Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csorbi

    addikt

    válasz liszi70 #6998 üzenetére

    Vedd fel a kapcsolatot a gyártóval, és kérdezz rá. Ha azt mondják hogy van benne, akkor küldj riportot a HDS fejlesztőjének. Ja és az 5.70es verziód frissítsd le, 6.01-nél tartunk.

  • psl2003

    csendes tag

    válasz liszi70 #6998 üzenetére

    99% hogy nincs benne hőmérő. SSD-ben nem is olyan fontos, legfeljebb azokban, amik jelentősebb igénybevételnek vannak kitéve, mert egyébhént kicsi a hőingadozás üzem közben.

    Nekem csak a HP-ben van, a Patriotban és az Apacerben nincs, mindkettőre állandó 33 fokot ír a HDS. A HP meg alig ingadoozik használat közben és még soha nem volt 54 foknál melegebb nyáron sem.

    Egyébként egyszer valamelyik IT oldalon olvastam egy tesztet, amiben a tesztelő kifejezetten elégedett volt azzal az eredménnyel, hogy a tesztelt SSD hőmérséklete a legnagyobb igénybevételkor is csak a kiinduló 33 fok maradt és ez milyen jó eredmény. Nem tűnt fel neki, hogy inkább a hőmérés hiánya a valószínűbb.

    Intenso gyakorlatilag a legolcsóbb, miért pont hőmérő volna benne. Bár állítólag nagyon jó az írástűrése mert még MLC, tehát akár hajtani is lehetne extrém módon. De gondolom nem erre pozicionálták a piacon és hát ennyiért inkább írni lehessen mint hőmérni.

    Viszont arra vigyázz vele, hogy több helyen, itthon és külhonban is panaszkodtak, hogy hajlamos felejteni. Pl. iskolában nyári szünet végére csak néhány maradt üzemképes. Ráadásul sok közülük teljesen "tönkrefelejtette" magát. De az is lehet, hogy csak volt egy rosszul sikerült széria a kínai tömeggyártásban, ami aztán szétterült a világban.
    Viszont találkoztam olyan szervizessel, aki azt állította, hogy garanciában eddig még egyetlen Intensot sem kellett cserélnie, tehát szerinte az a legjobb. Így ezek alapján valószínűbb, hogy nem a hőmérséklet miatt fogja kiadni a lelkét elsősorban. Sűrűn kell neki villanyt adni a biztonság kedvéért.

    Mindettől függetlenül lehet, hogy Csorbinak van igaza és csak a HDS nem kezeli még tökéletesen sok fajta SSD hőmérséklet adatát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák