Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Norb79 #32 üzenetére

    A Bougatti-t is el lehet adni 1m Euroért... Mindent el lehet adni. Akkor az lenne, hoyg lelalssulna a fejlődés és az elévülés, és nagyobb lenne a profit, illetve a gazdaságban legfrogó pénz a magasabb HÉ (Hozzáadott Érték) miatt. Sok gamer így is megveszzi az értelmetlennek tűnő processzorokat, és a 120/144/240Hz-es monitorokat is. Persze itt elsősorban ne a magyar helyzetből indulj ki. Ny-on még mindig 3-4-szerese az átlagfizetés, bár sok munka érkezik magas HÉ-vel, és hallottam olyat is adott cégnél, hogy Spanyolországból hozzák át a munkát, és nem az olcsóbb munkaerő, hanem a minőség miatt. Simán megadják a Spanyol béreket, vagy ahhoz közelit is. Ráadásul azért kényszerülnek vidéki telephelyet nyitni, mert Budapesten már nincs, akit felvegyenek.

    Gondold csak el, van akinek a 300e Ft-os használt Suzuki is drága, és van, aki megveszi a vadonat új sok tíz, vagy 1xx milliós Ferrarit is... Ahogy a játékostársadalmat ismerem, simán el lehetne adni 1000 USD áron egy GPU-t, ami FHD-ben tudja a 240 FPS-t. Biztos, hogy lenne, aki megvenné. Mennyien játszanak a világon PC-vel? 700-800 millióan? Ebből mennyi lehet az elhívatott játékos? legyen mondjuk 10 millió. Ebből legyen mondjuk csak 2 millió, aki fizetőképes. Szerintem ezt még alul is számoltam. Pl. 1080 Ti-ből mennyit adtak el eddig? Vagy VEGA-ból, amiből sokkal kevesebbet.

    Ráadásul ha te jelensz meg vmivel elsőként a piacon, akkor te szabod az árat addig, amíg nem jelentkezik versenytárs. Az intel egyébként pontosan ezért nem jön ki a 10 nanoval, mert még nincs rákényszerülve, és megvárja, hogy mi fog történni az AMD 7 nanojával. Bőven ráérnek utána kockáztatni, elvégre amit kihoztak a 14 nm-ből, az azért már így is a 10 nm közelében jár elméleti síkon. Tehát óriási a nyereségrátájuk, akkor pedig minek kockáztassanak? Az AMD-nek pedig muszáj kockáztatni, és jól teszi, hogy először a szerverpiacon teszi ezt meg, mert az EPYC már így is elég jól szerepel, bár többet vártak, nagyon nehéz visszatörni erre a piacra, főleg, hogy ott sokszor több hónapos/több éves projektek részét képezi egy gép, aminek a CPU csak egy része. Így a megrendelések, és a leszállítások között eltelhet akár 1 év is, sé van, ahol fontos szempont a homogén környezet is...

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Cifu #38 üzenetére

    A virtualizáció korában?

    Szerinted egy DATACENTER hogyan épül fel? És a felhő? :O

    Arról nem beszélve, hogy mindenki olyan korrupt, hogy azt inkább hagyjuk is. A saját szememmel láttam, plusz nem egy ismerős hagyott ott bizonyos munkákat, mert enm bírta gyomorral. Sajnos ez a világ ilyen. Minden a pénzről szól. A részvényesek pedig osztalékot akarnak...

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Lacika112 #66 üzenetére

    Most őszintén?! Mit bukott az intel? Mainstream vonalon néhány % share-t, mobil vonalon és szerver vonalon még annyit sem, és HEDT vonalon darabszámban nagyjából fele-fele lett az eladás. Ez néhány 100 m USD? max 1 mrd lehet enki, ami kiesik a profitból, na bumm. 10-12 mrd helyett 9-11 mrd prfit kb. Ennyi. Ettől még nem csinálják össze magukat. Max. nem lesz kaby-lake X, hanem egyből a 2. gen coffee lake-re alapoznak vmit, vagy hasonló tervük van, hogy kihagynak 1-2 lépcsőfokot, amit eddig nem tettek meg, hogy HEDT-n, és szerver vonalon is a legfrisebb magok működjenek. Ha így nézzük, még mindig van akkora potenciáljuk, hogy inkább maradnak a biztos nyereség mellett, mert a 10 nm-re való átállás nagyon drága lesz nekik, és a 14-et nagyon kicsiszolták már, és fogy is minden. Most akkor 7 nm-en az AMD elvesz néhány %-ot a szerverpiacon? És akkor mi van? A fejőstehén effektuss miatt még így is jobban megéri nekik, maximum ha nagyon nagy lenne apiacvezstésük, amit a lefizetgetéseikkel teljesen jól ellensúlyoznak, akkor már tényleg kijönnek a 10 nanoval, és 50%-ról még mindig könnyebb visszadolgoznin magukat, mint az AMD-nek kb. 0,5-ről.

    Erre a szegmensre pont rálátok a munkakörömből adódóan. Ma már valóban kevés a fizikai szerver, inkább virtualizálnak mindenhol, kivéve a nagyon erős adatbázis jellegű igénybevételek esetében, ahol a fizikai vas folyamatosan jól ki van hatjva, de pont ez az érdekes. Pl. az 5. gen UCS már EPYC-re épül, és a2 db 2 utas alaplap van bennük, így 128 magot zsúfoltak be 1 szerverbe, 1 rétegben egy saját interconnect megoldással, amire biztosan lesz kereslet, mert számít a sűrűség, és a szervereknél valmailyen okból kifolyólag jobb fogyasztást mértek az EPYC esetében, mint a XEON esetében, de egyelőre kevesen vállalják be. A mi cégünknél volt pl. datacenterek közötti migráció, így első kézből tudom, hogy a beszerzés hónapokat vesz igénybe, akár 1,5 évet is a projekt megkezdésétől, így a lefixált terméken már nem változtatnak, ezért az AMD-nek a bizonyítás után még 1-1,5-re lesz szüksége, hogy tényleges áttörést érjen el a piacon. Ráadásul az infinity fabric miatt hálás lehet neki az intel, mert úgy néz ki, hogy 10 nanon ők sem monolitikus design-nal jönnek ki, így nagyon hasonló optimalizációra lesz szükség a 10 nm-es CPU-ik esetében. Azt pedig ne felejtsük el, hogy a szerveres körökben sokszor még mindig az megy, hogy intelt veszünk, és ha megkérdezed, hogy miért, a válasz eléggé egyszerűre sikerül: "csak". :) Egyszerűen beírta magát a cég a fejekbe. Ezzel óriási előnyre tett szert. Ezt úgy képzeld el, mint amikor mész az utcán, és napointa 50-szer jön veled szemben pl. a Skoda embléma, amikor autót akarsz venni, már öntudatlanul is Skoda után fogsz nézni, kivéve egyes speciális eseteket.

    Vagy: Miért támogatja az egyetemista rendezvényeket a Dreher? Mert ezt a nevet szokják meg a fiatalok, és automaiktusan Drehert fognak kérni, ha valahová beülnek, vagy a boltban is azt fogják venni. Természetesen nem mindenki, de a többség valószínűleg igen. Ez egyszerű pszichológia, és ezt használták ki anno az intel marketingesei. Tehát nekik nincs nagyon-nagy félnivalójuk. És ha igaz is, hogy küszködnek a 10 nm-rel (bár ezt nehezen tudom elképzelni, amikor TSMC és Samsung már 7 nm-en is képes gyártani, lassan sorozatban is), akkor is meg fogják oldani. Én nem féltem őket.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz BReal #107 üzenetére

    Köszi a hozzászólást. Nagyon érdekes. Amúgy az 5. gen intel kimaradt. És AMD oldalon az FX-ek, AM1/FM1/FM2/FM2+-os CPU-k, és APU-k is. Szerintem irányvonalat adhat ez a felmérés, de a 26.000 azért nem olyan nagyon sok. Van olyan webáruház, ahol ennyit processzort 1,5 hónap alatt adnak el. Ott kb. fele-fele a darabszám, ráadásul a 2700X jobban fogy, mint az 1800X, de talán arányaiban is jobban fogy, mint az előző generációs R7-ek. Nagyon jó árat lőttek be neki, és van hozzá hűtő is, de ha valaki magasabb órajeleket szeretne tőle, akkor felrakhat ár egy külön léghűtőt 7-10 e Ft közötti áron, és akkor elvileg 4 magon simán megy akár 4,2 GHz-en is, 8 magon pedig 4 GHz körül, ráadásul a turbo boost 2 nagyon jól szabályozza a magok sebességét a TDP kereten belül, így ha nincs mind kihasználva, vagy valamelyik éppen 1-1 pillanatra kevésbé van kihasználva, akkor akár több kraftot is engedhet a 100%-osan kihasznált szálnak.

    Egyébként AMD párti vagyok, nem FAN, hanem az intel filozófiája, és üzletpolitikája az, ami zavar, ezért nem támogatom őket, pedig régen azt mondtam, hogy a legjobb kell vmiből, vedd meg azt, tehát tényleg a legtöbb FPS-t azonos felbontáson valószínűleg inteles gépből lehet kihozni, bár 4K-n már nem ilyen egyértelmű a helyzet. Viszont az emberek nem csak játszanak. Így minden más esetben jelenleg ár/érték arányban jobb választás az AMD. Pl. 6.,7. gen i3-ról non K i7-re nem is éri meg váltani, mert ott az 1500X, ami használtan majdnem annyival olcsóbb, mint amennyibe egy jó B450-es lap kerül, és hosszú távon ez a kombó biztosan jobb, mint venni akár használtan egy 6700-at/7700-at (non-K), ráadásul az 1500X simán fog menni 3,9 GHz-en, még a gyári hűtőjével is, így csak néhány FPS különbség lesz játékban is, és más területeken sem lesz nagy különbség, cserébe később megéri majd váltani akár 2600X-re, vagy 2700X-re, vagy 3***X-re (ZEN2), amit a B450 nagyon valószínű, hogy támogatni fog BIOS frissítéssel.

    Az intel nem számított rá, hogy visszajön az AMD, és így nem tudták lépcsőzetesen behozni az új termékeket, minmális árcsökkentést alkalmazva a régiek esetében, az újakat pedig magasabb áron adva. Valószínű, hogy lett volna 18 magos i9, csak nem ennyiért, mint most, hanem olyan 4000 USD körül. Ha nem jön a Threadripper, akkor nagyjából a 10 magos lett volna 1500 USD körül, tehát kb. 10-20-30% árcsökkentés lett volna elképzelhető, és nem tiltották volna le a PCI-E Lane-eket a 6 és 8 magos i7 skylake-X-eknél. Így viszont azoknál 40 helyett 28 lett, cserébe 10 magnál 44, és az 1000 USD lett 17xx helyett, amit a BROADWELL-E-nél láttunk. Így eléggé morcos lehet most az intel, hogy ekkora árat kellett csökkentenie.

    A felsorolásban egyébként csak Mainstream és HEDT volt, ha jól látom, én pedig írtam mobil CPU-t és szerver CPU-t is. Tehát itt valóban veszített az intel, de ezt simán be tudja nyelni, mert a szerver, és mobil piacon van az igazán nagy haszon, ők onnan pedig kiüthetetlenek. 4-4,5-5W TDP-vel pl. az AMD sajnos még nem ajánl processzort, pedig ott is óriási a felvevőpiac a passzív hűtés miatt, és X86 alapokon lehet nagyon vékony gépeket építeni, amelyek gondozásigénytelenek, mivel nincs aktív hűtésük. Csak szoftveresen kell őket gondozni. ;) Szervervonalon pedig nem olyan egyszerű a helyzet, mert ott már vannak intel alapokon kész szerverek, amelyeket a projektekben megrendelnek, oda is nagyon nehéz betörni. A saját szememmel látom. Ráadásul a legtöbb embernek ott inteles feje van. Voltam előadásokon, nem a levegőbe beszélek. Már rég kint volt az EPYC, mindenki XEON-ról beszélt csak. Pedig sokszor csak azért volt 2 utas XEON megoldás, mert nem volt elegendő PCI-E lane az 1 utasban. Nem csak olcsóbb lett volna, hanem gazdaságosabb és egyszerűbb is. ;)

    Ha találsz még értelmes felmérést, szívesen látnám.

    Itt találtam érdekességeket:

    2017 júl. - 2018 júl.

    Jól látszik, hogy az intelnél még így is jóval magasabb lehet a nyereségráta, és hogy mennyire átrendeződött a piac a skylake/kabylake-hez képest a coffe lake esetében, ahol a 8500 pl. teljesen értelmetlen termék, a 8600-ból is alig fogy, a 8400 megy a 8700K után a legjobban, aztán a 8600K, viszont emiatt a 8400 ára emelkedett, így a 8500/8600 valószínűleg jobban megérheti. Ez kicsi a Pentium G4560 esetére hasonlít, és sokszor a 4600-as, vagy akár 4620-as olcsóbb volt a 4560-nál. ;) Ez utóbbiak nem csak gyorsabbak 100/200 MHz-cel, hanem nagyobb IGP-jük is van intel HD 610 vs 630, ami azért számíthat, ha valaki azt használja... ;) Bár kicsit drágábban ott van a 2200G, vagy 2200GE, és azok kicsit erősebbek a pentiumoknál, nem beszélve az IGP-jükről. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz leviske #109 üzenetére

    Köszi! ;)

    "Mindenesetre ezt a témát szerintem zárjátok itt le és menjetek át vele az Intel vs AMD-be. Az AMD által használt gyártástechnológiához vajmi kevés köze van ennek a témának."

    Ha egyszer beindul egy beszélgetés... :)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák