Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    válasz Ribi #162 üzenetére

    Hát a kiadók azt nyomják amit megvesznek. Nekem van kb 100-120db gyári CD-m de az utóbbi években nem vettem mert egyre igénytelenebbek a kiadások. LP-m most a maxikkal együtt olyan 1500db van, bár folyamatosan cserélgetem (a kötelezőket kivéve :D). Új kiadású lemezt évenként csak 1-2-t veszek, nagyon jó évnek kell ahhoz lennie, hogy 4-5 vagy több lemezt szerezzek be az adott évbe. Használtakat persze csereberélem, pörgetem, stb.
    Azért nem adják ki egyébként a nagyfelbontású változatot mert nincs hogy kiadni. A CD az ugye 16bit 44.1khz ami nagyon kevés ahhoz hogy igazán jól szóljon. Az online rendszerekben (itunes pl) meg leginkább a tömörített zenék mennek. Van egy-két HD zene kiadó, letöltő, de ott meg nagyrészt ugye csak Jazz/komolyzene/néhány Rock található meg. Mert a Lady Gaga, Skrillex, stb közönség úgyis az mp3-at vagy AAC-t tölti le / veszi meg. Nagy fordulat kellene ahhoz, hogy ezeket el lehessen érni HD-ben. Az LP az csak annyival jobb ezeknél, hogy mivel analóg így nincs lelimitálva a (csúnya szóval) bitrate :)
    Ezért mondom azt, hogy én pl itthon bedigitalizálok egy vinylt 24bit 96khz-en, akkor az még így is digitalizálva (otthoni nem profi körülmények között) is jobban fog szólni mint a gyári CD. Pedig ugye az LP itthon nálam azért hallhatóan jobban szól mint az amit digiztem.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák