Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sirus86

    tag

    válasz #64791808 #30 üzenetére

    Egyetertek. Nalunk mar 3 eve 16Gb-os konfig az alap. Pont ezen okok miatt, meg h future proof legyen. Es volia, igaza lett mindenkinek, mert alap user is megeszi a RAM-ot Win10-el.

    És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

  • flamich76

    tag

    válasz #64791808 #30 üzenetére

    Ügyesen körbenyalogattátok egymást és kiderült, hogy már a 8GB sem elég semmire. Az SAP az nagyon tetszett, na meg a szkennerszoftver. A fax pedig talán már a csúcsok csúcsa az otthoni felhasználásban. Bár mondjuk céget se láttam már 10 éve ahol faxolnának még :D.
    A 3 féle kommunikációs program az persze otthon is alap és mindenki egyszerre akarja nyitva tartani TV-zés közben a kanapén ülve a 15 colon TN panelen az agyon VB makrózott word és excel fájlokat. A chrome pedig hát igen, az chrome.

    Namost nem szoktam nézegetni, de a kedvetekért ránéztem, miközben egy szerintem teljesen hétköznapi használatban, nyitva a skype, fut 1-2 mondjuk úgy kötelező bizbaz (nvidia, hangkártya), nyitva a FF 20+ tabbal, meg a képmetsző. Oszt még maradt is kicsi:


    (sajnos az egyik ram elpusztult a múlt héten, így lettt 12 giga az összesen)

    Egyébként láttam a busz hátulján lenovo reklámot 8 gigával és 256 ssd-vel, 149-ért. És hát kb ez a felár. Az SSD nagyjából egy árban van az 1TB-os HDD-vel, a +4 ram meg kb a 10e Ft kategória. Úgyhogy nincsenek csodák. Aki csak böngészget, néha megnyit egy-egy dokumentumot, vagy épp valami programot elindít, annak elég lesz a 4GB.
    Azért jó, hogy a 90-es években még remélhetőleg nem használtatok PC-t, mert ott nem másodpercekben, illetve millisec-ekben mértük a várakozást, hanem inkább félpercekben, percekben. Azt mégis jó volt az is.

  • flamich76

    tag

    válasz #64791808 #48 üzenetére

    Kedves Cerebellum!

    Most anélkül, hogy elkezdenék személyeskedni, te egyébként szoktál olvasni is, vagy csak írsz, ami épp eszedbe jut?

    Ilyet írsz pl:
    "Az megvan, hogy nem mindenki ugy hasznalja az otthoni gepet, ahogy te?"
    Segítek egyébként, mert alá is húztam a lényeget, ami vicces benne, mert ezt követően 3 pontban leírod, hogy KKV-nél mi mindenre szokták használni, amire nem lesz elég a 4Gb.

    Aztán, annak ellenére, hogy egy képet is beraktam korábban (#36) a gépemről, teljes nyugalomban kigondolod, hogy milyen gépem is lehet otthon. (súgok: nem celeron)

    Egyébként ezzel képpel, az "elindítok 8 virtuális gépet" memória foglalással, most mit is szeretnél modani? Most irigykednem kellene? Vagy nem értelek.

Új hozzászólás Aktív témák