Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Lacika112 #66 üzenetére

    Most őszintén?! Mit bukott az intel? Mainstream vonalon néhány % share-t, mobil vonalon és szerver vonalon még annyit sem, és HEDT vonalon darabszámban nagyjából fele-fele lett az eladás. Ez néhány 100 m USD? max 1 mrd lehet enki, ami kiesik a profitból, na bumm. 10-12 mrd helyett 9-11 mrd prfit kb. Ennyi. Ettől még nem csinálják össze magukat. Max. nem lesz kaby-lake X, hanem egyből a 2. gen coffee lake-re alapoznak vmit, vagy hasonló tervük van, hogy kihagynak 1-2 lépcsőfokot, amit eddig nem tettek meg, hogy HEDT-n, és szerver vonalon is a legfrisebb magok működjenek. Ha így nézzük, még mindig van akkora potenciáljuk, hogy inkább maradnak a biztos nyereség mellett, mert a 10 nm-re való átállás nagyon drága lesz nekik, és a 14-et nagyon kicsiszolták már, és fogy is minden. Most akkor 7 nm-en az AMD elvesz néhány %-ot a szerverpiacon? És akkor mi van? A fejőstehén effektuss miatt még így is jobban megéri nekik, maximum ha nagyon nagy lenne apiacvezstésük, amit a lefizetgetéseikkel teljesen jól ellensúlyoznak, akkor már tényleg kijönnek a 10 nanoval, és 50%-ról még mindig könnyebb visszadolgoznin magukat, mint az AMD-nek kb. 0,5-ről.

    Erre a szegmensre pont rálátok a munkakörömből adódóan. Ma már valóban kevés a fizikai szerver, inkább virtualizálnak mindenhol, kivéve a nagyon erős adatbázis jellegű igénybevételek esetében, ahol a fizikai vas folyamatosan jól ki van hatjva, de pont ez az érdekes. Pl. az 5. gen UCS már EPYC-re épül, és a2 db 2 utas alaplap van bennük, így 128 magot zsúfoltak be 1 szerverbe, 1 rétegben egy saját interconnect megoldással, amire biztosan lesz kereslet, mert számít a sűrűség, és a szervereknél valmailyen okból kifolyólag jobb fogyasztást mértek az EPYC esetében, mint a XEON esetében, de egyelőre kevesen vállalják be. A mi cégünknél volt pl. datacenterek közötti migráció, így első kézből tudom, hogy a beszerzés hónapokat vesz igénybe, akár 1,5 évet is a projekt megkezdésétől, így a lefixált terméken már nem változtatnak, ezért az AMD-nek a bizonyítás után még 1-1,5-re lesz szüksége, hogy tényleges áttörést érjen el a piacon. Ráadásul az infinity fabric miatt hálás lehet neki az intel, mert úgy néz ki, hogy 10 nanon ők sem monolitikus design-nal jönnek ki, így nagyon hasonló optimalizációra lesz szükség a 10 nm-es CPU-ik esetében. Azt pedig ne felejtsük el, hogy a szerveres körökben sokszor még mindig az megy, hogy intelt veszünk, és ha megkérdezed, hogy miért, a válasz eléggé egyszerűre sikerül: "csak". :) Egyszerűen beírta magát a cég a fejekbe. Ezzel óriási előnyre tett szert. Ezt úgy képzeld el, mint amikor mész az utcán, és napointa 50-szer jön veled szemben pl. a Skoda embléma, amikor autót akarsz venni, már öntudatlanul is Skoda után fogsz nézni, kivéve egyes speciális eseteket.

    Vagy: Miért támogatja az egyetemista rendezvényeket a Dreher? Mert ezt a nevet szokják meg a fiatalok, és automaiktusan Drehert fognak kérni, ha valahová beülnek, vagy a boltban is azt fogják venni. Természetesen nem mindenki, de a többség valószínűleg igen. Ez egyszerű pszichológia, és ezt használták ki anno az intel marketingesei. Tehát nekik nincs nagyon-nagy félnivalójuk. És ha igaz is, hogy küszködnek a 10 nm-rel (bár ezt nehezen tudom elképzelni, amikor TSMC és Samsung már 7 nm-en is képes gyártani, lassan sorozatban is), akkor is meg fogják oldani. Én nem féltem őket.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák