Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sphe

    senior tag

    válasz Atom_Anti #4 üzenetére

    1. hosszabb optikai zoom kisebb szenzorral vagy nagyobb gépmérettel lenne fizika törvényei miatt megvalósítható, ezek tudta mellett ez az ötlet/kívánság mennyire életképes elgondolás?

    2. jogos gondolat a ceruzaakksi, viszont szerinted mennyire életképes elgondolás a gyártó részéről az, hogy alig pár kép után ceruzaaksival lemerül és a vásárlók emiatt reklamáljanak hogy a sony így nem jó úgy nem jó stb mert kevés képet tud készíteni?

    Megértem, hogy néhány kompakt tud elemmel működni, de még egy vaskosabb akksi töltése is vajon meddig bírná full hd videót, ekkora szenzorkiolvasás gyorsasággal, adatfeldolgozással és szinte realtime tömörítéssel? Másrészt ennek a gépnek a gyártásánál nagyon fontos volt a méret. Ez a sony útja, ezzel tud kiemelkedni a kompaktok köréből és nem kell egyértelműen milcek mellé tenni.

    Ajánlom minden elemmániás figyelmébe az ide vonatkozó pixinfo cikkeket az akkumulátorokról, mert az elv ami szerint gondolkoznak jó, csak nincs megfelelő háttérinformációval megalapozva. Pedig ennek tudtában - már aki érti is mi az üzenete - már nem lenne annyira hangoztatva a Kiskunröcsögében lemerül az elem történet. Amekkora ennek az esélye különben, akkora eséllyel lehet már kapni kurblis, vagy napelemes akksi töltőt is. :D

    Más: Lehidaltam a prohardver-től! Alig pár napja kijött az adobe raw támogatás a dsc-rx100hoz és a teszt már el is készült! Még nem olvastam a cikket de remélem van benne esszenciális raw-jpeg összehasonlítás!

    Jó kis masina brutális szenzorral és még brutálisabb 200 ezres videokamerákkal versengő képminőséggel. És ez még jó fényképeket is tud készíteni, ha innen nézzük nem is sok az a 200.

Új hozzászólás Aktív témák