Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Precorus

    tag

    válasz Cifu #81 üzenetére

    Először is hadd szögezzem le, hogy mély tisztelője vagyok az írásodnak, főleg az űrtechnikainak, azok hatására kezdtem el KSP-vel játszadozni, ill. spaceX közvetítéseket nézni. Nem áll szándékomban a topic forró hangulatát tovább vinni, illetve megbántani Téged, másokat.

    Mint említettem, ez inkább morális-etikai dolog. Aminél az AMD nem a "jófej leszek" gombot verte.

    #9 ben még azt írtad "...finoman szólva sem szép dolog, hogy az AMD így döntött..."

    Én úgy látom, a PCI-E 4.0 még sehol máshol nincs. Tehát új termék, felárral. Mint mindenhol, mindennél. Nem azt mondom hogy jó a rendszer, de ez ezzel jár. Pillanatnyilag nem is tudok róla, hogy igazán lenne rá termék. Legutóbb mikor laptophoz egpu rendszert raktam össze, a pcie x16->x4-re váltáson vesztettem vagy.....5-10%-ot. Maximum. Egyelőre nincs rá VGA sem, hogy kihasználja. SSD sem nagyon, illetve igazából konzumer szinte bőven elég a SATA III is. Kíváncsiságból, Raid 0 SSD van most a gépemben, ami mérve is 530->850MB/s lett. Elvileg másfélszeresére gyorsult minden, gyakorlatilag ugyan úgy 5 mp alatt asztalon vagyok, mint Raid nélkül.

    Szóval ott tartunk, hogy akinek nem pénzkérdés(munkából adódóan) a minél gyorsabb tárhely, annak nincs szüksége 4.0-ra/ráér bőven váltani. Akinek meg kell, annak az alaplap sem sokkal drágább, mint eddig volt egy top tier lap.

    Szóval csak azt akartam mondani, hogy a felhasználók 90+%-a semmit sem vesztett. Az meg hogy az AMD nem volt jófej most, azt sem jelenti, hogy bunkó volt.(Mondjuk korrektebb lett volna, ha engedélyezik. Akkor mondanám őket bunkónak, ha ez visszavágná a teljesítményét az eddigi rendszereknek-> kifizettél egy összeget, ami most leértéktelenedik. )

    A magam részéről, jövőre bedobok +8gb ramot, meg egy rx 570 szintű kártyát a gépre, esetleg pár év múlva egy i7 4770-est, és 6-8 évig elvagyok. Ha nem jön rám a frissíthetnék. FHD-ra bőven elég mindenem, amim van. Előbb veszek házat meg autót, mint ilyen drága renszereket

    písz :R

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz ricsi99 #102 üzenetére

    Nekem Asrock Z87M OC Formula-n van A-B bios, meg egy jumper. Nem tudom mit értesz régebben alatt :DDD

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz Cifu #108 üzenetére

    Szerintem kb senki sem tudja, mi lesz 3-4-5 év múlva :DDD
    Most gyors csekkoltam wikit, azt írja '19 májusban elkészült a PCI-E 5.0 specifikációja. Vagyis lehet, hogy 1-2 kósza 4.0 hw lesz, aztán mindenki vált 5.0-ra. Ha ez így van, a semmin rugózunk ennyire ebben a topicban :C :R

    Hogy aztán ezen a kijelentéseket a fentiek figyelembe vételével (vagy annak teljes kihagyásával) most ki hogyan próbálja a saját értékrendje alapján csűrni-csavarni, megmagyarázni, átpolitizálni, teljesen mást belelátni, az már az ő egyéni szocproblémája... :DDD

    Én a varázsgömbömben azt látom, hogy lesz egytucat hw ami használja ímmel-ámmal, de már fejlesztik az 5.0-ra épülő eszközöket. Tévedés jogát fenntartom :C :R
    De tényleg. Jó esetben jövőre jön pár csúcs VGA, intel proci/chipset/lap ami használja, aztán két év múlva 5.0.
    Nem hiszem hogy lenne értelme a cégeknek $mrd-okat kidobni 4.0 támogatásra, mikor már itt az 5.0.

    szerk.: max kiraknak a polcra mutatóba pár 4.0 képes eszközt mutatóba, hogy ilyet is tudunk, haladjunk

    [ Szerkesztve ]

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz Cifu #111 üzenetére

    Az hogy 2020-ban elárasztanak, talán kicsit erős, még feltevésnek is ;]
    De TFH hogy így lesz. Gondolod, hogy elsőre dömpingáron jönnek majd a hw-ek? Vagy először a legdrágábbak kapnak csak 4.0-5.0 támogatást, majd 1-2-3-n évval később kúszik le középkategóriába, onnan meg alsó kategóriába.

    Nem azt mondom, hogy nem lett volna jófejség az AMD től, ha engedi. Csak egyelőre nem látom értelmét. Gamers Nexus test. PCIE 3.0 x8 vs x16. Ami ugye dupla sávszélesség. Van kb. ~1% előny egy-két helyen az x16 javára, de egyébként mérési hibahatáron belül van, vagy egál. Én a részemről még ott tartok, hogy még mindig nem látom, hogy 3-5 év múlva, ez hol lesz nekem jó. Elég a VGA sávszél, elég az SSD sávszél(konzumer szinten!).

    Szerintem, maradjunk annyiban, hogy majd meglátjuk. Ha kihoznak rá érteles áru hw-t, és standard lesz, nem újdonság, akkor kiderül mennyi az annyi. Addig úgyis csak varázsgömb, meg találgatás. Visszatérünk erre jövőre/két/x év múlva :R

    Könyvtár == Old-school Netflix

Új hozzászólás Aktív témák