Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Timer #43 üzenetére

    Az a baj, hogy a Nokia S40-es menűje a béka feneke alatt sem volt mikor az Ericsson már ezt a menü elrendezést alkalmazta, tehát, az hogy Nokia illetésű sehogy nem állja meg a helyét annál inkább sem, mert a mobilkommunikációban az Ericsson a király ma is, az egy dolog, hogy nem a konzumer piacon, hanem az iparban, de előbb minden az iparban jelenik meg, majd a konzumer piacon.

    Ezt nem tudom mire írtad de az Ericsson alkalmazta ezt a menüt 1999-ben. Amikor a Nokia még az 5110.essel játszogatott, a repedős házzal, nikkel metán hybrid leesős akkumulátorával, fél kilós tömeggel. Mikor az Ericsson már Lithium-Ion, vagy Lithium-Polimer akkumulátort, Alumínium merevítésű házat, és nagy felbontású monocrome kijelzőket használt, negyed akkora tömeggel, mint egy 5110. (R320) Nem bántás hanem tény.

    A multimédiát pedig nem a Sony hanem maga a kor hozta magával. Az egyesülésük ideje alatt egy telefon sem volt szerelve 8 MP-es kamerával, 8 GB-os memóriával, vagy éppen komoly lejátszószoftverekkel. Valamint ami sikeres volt pl az én K700-amban is, az a strapabírósága volt, de ez mind egy Ericsson tulajdonságai, mint inkább egy Sony készüléké. Az pedig, hogy itt a Walkman, vagy a CyberShot ezek nem sokat mondanak egy olyan embernek aki látott, már egy SE K750, K800, Nokia 5310-et, vagy egy Nokia 6230, 6234-et, ami majdnem ugyanazt tudta ezen feliratok nélkül is.

    A BRAVIA valóban egy technológia, de az a telefonoknál láthatóan semmit nem jelent nem oda gyártották.

    Melyik Walkman mobilra gondolsz, igazából semmi értelme ma már a Walkman márkajelzésnek, mivel a mai Android, vagy IOS telefonokra tökelegével lehet lejátszókat telepíteni, amik simán helyettesítik a Walkman mobilok bármely funkcióját. Valamint a konkurencia sem alszik. Onnantól kezdve pedig, hogy a konkurenciának is megvan a saját brand-je. hogy ezt éppen Galayy-nak, vagy éppen Desire-nek, vagy éppen másnak hívják.

    A piac dönt majd erről.

    És ez is magánvélemény.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • zombinyul

    addikt

    válasz Timer #43 üzenetére

    Maradjunk annyiban,hogy az Xperia,mint brand eléggé ütős lett manapság. Hogy mit tud amit a konkurencia nem? Mutasson bárki egy Playhez hasonlítható,játék konzolos Androidos mobilt. Mutasson bárki egy X10 minihez(vagy a mai piacból kiindulva egy sima Xperia Minihez) hasonlóan kicsi,vagy azoknak a Pro testvéreihez hasonlóan kicsi qwerty-s telefont(mellesleg annyira jó hw-rel adják még az alsós Xperiakat is,hogy nem nagyon éri utol őket senki. Gondolok itt az új Minikben fellelhető 1gigás Snapdragon procikra).A régebbi versenyzők(X10 Mini,X10 Mini Pro,X8,stb) már kapásból kapacitív kijelzővel érkeztek(igaz,ez a miniknél létfontosságú is volt),de a Nagy konkurens GT540-esbe nem tudtak,csak egy rezisztívet beletömni. Ott van még egy nagy rivális gyártó,a Samsung,valóban átfogó termékpalettával,de az Xperiak mögött elbújhat... És hozzá kell tennem,most már a frissítéssel sincs gond,mindegyik 2.3-mas Androiddal érjkezik,abból is a frissebbel. De lehetne még az Xperia mellett több innovatív dologgal érvelni,szerintem ez mindenki számára világos.

    Sajnálnám az Ericssont. Életem első telefonja Ericsson volt(a mai napig van több darab),és nekem nagyon sokat számít az a gyártó. Sajnálnám,ha mennének a levesbe... Meghatározó "egyéniség" volt mindig is,és hozzá kell tegyem,a mobil iparág fejlődésében nagyon jelentős eredményeket értek el. :K

    Jó volt az Ericsson is anno,a Sony is,és most a Sony Ericsson is komoly jószágokat dob piacra.

    Voltaképpen az érvek alamuszinak szóltak,mert ő beszél az Xperiak ellen. Se a Galaxy,se az Optimus,se semmi nincs sehol mint Brand,az Xperiahoz.

    [ Szerkesztve ]

    Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

  • =Mentor=

    őstag

    válasz Timer #43 üzenetére

    Nekem volt pár hónapig egy Ericsson R600-om, de az ugyanabban az évben debütáló Nokia 3410 menüje nagyságrendekkel egyszerűbb és könnyebben kezelhető volt.

    A svéd nemzeti öntudat ilyenkor hol van? Szerintem meg kéne próbálni újra önállóan Ericsson néven telefonokat kiadni a szabadalmaktól való szabadulás helyett...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák