Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    "A Sony sajnos nem adott sokat ehhez a fúzióhoz a pénzen illetve a design-on felül. Utána ugyan megjelent-ek a saját Brandek, mint a Walkman, vagy a Cybershot, de ezek, meg nem lettek annyira sikeresek, mint a legendás régi Ericssonok."

    Enyhe csúsztatást érzek a sorok között! :) Ahogyan én látom a helyzetet: az Ericsson egy döglődő lóként lebegett a piacon akkortájt, ellenben jóval ismertebb névnek számított a mobilkommunikáció világában, mint a Sony. Egyrészről adott volt tehát a bejáratott név, a másik oldalon pedig rendelkezésre állt a fejlesztésekhez szükséges pénz, innováció, illetve technológia.

    A MemoryStick erőltetése az egyetlen dolog, ami a Sony számlájára írható negatívumként a fúzió óta eltelt évek alatt, azonban a sikeres brand-ek ugyancsak tőlük származnak. Az pedig, hogy a Walkman, vagy a Cyber-shot széria nem lett volna annyira sikeres, mint korábban bármi, amin Ericsson logo figyelt, úgy hülyeség, ahogy van. Az Ericsson-ból nagyjából egy dolog maradt meg az emlékeinkben, mégpedig a méltán népszerű strapabíró sorozatuk. Ehhez képest SE-ből minimum egy raklap modellt lehetne említeni, ami átütő siker volt; K700, K750 (Cyber-shot), W800, W880 (Walkman), XPERIA modellek tömkelege, hogy mást ne mondjak. Most pedig tarol a BRAVIA, ami ugye megint csak nem az Ericsson szakértelmét dicséri...

    Ezzel együtt az előzőekben leírtak a személyes véleményemet tükrözik, így abból sem csinálok titkot, hogy soha sem kedveltem az Ericsson-t. Azt pedig egyenesen megbocsáthatatlannak tartom, hogy a fúzió után búcsút intettek a Jog Dial használatának. Nem gondolnám, hogy a Sony szorgalmazta a dolgot...

  • Timer

    veterán

    válasz alamuszi #42 üzenetére

    A menüfelépítést tekintve is jobban jártunk volna, ha a Sony mobilokban megismert körhintás dolgot fejlesztik tovább, bár tény, hogy a konvencionális (szerintem sokkal inkább Nokia ihletésű) SE menü is elég jól eltalált alternatívát kínált a finn S40-es platformmal szemben.

    Csatlakozók: szerintem a Sony-nak sem volt markáns érdeke ezekben a dolgokban kötni az ebet a karóhoz, mert a Sony "J" széria csatlakozói teljesen mások voltak emlékeim szerint, mint például a SE "K" sorozaté. Szóval ez maximum egál szituáció, nem a Sony sara. Hogy a 3,5 milliméteres csatit ki akarta, ki nem, jó kérdés, de nem hinném, hogy a Sony ellenezte, hiszen jó néhány saját márkás termékét juttathatta volna el így a felhasználókhoz. Ugyanakkor az is igaz, hogy MP3 lejátszót is gyártanak, a házon belüli konkurencia teremtése pedig nem éppen a sikeres üzleti modell része.

    Innováció: számomra egyértelmű, hogy az SE modellek védjegyének számító kiváló formatervezést, megbízhatóságot, multimédiára kihegyezett funkcionalitást nem a svédek tolták az üzletbe.

    A BRAVIA egyébként valós technológiát takar, nem csak marketing szöveg. Nyilvánvaló, hogy nem a hardver hasonlít egy tévééhez, de a szoftveres optimalizálás / fejlett képjavító eljárások alkalmazása miatt lehet tényleges kapcsolat a két termékvonal között. Az XPERIA-nál jogos a felvetésed, csupán egy brand, de a jelek szerint eléggé életképes. Nem gondolnám, hogy akármelyiket is felőrölték volna, lásd a legújabb Walkman mobil iránti elvárásokat, lelkesedést.

    Hozzátenném, nem vagyok SE fan, az aláírásom alapján is láthatod.

  • Timer

    veterán

    válasz zombinyul #47 üzenetére

    Éppen jelezni akartam, hogy én éppen a mundér becsületét védem, nem ellene szólok! :)

    Témára visszatérve: azoknál az Ericssonoknál, amelyeket én láttam, nem sok köze volt a valóságnak a jó anyaghasználathoz, a nagy felbontású monokróm kijelzőhöz, a megbízhatósághoz meg még annyira sem. Valamilyen "A" sorozatú trágyadomb volt a családban, de több időt töltött márkaszervizben, mint használatban. A cserébe kapott példány szintén. Akkumulátor nagyjából másfél évet bírt, szóval az általános minőséget inkább hagyjuk. Hasonlóak a tapasztalatokat szereztünk egy "T" példánnyal is, talán T10 volt, lenyitható flippel, antennával. Mindemellett az "R" szériát tiszteletben tartom, valóban elpusztíthatatlannak tűnt.

    Ehhez képest a K700i - ezt magam használtam -, mind a mai napig működőképes és aktív napi használatban van édesapámnál, aki nem finomkodik vele. Az egyetlen gondja a joy-jal lett, de ez nem csoda, hiszen munkájából adódóan poros környezetben használja a készüléket egész nap.

    Az előzőek tükrében én úgy gondolom, azért mégis csak volt némi tapasztalata a Sony-nak a gyártástechnológia, illetve a minőségbiztosítás terén, amit kamatoztathatott ebben a fúzióban.

    A menüvel kapcsolatban nem tudok mit mondani, az említett "A" sorozatú Ericsson-ban emlékeim szerint nyoma sem volt a mai menü elrendezésnek, de hiszek neked, nem ismertem sok Ericsson-t. A véleményemet ellenben fenntartom: a körhintás Sony menüvel (megfejelve a Jog Dial kényelmével) mind a mai napig jobban jártunk volna, de a jelenlegi megoldás is szerethető.

    (Szerk.: most ugrott be, a Cedar-ban is láttam körhintás menüt, a gond az, hogy Jog Dial nélkül ez már csak optikai tuning, amolyan "nesze semmi, fogd meg jól"...)

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    Valóban A2618-as volt, vagy A2628-as, a képek alapján nem tudok dönteni! :) Mindegy, az bizonyos, hogy méltán indulhatott az "Év ipari hulladéka" versenyben.

    A "P" szériával kapcsolatban pedig igazatok van, abban tényleg ott figyelt a JogDial! Emlékeim szerint a Symbian UIQ miatt nem volt olyan hangsúlyos a használata, mint korábban.

  • Timer

    veterán

    válasz zombinyul #59 üzenetére

    Telenoros Cedar-ban is benne van, csak nem az az alapértelmezett beállítás. Sajnos Jog nélkül csak egy rakás csicsa az egész, semmi több.

Új hozzászólás Aktív témák