Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Neszójábe #299 üzenetére

    "Abból, hogy szerinted ami fényesebb, annak jobb a kontrasztja"

    Izé, nem :DDD

    Na, akkor gyorsan vegyük át a dolgot: az, hogy a végén a user milyen kontrasztot lát a kijelzőn (ha a forrást fixnek vesszük), az alapvetően két dologból fog összeállni: egyrészt abból, hogy maga a kijelző mit képes megjeleníteni, másrészt, hogy a user szeme mit érzékel ebből.

    Ha leszámítjuk a háttérvilágítással való trükközést, akkor a plazma egyértelműen nagyobb kontraszot produkál, mert jóval alacsonyabb az adott fehérszinthez tartozó feketeszintje, ez nem kérdés. Viszont most lép be a pályára a user, akinek a szeme egy meglehetősen korlátozott tudású eszköz: egy bizonyos szint alatt minden szürkefokozatot feketének lát (és egy bizonyos szint fölött mindent fehérnek, de ez a gyakorlatban nem szokott korlátozó tényező lenni). Márpedig az, hogy hol ez a szint, az függ attól, hogy mennyire világos környezetben van a TV, mert ahhoz alkalmazkodik a szeme. Ha világos van, akkor (maximális fényerőnél is) a plazma dinamikatartományának az alsó része egyszerűen elveszik, mert a user nem látja - vagyis simán lehet, hogy a dinamikatartomány alja látszólag plazmánál és LCD-nél is ugyanoda kerül - a teteje viszont LCD-nél lesz magasabban, mert azok tudnak nagyobb abszolút fényerőt produkálni.

    Ez azért valamivel pontosabb leírása annak, hogy mit gondolok :)

    DRM is theft

  • Warck

    tag

    válasz Neszójábe #299 üzenetére

    Egyszer egy tesztben azt olvastam,hogy a plazamáknál nem kell foglalkozni a Hz-ek mivel a plazmának alapbol gyorsabb a válasz ideje mint egy lcd-nek. Mert úgye az lcd-nél azért szenvednek mindenféle, mozgás javítással képbeillesztés, fekete kép, meg ezeket egybe gyúrva, MotionFlow impulzus mód ! Mert a kristályoknak van egy oylan tulajdonsága,hogy nem lehet tovább gyorsítani őket. Míg a plazma hasonló a képcsőves tv-hez,bár lehet,hogy kicsit erős a hasonlítás de a plzama is foszfort használ. És ez miatt villámgyors ! Nekem Lcd van, de nézegettem plazmákat is de amikor lcd mellet döntöttem az ár volt. Meg sajnos nem nagyon karolták fel úgy a plazmákat, pl T-home is lcd-ket kínál. A plazma villágos helyszinen vissza veszi a pixelek fényét ezért a fehér, szürke a villágos helyken, de sötét helyen már tökéletes a fehér ! Ezért is írják sok helyen villágos helyre lcd-sötétebb helyre plazma ! Egy panasonic által kiadott kis könyvecskében olvastam !

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Neszójábe #299 üzenetére

    Ezt most láttam:
    "Ha Neked egy 600hz-es tévével való összehasonlítás a tény, amikor a belépő modell 2500hz-nél kezdődik, akkor nem kívánok Veled tovább értekezni"

    Mindezt azért, mert a 2500 Hz-esek mellett merészeltem a 600 Hz-esekhez is hasonlítani (amiből sok van még az üzletekben és persze az otthonokban). [link] Jó kifogás sose rossz, hogy ne hallj tőlem olyan tényeket, amit nem szeretsz hallani. :))

    (#316) Warck: A 600 vagy 2500 Hz a Sub-Field Drive miatt számít, amivel a plazma létrehozza a színárnyalatokat. Kihatása van a mozgásvisszaadásra és villogásra is.

    (#317): A BFI-t kizárólag a LED-ek kikapcsolásával hajtják végre. De tök jó lenne, ha a mozgás-interpolációtól függetlenül ki-be lehetne kapcsolni. De vajon 50 Hz-en is be lehet kapcsolni, vagy min. 100 kell hozzá? Vagy csak 24p módban (3-4x villantással)?

Új hozzászólás Aktív témák