Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivarg

    tag

    válasz depmod #70 üzenetére

    Mivel épp Nas beszerzések jellemzik az ügyfélkörömben az év elejét, kicsit körbeszaglásztam és kérdeztem, rendeltem is pár darabot.
    Röviden és tömören ennyi pénzért (100khuf vagy 300usd)a linux alapú megoldások nem nyújtanak teljes értékű AD megoldásokat.
    Talán a 4GB-os verziónál nem sokkal drágábban már lehet valami, de konkrétan syno-megoldásokat preferáló kollégám-ismerősöm-konkurenciám szerint 250-300k alatt általánosságban vagy kurvasokat barkácsol (oda-vissza)és szopik az ember vagy nem lesz teljes értékű AD környezet a linuxos megoldásokban.
    Nekem erre nem biztos, hogy van időm sem az ügyfeleknek pénze.

    Ha most választhatok akkor inkább veszem ezt a megoldást a gyenge teljesítményével (ha elég) és teljes értékű AD-val.
    Vagy marad az ír-olvas-ír/olvas opció ha ez nem szempont és pl. egy olcsóbb qnap vagy egy nas540 a zyxeltől egyébként ott is van minimal AD, de az sem működik megbízhatóan és inkább csa marketing az a két betű.
    Ott van még az a ritkán érvényesíthető de tagadhatatlan tény, hogy nem nagyon van olyan eszköz amit ha meghibásodik a hardver akkor áttolom egy sima win-es gépbe és kiolvasom a tartalmát.
    Igen tudom vannak alternatívák a linuxos verzióknál is, de honnan szopjak linuxot egy graph vagy architecht designer cégnél ha épp 5-6 órányira vannak a leadástól és egy szar nas esetleg elfossa magát.
    Az eszközzel kapcsolatban annyit, hogy több helyen is szimpátiát ébresztett hogy win server fut rajta és lehet, hogy el is adok 1-2db-ot most a tavasszal.
    Ha lesz vele tapasztalatom 5-10-15useres környezetben majd beszúrom ide akkor is ha negatív lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

Új hozzászólás Aktív témák