Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csorbi

    addikt

    válasz Márton #7123 üzenetére

    HDS verzió melyik? Nem látszik, le van vágva a képekről....
    Mennyi idő volt az a fix helyen történő használat kb.? És mi a felhasználási célja ennek a lemeznek? Fix bekötésről történő folyamatos használat heteken, hónapokon át, vagy alkalomszerű használat néha-néha?

  • psl2003

    csendes tag

    válasz Márton #7123 üzenetére

    Az általad aggályosnak tartott értékek pl. READ ERROR RATE Seagate HDD-nél nem mérvadóak. Olvastam róla talán HDS oldalakon, de semmire sem mentem vele. Mérnököknek talán jelentenek valamit. De pl. WD lemezeknél már érdeles aggódni, ha a READ ERROR RATE akár csak 0-ról 1-re vált mert ott valós hibát számol. Ez igaz minden olyan lemezre aminél ez az érték alapon 0. Másoknál, mint pl. Seagate az első pillanattól kezdve növekszik és lehet, hogy néha még nullázódik is.

    Gyárilag dobozba épített külső 2,5-ös HDD-ket én sem ajánlanám média felhasználásra, mert nem egyet láttam tönkremenni kb. 3x 300 GB másolás esetén. De érdekes módon a nem gyárilag dobozoltakra ez nekem nem tűnik annyira érvényesnek, de azok sem arra vannak kitalálva. Persze átlag user hozzáállása: Hihihi hahaha jajdejó kicsi könnyű nem kell táp - csak nem videóra való. Hallottam már több tíz órányi anyag újra forgatásáról e miatt és még csak nem is amatőrök követték el a hibát. Csak akkor még nekik is újdonság volt a számítástechnika használata videovágáshoz.

    Ha volt adatátviteli hiba is, akkor sokszor csak annak a hatása jelenik meg gyanús szektorokként, de ha már van tartalék területre áthelyezett szektor is, akkor biztos az eszköz hiba.
    Ez akár már egy olvasási teljes felületteszttel is kideríthető, viszont jobb ha van írásteszt is, de ezt nem részletezném, HDS leírásban megtalálható melyik mire jó. Hoztam már vissza igy haldoklónak látszó lemezeket az életbe, de voltak menthetetlenek is. Ez mindig próba szerencse.

    Ha van jelezve adatátviteli hiba, akkor az jó eséllyel tényleg meg is történt, akármilyen jónak is tűnik a rendszer szemrevételezéssel.
    Szántalan lehetőség adódhat ilyen hibákra és nem csak az USB kábelek esetén.

    [ Szerkesztve ]

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Márton #7123 üzenetére

    Szervusz!

    Nem csak felületi, hanem adatátviteli hibát is látok. Amennyiben a felület lenne a hibás, a másik nem jelentkezne. Én inkább tápellátásra gyanakszom, illetve akár a kábelre. Remélem az alaplapra forrasztott hátlapi USB3 lett használva. Ilyenkor is lehet egy oxidálódott csatlakozóval gond. De előlapi esetében vékony vezeték megy a tüskés alaplapi csatlakozóról előre. Ez képtelen korrekt tápellátásra.
    A vizsgálat alatti szektorok nagy valószínűséggel nem lesznek olvashatóak, mert hibásan lettek felírva.
    A 4TB lemezeinek és fejeinek mozgatásához teljesítmény kell, ez már vastagabb drive, sokszor 5 lemezzel, 10 fejjel. Én a mai drive-ok közül 2TB felett jó szívvel nem ajánlok semmit. A mechanika mozgatásához ha nincs meg a teljesítmény, ilyen jellegű hibákat hozhat.
    Sok sikert a hiba kiderítéséhez.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

  • King Unique

    titán

    válasz Márton #7123 üzenetére

    Tehát az STJL4000400 modellszám alapján 2,5" Seagate Basic, ellenben az pont nem derült ki, hogy milyen HDD van a külső házban... Ha ST4000LM024, akkor annak nem feltétlen kellene 1 hónap működés és 1 TB írt adat után tönkremenni, nálam az ilyen évek óta jól működik 10+ TB írás után is.
    Vagyis esetedben vagy gyári hibás példányt sikerült kifogni, vagy a nem megfelelő használat (pl. elégtelen USB-s tápellátás / adatkapcsolati és érintkezési problémák, mechanikai behatás) okozta a problémát, ahol pl. az adatkapcsolati hibák az USB-kábel és / vagy USB-port hibájára is utalhatnak.

    Seagate HDD-knél a Raw Read Error Rate és Seek Error Rate attribútumok magas értéke normális, gyártóspecifikus sajátosság, azzal nem kell foglalkozni, nem hiba.

    (#7127) psl2003:
    Azért ilyet nem feltétlen kellene terjeszteni, hogy a 2,5"-os gyárilag készre szerelt külső merevlemezek nem alkalmasak multimédia felhasználásra és "3x 300 GB" adat írása után tönkremennek, mert általánosítva nyilván nem igaz...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés