mint bármilyen más eszköz. Az ár-minőség korreláció ilyen szempontból alig áll. Egyszerűen ezzel szegmentálják a piacot, mint más hw-knél is.

    Mik hangzottak el? Minőségi integrált audio? Gamer lan? Több csati? Jobb VRM? (Most a "ház alapja is beton" kijelentésekre nem térnék ki :D :D)
    Minőségi audióról ne beszéljünk már mikor alaplapi hangkeltőkről van szó... Lanból a gamer, pingre gyúró csatiknál 99% parasztvakítás. A jobb felszereltség és a jobb VRM, minőség nyilván igaz, de egyrészt ez az említett szegmentáció része. Egy lap nem azért lesz 15k helyett 40k mert +2 csati kerül rá, másrészt erre a userek töredékének van szüksége. Tehát finoman szólva hülyeség leszólni azt, aki emiatt nem vesz 8 PCIE-s lapot 4 vga-hoz. Átlag cpu alá hova tegyen az ember 26 fázist? Minek 8 SATA port? M.2 NVMe is frankó, csak mondjuk 99%-ban senki semmit nem fog érezni a gyorsulásból.

    Ettől ezek még "valós" előnyök, csak kb. hibahatáron mozog az hasznosságuk.
    Szóval ha bárki úgy fogalmaz hogy ez előny akkor nem is kötnék bele. Az. Csak kicsi.
    De megfordítani a dolgot, hogy 30-50k-s lapok alatt nincs élet, az orbitális hülyeség.

    szerk: Klasszikus még a témában a ramcsere. DDR2->DDR3-nál is rohantak sokan a boltba, ahogy most DDR4-nél is, miközben átlagfelhasználásban szintén az ominózus 5% hibahatár körül van a jelentősége. A tuning ramoknál szintén. (Nem véletlen a kiemelés, aki dolgozik, tömörít, stb és valós előnye van belőle arra ez nem vonatkozik.)
    Így vicces az erre irányuló maximalizmus is, ahogyan engem a 30k-s lap, 15k-s proci kombók is megmosolyogtatnak.

    szerk2: Még arra lennék kíváncsi, hogy aki szerint az alaplap a "szent földanya" az használ-e SoC-ot? :D

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz sb #52 üzenetére

    Azért vedd figyelembe, hogy az itt írogatók között sokan szándékosan nem, a jó ár/érték arányú dolgokat használják, így attól függetlenül hogy az esetek 96%-ban igazad van, a 4%-k még kikaparja a szemed :DDD

    (#50) Zolee11: az off részére: +1

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #16939776 #53 üzenetére

    Leírtam: Nekem nincs gondom azzal, ha valaki 3x pénzt költ +10%-ra és ugyanezt írja le.
    Azt nem bírom amikor bort iszik és vizet prédikál. Vagy fordítva. :D

    Aki túlárazott szarokat vesz és musthave-nek állítja be az ugyanolyan hülyeség mint aki a legolcsóbbat veszi és a királyabbnak reklámozza.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz sb #54 üzenetére

    Ha valaki azt írná, hogy saját igényei tudatában választott hardvert, és neki bőven elég vizes-bor azt is egyből oltják a többiek, vga/cpu/órajel akármi miatt.
    Elég, ha én tudom mi a jó nekem, és inkább benntartom :)

  • Griff55

    senior tag

    Saját példa: az FX6200 alá vettem anno kezdetnek egy asus m5a78l la (asyzem' ez volt a típusa) Kb12 ezer volt és ezért a pénzért volt rajta egy 4pines proci tápcsatlakozó (csak akkor ezt nem vettem figyelembe) és fórumon is kérdezgettem h mi a fenéért throttlingol a proci és senki nem tudott épkézláb ötletet adni. Utána rájöttem, hogy nem a lapon kellett volna spórolni. Szóval stabilitás és tuning miatt érdemes egy normálisabb llapot venni. (Nem 50-60 ezerért, csak mondjuk egy 30ezret érdemes rááldozni.)

    PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

  • exedoc

    senior tag

    Az alaplap az egyik legérzékenyebb pont szerintem, legalábbis számomra. Nemcsak felszereltségről van szó, hanem bios feature-ökről, supportról is. Megtalálni a legjobb ár / érték arányú lapot manapság nem kis feladat, számomra hónapokig tartó olvasnivaló lenne, ha most kéne vennem. Eddig Z-s lapjaim voltak, és ezután is tartanám ezt a vonalat. Itt már arról is szó van, hogy mi az amit használnék, és mi az ami már felesleges, ugyanis van az a kategória is. Nem mindig jó a minden "szarral" teleszórt lap, és a sok felesleges feature, aminek fele igazából marketing jól csengő neveken. Manapság nem egyszerű döntés, hangsúlyozom számomra. Viszont az, hogy egy olcsó igénytelen lapba tegyünk i7-et, és toljuk szerintem bagatel. Ha már i7-re van, legyen már lapra is könyörgöm..

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz exedoc #57 üzenetére

    Az a gond, hogy nincs összefüggés. Lehet "igényes" egy olcsóbb lap is. Attól, hogy nincs rajta M.2 vagy SLi támogatás ugyan miért kellene i7 mellé ilyet rakni.

    Támogatja? Igen. Akkor mennie kell vele. Ha minden egyéb feautre-extra benne van amire szüksége van a felhasználónak akkor mi a rákért kellene 50k-s lapot alárakni? Tök hülyeség az egész gondolatsor.
    Mindenből megfelelő kell és kész, ez nem hit/ízlés/stílus kérdése, hogy mihez mi illik.Látod, sokan odáig jutnak, hogy 15e-es Pentium alá is 40-50k-s lapot tesznek. Mikor tuti, 1000%, hogy egy gyorsabb proci+gyengébb lappal előrébb lennének.

    De meg is fordíthatnánk a gondolatmenetet: Ha jó a lap abba vétek olcsó procit tenni. HDD se illik 40k-s lap mellé, oda 1TB SSD "illene". Meg GTX980 minimum. Ezen talán látszik, hogy mekkora hülyeség ez a gondolatsor...

    Ha valakinek Celeron is elég (mondjuk netes géphez) akkor tök felesleges 30-50k-s lapot alárakni 8 SATA-val. Ha valakinek NAS-hoz kell Celeronnal akkor meg kell alá a sok SATA-s, jól felszerelt lap. HTPC-hez mondjuk digit hangkimenet, stb... Akinek i5/i7 kell ott is ugyanez az elv. Nem biztos, hogy szüksége van egy erős lapra mondjuk egy 65W-os i5 mellé. Vagy a rakás portra. Ahogy még az is lehet, hogy az IGP is meglfelel neki és dvga sem kell, pl. munkára.

    @Griff55:
    Az a lap akkor konkrétan sz*r volt. Ha támogatja hivatalosan az adott procit, TDP-t és mégsem megy az egy egyszerű hibás termék. Lehet egyedi, de lehet akár szériahiba is.

    @Duracellm. Értelek. És egyben csodállak is. Engem valahogy az értelmetlen hülyeség soha nem hagy nyugodni. :D

  • exedoc

    senior tag

    válasz sb #58 üzenetére

    Lehet nem jött át teljesen a mondanivalóm. Én nem mondtam, hogy drága lapnak kell lennie. A Z-s chipsetnél is vannak olcsóbbak, kevésbé felszereltek, vagy nem is muszáj Z-snek lennie. Én arra szerettem volna pont rávilágítani, hogy abban a kategóriában (ahová i7-et vesz ugye, 2.komment), nagyon meg kell nézni milyen ár/érték arányú lapot vennék, hogy olcsó is legyen, és azért egy i7 kihajtására, neadjisten húzására alkalmas legyen. Mondjuk ha húzni nem akarja, mert olyan a proci akkor meg a legkönnyebb. Ezt viszont tartom: Ha i7-re van pénz, akkor ne vegyük már meg a legkotványabb, legolcsóbb alaplapot. Mindenkinek szíve joga persze, én nem mondom meg senkinek mit vegyen, de BMW-re van pénz, benzinre meg nincs?

    [ Szerkesztve ]

  • abridabri

    veterán

    válasz exedoc #59 üzenetére

    " Ha i7-re van pénz, akkor ne vegyük már meg a legkotványabb, legolcsóbb alaplapot" Ezt mar sokan mondtak,de megindokolni senki se tudta. Miert kell egy pl i7 4790 (nem K ) laphoz draga lap ?

  • waithEard

    őstag

    válasz bacsis #41 üzenetére

    Végre egy értelmes, szélsőségmentes hozzá!
    Köszönjük! :R

    "The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

  • exedoc

    senior tag

    válasz abridabri #60 üzenetére

    "Én nem mondtam, hogy drága lapnak kell lennie. A Z-s chipsetnél is vannak olcsóbbak, kevésbé felszereltek, vagy nem is muszáj Z-snek lennie."

    Én az olcsó húsnak híg a leve kategóriára gondoltam, ahol már tényleg a minőség rovására megy az olcsóság. Pl. egy márkátlan, olcsó lapnál instabil VRM, stb.

  • priti

    addikt

    válasz Aron1988 #2 üzenetére

    Ez a termék egy „Gamer” konfiguráció egy komponense. A valós „Gamer” PC konfiguráció egyetlen VGA-val elképzelhetetlen, mert az új megjelenítők felbontása miatt olyan grafikus erőforrásigény jelentkezett, amikhez több VGA-ra van szükség. Gyakran milliós gépekről beszélünk.
    Te meg itt elkezdesz érvelni egy magyar fórumban jellemzően az álmodozó csóróknak, akik egy „Gamer” konfigurációba szánt alaplapot használnak egy számukra elérhetetlen álmot kergetve egyetlen erősebb VGA-val egy FullHD panelhez, amihez egy közepes VGA is elég lenne? De minek? Kit akarsz közöttük megtalálni?
    Beleolvastam. Egyik sötétebb, mint a másik. Az egyik azért veszi a drága alaplapot, mert „jól néz ki” átfogalmazva dísznek veszi és beleteszi egy olyan házba, amiben összességében egy bazári vacaknak néz ki a PC. Gyorsan még pár csillámf*szláma színű leddel megvilágított ventit beletesz és attól még gyönyörűbb lesz, ehhez a díszhez kellett neki a „Gamer” lap negyvenezerrel drágábban, mert az jól néz ki. Ja, gyönyörű, fel is tölt róla gyors 8 képet a többi meg hümmög.
    A másik a CPU front. Az egyik hülye bebeszéli magának, hogy a drága alaplapon máshogy folyik az áram. Normális? Menthetetlen. Amelyik CPU-t támogatja az alaplap arra meg is felel. Nincs titkos táplálási fázis, amitől jön a szupererő, csak gyerekek vannak, akiknek valami más kéne, mint amire telik a villanyszámlát viszont még apuci fizeti, ezért a gyenge CPU-nak emeli az órajelét addig, hogy az már kétszer annyit fogyasszon és ehhez kell a drága alaplap.
    A harmadik megindokolja, hogy neki több sata cucca van, mint ahány sata egy olcsó lapon van és ezért kell a drága alaplap, amikor egy sata bővítő kártya egy filléres cucc, de az igazi sötét gyökérnek az az USB port kevés, ami létezésétől kezdve osztható, ergo szinte tökmindegy hány darab van a lapon onnan, hogy van rajta egy.
    Most ezektől mit vársz? Mi a várakozásod? Mit fognak mondani? Hogy igazad van?
    A „gamer” lap az kell értem?

    Hardverlesen

  • MK VII

    veterán

    válasz priti #63 üzenetére

    Csak egy jó tanács Szerintem utazz el Narniába... Az a Te világod, mert ebben a világban még a végén valami olyan sérelem ér amit nem fogsz tudni feldolgozni.. ;)

    "Az egyik hülye bebeszéli magának, hogy a drága alaplapon máshogy folyik az áram. Normális? Menthetetlen. Amelyik CPU-t támogatja az alaplap arra meg is felel."
    A kiemelt részt teljesen meggyőződéssel állítod? Ha igen akkor nincs több kérdésem.
    A nem kiemelt részhez csak annyit fűznék, hogy igenis vannak jobb és rosszabb vezetők, kondik.. Olcsóbb lapra értelem szerűen a sz@rabb kerül..

    Pattogsz a "Gamer" jelzőn, de koránt sem erről van szó egy drágább lapnál, hogy gamer vagy nem gamer.. A minősége miatt veszi valaki a drágább lapot..
    Természetesen a Vérpistik a "gamer" jelző miatt vásárolnak, de hát az meg kit érdekel ugye...

    [ Szerkesztve ]

  • priti

    addikt

    válasz MK VII #64 üzenetére

    Többek között olcsó kategóriás lapokkal szerelt kliens gépeket tartok üzemben százával (több mint 10 éve) ebben a világban és ezen a világon semmi gond nincs az olcsó alaplapokkal. Csak a PH-s vérpisti hülyegyereknek van baja velük. Egyik-másik hamarabb tönkremegy mint a többi. Százból egy-kettő, de semmi olyasmi, ami ne férne bele egy átlagos gyártás után várható hibarátába. Az utóbbi években az 5 évnél fiatalabb gépeimben nulla darab alaplap ment tönkre. Nulla darab. Alig fogyasztanak az új procik, mitől menne tönkre?
    Ha rövidebb az élettartamuk a drágább társaiknál, akkor mi van? Még így is hosszabb az élettartam, mint az életciklus. Nem akarsz egy lassú vacak géppel dolgozni nem? Végtére is, egy régi vacak gép előtt ülve sokra mész azzal, ha az alaplapi kondenzátor még pár évig nem romlana el. Így is meg úgy is cserélned kell az alaplapot, ha gyorsabb konfigurációt akarsz építeni, mert a régi alaplap az új CPU-kat nem fogja támogatni.
    A sok önjelölt tuning mester BIOS mágus főszakértő az okos és az egész világ a hülye, mert az egész világon olyan alaplapokat értékesítenek és használnak éveken át cégek, amiknek nem festik arany színűre a kondenzátorait meg nem adnak nevet a tekercseiknek és nincs rajtuk csicsaborda sem, pedig emiatt már rögtön nem alkalmasak a feltüntetett CPU-k támogatására mi, csak a sok hülye cég ezt nem veszi észre igaz?
    Ne borítsál ki, mi az, hogy meggyőződésem e? Mutass már egy alaplapot, ami támogatja a CPU-t, amit beleteszel és nem működik vele gond nélkül évekig.
    Gondold már végig mit állítasz amikor azt mondod, hogy egy alaplap nem alkalmas arra, ami rá van írva. Tudod te mekkora veszteség egy márkának, ha kiderül egy alaplapjáról, hogy tervezési hibás?

    Titanium Choke tekercs az kell :W

    Hardverlesen

  • MK VII

    veterán

    válasz priti #65 üzenetére

    "Mutass már egy alaplapot, ami támogatja a CPU-t, amit beleteszel és nem működik vele gond nélkül évekig.
    Gondold már végig mit állítasz amikor azt mondod, hogy egy alaplap nem alkalmas arra, ami rá van írva. Tudod te mekkora veszteség egy márkának, ha kiderül egy alaplapjáról, hogy tervezési hibás?"

    Az FX "minősítéssel" ellátott lapok palettájának kb. a 70%-a alkalmatlan arra, hogy FX processzor legyen benne hajtva.... És akkor lehet, hogy keveset írtam..

    Te a low budget világban élsz ilyen téren szóval megértem az ennyire merev ellenzését a drágább lapoknak..
    Én sem feltétlenül ajánlom a nagyon drága lapokat, de mindenki megtalálja a saját számára megfelelőt szóval innentől nem is értem a felháborodásokat a drágább lapok ellen..
    Ha nem preferálod akkor nem veszed.. Ennyi..

    Részemről a vita befejezve..

  • MiklosSaS

    nagyúr

    válasz priti #65 üzenetére

    Nem mutatok, írok:

    ASRock 970 Extreme 3. Rakjál bele egy FX 8320/8350-es processzort, nulla tuningal kezdj el játszani. Meg fogsz lepődni...elég rendesen.

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

  • 3shae

    aktív tag

    válasz MiklosSaS #67 üzenetére

    Az AMD vonal.. Mindenki tudja, hogy ott drágább alaplap kell..

    Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

  • Walter_White

    senior tag

    Az én véleményem erről, az olcsó lapokról.... "Olcsó húsnak híg a level". Persze van ahol ezek jól teljesítenek, az pedig, nem más mint az Irodai kategória, ahol nem fogják akkora terhelésnek kitenni a gépet.. ha a Procit terheled, vagy VGA-t, Memóriát, nem azt jelenti hogy konkrétan CSAK azt, hanem az alaplapot is, VRM, északi, délihíd..(hiszen alaplapon keresztül kommunikál a proc-ram-ssd\hdd..stb) (javítsatok ki ha tévedek)
    márkától függetlenül mondom, nem vagyok hű egyikhez se, ami az igényeimet kiszolgálja, és kedvez a Pénztárcámnak azt fogom venni. Viszont ha valaki i5-t i7-t főleg K-s verziót vesz, valószínűleg tuningolni is akar, az ne egy 20K-s lapot tegyen a 50-100-120k-s proci alá, mert sok függ a laptól is, több FPS-t nem fog hozni egy 20K-s mint egy 130K-s az tény, viszont mindennapi terhelés mellett (márpedig aki i5-t i7-t vesz az nem a Windows beépített kártyajátékával fog játszani, vagy aknakeresőzni..munkáról nem is beszélve.)
    folyamatos terhelés melett van az alaplap minden része... amit hosszútávon nem hiszem hogy túlságosan is tolerálna.. Aki ilyen kategóriákban gondolkozik az egy tisztességes lapra, memóriára, tápra, procira gyüjtögessen, de ne úgy hogy van 80K-m és abból szeretnék egy i5-s konfigot kihozni. 70K proci, na már csak 10K lapra maradt, jó lesz az.
    i5-i7 csúcs procikról beszélünk- mellé egy "irodai" lapot tennénk?

    Pl : ASUS H110M-K beletenne valaki egy Core i7-6700-as procit?
    elöbb tennék bele egy : Intel Pentium Dual-Core G4400-t.

    [ Szerkesztve ]

  • priti

    addikt

    válasz #32839680 #71 üzenetére

    Végre valami fény az éjszakában. A hsz-eddel túlnyomórészt egyetértek. A vége az, amivel nem teljesen. Szerintem nem éri meg alulméretezni a FET-eket, mert nem jelent annyi pénzt szóval én ettől nem tartok. Nincs erről szó. Szerintem bárki sokkal többre megy egy minőségi tápegységgel, mint alaplapra szerelt síkba csiszolt alu díszbordákkal vagy bármilyen más jellegű túlméretezéssel, amit csak a tuning miatti túlfogyasztás indokolhat.
    Azért, mert egyszerűen túldobták a kalapácsot és már többe kerül a leves mint a hús. A tuning régen a szegény ember trükkje volt. Mára a tuning CPU hűtő felára és az alaplap árkülönbsége együtt már nagyobb értékösszeg, mint a gyenge és erős CPU közötti árkülönbség. Meg kell venni az erősebb CPU-t és kész. Főleg, hogy a CPU pici és könnyű így külföldről könnyen rendelhető, nem kell a magyarországi bolond áfát fizetni. Ráadásul a tuningolt CPU többet is fogyaszt, így üzemben tartani is többe kerül. Az alaplapi memória sávszélességének szerepe is háttérbe szorult onnan, hogy DDR3. Az átlagos használatú gép válaszidejében szinte nem is tükröződik.

    Mehet az olcsóbb lapba az erősebb proci. Alap gyári beállításokkal használva normális tápegységgel nincs gond a stabilitással vagy az élettartammal. Nem látom értelmét félni tőle.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák