Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guestavfl

    csendes tag

    Én is azt hiszem az elöző cikk és a mostani alapján egyértelmű ha valaki nem akar tuningolni (ami szerintem is a felhasználok 95%-a, nyilván egy ilyen fórumot olvasok között többen tuningolnak, hiszen minket az átlagembernél jobban érdekel a téma) minden összetevő ár/értéke alapján az X2 rendszer jobbnak tünik. Ráadásul a ha igazán olcsón akarunk kétmagos rendszert tuning nélkül akkor egy X2 3600+ 35k + egy jó alaplap 20k nak nincs a piacin ellenfele (a D805 tuning nélkül nagyon nagyon lassú) az Intel részéről. Viszont ha valaki tuningolni akar akkor már inkább egy Core2 E6300 + jól húzható 40k-s lap + DDR2 800Mhz RAM és minumum 2800Mhz en futtathatjuk a procit és ezt a teljesítményt semmilyen X2 rendszerrel nem lehet elérni (kb reális a 20% telj. elöny azonos órajelen a C2 részére-hiszen a C2 egy órajel alatt 4 mikroutasitást hajt végre mig az X2 3-at ez már 25% -esszerint ehhez kb 3400 Mhz en kéne futnia az X2 nek ami 90nm en nem megy). Szóval én döntöttem veszek egy 3600X2 es rendszert és majd 2-3 év múlva egy 4 v 8 magos procit-ami szintén AMD lesz valószinűleg mert a hypertranszport fogja csak tudni őket normálisan etetni + integrált memóriavezérlő elönye-de azt majd meglátjuk...

Új hozzászólás Aktív témák