Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fasyrt

    őstag

    Ventik tényleg jóknak tűnnek... Csak nem magyar zsebre van kitalálva. Mint ahogy az összes többi sem. Az a HDD box meg egyenesen rablás. :F

    (HDD) zajcsökkentő mod fasyrt módra:
    Hozzávalók:
    - 1db. CM CoolDrive7 [link]
    - 1 doboz Revoltec Be-Quiet zajcsökkentő ''szivacs'' [link]
    - 4db. kicsi gumigyűrű (nekem valamilyen Zalmantól volt; na annál 1 lehelettel nagyobb kell)
    - 1-1 db. 1mm és 0.7 mm vastag rézlemez (Bp., Dózsa Gy. és Szabolcs utcától van 1 bolt 5 perce... linket nem adok, mert nincs, meg 1 adag rezet csak el tudok képzelni)
    - 2 adag szilikonpaszta (Nem kell AC, jó valami óccsó.. nekem is az volt. ;))

    Elkészítés:
    CoolDrive7-et szétszeded, és kiveszed belőle az elejéről a műanyag részeket, csak az előlap marad. (Van fekete, meg ezüst is, rendelésnél kell észnél lenni.) A vinyót (normál 3.5'') beszereled a keretébe, belepróbálod az egészbe, bejelölöd, meddig ér az eleje. Fogod a szivacsot, és rétegesen a jelig tömöd. Inkább 1 réteggel kevesebb, mint 1-el több. Ha ez megvolt, jöhet a következő próba - illesztésekbe ne menjen a dolog... :) Most előveszed az 5.25''-ös keretet, és a hosszanti 2 belső oldalát kiszivacsolod. Itt is inkább kevesebb legyen, minthogy szoruljon.
    Szivacsozás kész, jöhet a pasztázás. A vinyó aljára teríted a mellékelt szürke hővezető lapot (olyan, mint ami is is van), a hővezető lapra fekteted a vastagabb (előre felpasztázott) rézlemezt. A rézlemez várható illeszkedési helyére a Cooldrivealjára megint kensz pasztát, elteríted. Széle fele nem szükséges. Összeilleszted, becsavarozod. A csavarkialakítás miatt nem fog szorulni, nem baj, ha játéka van. Most a vinyó tetejére kensz pasztát. ÓVATOSAN, csak a matricára, keveset, inkább ne legyen, minthogy mindenhol legyen. Rá mehet a vékonyabb rézlemezed. Lemezre is teszel pasztát (vagy az alukeretre, ahová várható majd a réz), és félreteszed. A merevlemezt tartó keretbe beleilleszted az összefogató csavarokat, rájukhúzod a gumigyűrűket és összeilleszted. (Fejjel lefelé egyszerűbb.) Összenyomod, vonalba hozod a csavarhelyeket, a sín miatt nem lesz nehéz, és egyenletesen (mindenhol 1 kicsit húzva)összecsavarozod. Az egész doboz végére (a csatlakozók kihagyásával persze) vágsz egy csík szivacsot megint. Az egésznél lehet ezüstös pasztát alkalmazni, a rezen elég mély karcolások lehetnek.

    5.25''-ös beteszed, bekábelezed, indítod, és a biztonság kedvéért felteszel egy HDD monitorozó programot (nálam: HDSentinel).
    Az egészet meg lehet oldani 14 ezer forinton belül, és akkor a házadat is kitapétázhatod. (Nekem még a hátső légkiömlőkhöz, illetve az oldalsó beszívónyíláshoz is jutott... az asztalra. :D)

    Installálod a maradék raklap szivacsot, és ha nagyon ügyes akarsz lenni, veszel valami jó vastag légszűrőt, szabhatót. (Én Tts-től vettem, 1 ezresért kb. egy A4-eslapnyi méretűt, kb. 1 centi vastag. Ezt ügyesen a légbeömlőknél elhelyezed. Nekem elöl a fémváz és az előlap közé rétegesen, szorítással sikerült, oldalra pedig fiókfogantyűs csavarokkal (széles fej, hosszú, keskeny menetes szár). fogattam a lyukas oldallaphoz.

    Szellőzésről elöl-hátul egy 12 cm-es SilentBlade gondoskodik (2000 forintosak, halkak) és egy 12 cm-es ventivel szerelt Bluestorm gondoskodik.

    Eredmény:
    -CPU: nem tudom, hogy változott volna, mert mióta a mostani alaplapom van, mindig 18°C-os a hőmérséklete... :) BIOS méri jól, de akkor meg nem tudom terhelni. Egy GlacialTech SilentBreeze III megy rajta, Zalman-féle ellenállással.
    -VGA: a tuningot nem bírja annyira. Core: 480 -> 474. Gyári hűtő, érdekes módon nem volt hangos. Igaz, mostmár nem hallom. :) Néha tisztítani kellett, mert nagyon jól felfogta a port.
    -HDD: éjjel 2-3-kor (mikor a környéken egy darab autó nincs) lehet hallani egy csöpp seek zajt. De tényleg, csak egy csepp. Ha jön egy nyugati típusú új autó (normál seb., nem csillióval pörgetve), annak a zaja már elnyomja (pedig 4-en lakozom). (Tavaszi) mért hőfok:
    -napi átlag: 31,56°C - 35,96°C (XP telepítés után, 1000 progi telepítése alatt: 38,2°C)
    -napi maximum: 33°C - 45°C (XP telepítés után, 1000 progi telepítése alatt: 46°C)

    A konfigomat az adatlapomon olvashatjátok, de az egyszerűség kedvéért:
    Celeron 1300 @ 1508
    GeCube 9550XT
    Western Digital 160GB 8MB b(/p? :F keverem mindig...:B)uffer, pata csatlakozási felület.
    FSP Bluestorm 400W (Nem kiröhög, a nyári új konfighoz lett előre vásárolva)

    Nemcsak a cél lett jó, hanem mint 3 napos elfoglaltség is jó volt! :) Egyedüli gáz a szivacs kátrány rétegének szeletelése volt... Elpusztítottam vele a legjobb konyhakésünket, vehettem helyette egy újat. :D Ráragadt az a ragasztós maszlag, nem tudtam hogyan leszedni.

    Remélem a HDD halkítók sok ötletet kaptak. Illetve egy (nem olcsó, de olcsóbb) megoldást biztos. :)

  • fasyrt

    őstag

    válasz Loha #42 üzenetére

    Ami megy socket A-ra, az megy socket 370-re is. ;)

    CriticalHit: A Sytche valóban nem kula gyártó, mert nem is gyárt, csak matricáz. A valódi gyártó a YongLinXing Electronics, na az már egy Sunonhoz, YS-tech-hez, vagy egy Deltához tényleg kula. :)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák