Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Dave™ #162 üzenetére

    Ó igen, a videóvágás meg kódolás, értem...
    Nem, nem vennék most, mert idén februárban már megvettem a 2200G-met, tavaly áprilisban meg a 2400G-t a szüleimnek... igazából egy 200GE is elég lett volna(AM1-es 5350-et váltott), de azt akartam, hogy egy jó ideig ne kelljen cserélni.
    Nem tudom, neked milyen gondok akadtak vele, nekem semmilyen.

    "De nem az volt az alap felvetés, hogy van-e ilyen APU, mert van, hanem hogy miért venne valaki csak iGPU-s processzort." - te talán itt kezdted el olvasni, de nem ez volt az alapfelvetés, sokkal inkább ez: "tehetnének az összes prociba", vagy még korábban "i7 8700T alternatíva kell", mondjuk utóbbihoz több köze van annak amit te boncolgatsz, de pont abba a kategóriába fog jönni a 4600G elvileg, tehát az AMD is felismerte a piaci rést.
    Intel oldalon persze van majdnem mindben, de most őszintén, akkora különbség van az i3 és i5 kategórián belül a procik közt, hogy nem elég kategóriánként egy APU?

    Ja igen, amire nem mondtam semmit a #160-ból:
    - olcsó ITX: LGA-1200-ból 37e körül van a legolcsóbb B460-as ASrock... az első ASUS 59e... B450-es ASRock ITX 40e, ASUS 57e (iPonban néztem). Szóval?
    Tudom, te B550-et emlegetsz, az tényleg drága is ITX-ben, de igazából csak a PCIe v4-gyel tud többet, azt meg jelenleg egyik Intel lap se támogatja, így nem érzem fairnek az összahasonlítást

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Dave™ #162 üzenetére

    "De nem az volt az alap felvetés, hogy van-e ilyen APU, mert van, hanem hogy miért venne valaki csak iGPU-s processzort. "
    Inkább onnan, hogy csúnya AMD kihagyja az iGPU-t a procikból, mert hogy ő sosem venne iGPU nélkül procit.
    Pontosabban: " Igp nelkul nem veszek procit, de amd szarik bele "

    Ebből én azzal a feltételezéssel éltem, hogy a gond az, hogy a Ryzenekből hiányzik az integrált GPU (miközben intel bele tudja rakni az erős procijaiba is), és ha mondjuk az a gond, hogy jaj, mi van, ha meghal a vidkártya, akkor milyen hasznos az iGPU, hiszen addig is van kép, amíg az ember beszerez egy új kártyát. (sokan emiatt akarnak iGPU-t)
    Erre jó megoldás egy olcsó, passzív kártya, nem zajos, nem drága, képet ad,stb.

    Alacsony fogyasztásra, mint prioritás nem is gondoltam, hiszen APU-ból mindkét oldalról tele a padlás, lehet válogatni, felesleges lett volna felháborodni az iGPU hiányán.

Új hozzászólás Aktív témák