Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz erdoke #336 üzenetére

    Ja, hogy az a teszt, én egy korábban linkeltben kerestem.

    A kis betekintési szög már észrevehető színtorzulás nélkül nem a mozgás-interpoláció vagy a BFI miatt van! Nem is abban a szekcióbaj írják. Egyszerűen csak ez a VA alapú panel ilyen.

    Ami a fényerő csökkenést illeti, nem olvastál elég figyelmesen:
    " “Clear Plus” appears to be a midway setting between “Clear” and “Impulse” – there’s some interpolation going on, and a small decrease in luminance. Both “Clear” and “Clear Plus” are viable options to boost motion resolution without evident side effects, with the former being more practical for daytime use."

    A True Cinema mód csak az egyik a különféle képfrissítési/mozgás-interpolációs beállítások közül, ez a 24p mozgás-interpoláció nélkül. Azonban, ez párosítható a BFI-vel, és máris nem 300 lesz a mozgási index. Legalábbis nagyon remélem, hogy Impulse módban is működik a 24p-s frissítés, ha olyan képet kap a tévé. Nem tudom, miért nem említik ezt a cikkben.

    Amúgy rossz a névválasztás, mert moziban is BFI-vel megy a vetítés. :W

    Vagy, ha a HDTVTest-esek nézték be és True Cinema módban is van BFI, akkor viszont nem 300 a mozgási index abban a módban.

    (#337) krx21: A Normál mód gondolom a Standard az angol nyelvi beállításban. Ezt írják róla:
    "Sony’s motion-compensated frame interpolation system is called [Motionflow], which comes in 6 flavours on the KDL55W905A: “Standard“, “Smooth“, “True Cinema“, “Clear“, “Clear Plus” and “Impulse“. The first two introduced soap opera effect into 24p movies, so we rejected them immediately."

    (#338) Warck: "Azonban ha Led mozgásjavítás ki van kapcsolva akkor a MmotionFlow képjavítás nem érzékelhető az emberi szemmel."

    Ilyen alapon nincs értelme a mozgás-interpolációnak BFI nélkül, ami ez egy hülyeség...

    (#340) nismoka: Milyen belépő modellekben?

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz erdoke #336 üzenetére

    Ja, és Impulse módban sem 96 cd/m2, hanem 98 - csak a pontosság kedvéért.

    Sötétben a 98 is elég, nappalra meg vannak más képmódok, pl. a Clear Plus, mint arany középút.

Új hozzászólás Aktív témák