Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz SchumiBácsi #396 üzenetére

    Ez még akkor régen volt, mikor a VHS-ről váltottam DVD-re és a PC-t játékra is elkezdtem használni. 1280x1024 felbontású CRT monitor és a 75 Hz képfrissités elég jónak számitott. Ezért a gépnek is meg kellett edződnie egy HD 3850 videókártyával. Far Cry és a Crysis első részét igy éltem meg. Házimozit nekem a DVD lejátszó, hozzá a 100Hz-es sikképcsőves Progressive Scan megjelenitésre képes TV nyújtotta nekem. Temérdek kellemes élményem fűződik ezekehez az időkhőz, majd továbbléptem az LCD megjelenitők felé. Samsung TV monitoron az 5ms tipikus válaszidő, a 20000:1 dinamikus kontrasztarány tulajdonságok elég jónak tüntek 2005-ben, de nem volt az a játékokban és filmnézésre még rosszabbnak éltem meg a váltást. Megváltam hát ettől, és sok keresgélés után az ASUS monitort választottam (2ms válaszidő és 6bit + FRC). Szerintem ez a FullHD/60Hz évekig jó volt nekem, amihez a gépemet is szépen hozzáigazitottam. Viszont egy kis hiányérzetem támadt, amikor a jó kis monitorokat láttam akár 240Hz képfrissitéssel. Ezért majd egy éve megint hosszas keresgélés után sikerült egy 25col Samsung monitort megszerezni még időben. Viszont a gépet megint fejlesztettem ehez a szinthez, mert a 100Hz képfrissitést szerettem volna fenntartani. Hát ez helyenként nem jőtt össze a nem optimalizált játékok miatt. :F Ez van amikor a játékosok igyekeznek, de a hardvergyártok és játékfejlesztők csak a pénzünket lesik (jól megfejnek minket). Ezeket a gépfejlesztéseket nem tartottam feleslegesnek, mert régen a magas képfrissités természetesen jelen volt az otthonainkban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák