Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Dark Archon #18 üzenetére

    Írásom kategóriája: igaz mese.
    A történet valós, a szereplőknek viszont én kölcsönöztem gondolatokat. Én beszélek a fa, a bokor nevében. Vagyis mivel úgy akarom, még egy fa, bokor is megszólal.

    Ami a kutyát illeti, jól érzi magát egy panel lakásban. Na nem a vasbeton vonzó számára, hanem az, hogy szeretett gazdijával élhet.
    Avagy nem kellett volna befogadnia az öregnek? Meglehet. Hadd kóboroljon csak csontsoványan, és talán lenne olyan kegyes hozzá a sors, hogy megajándékozza a gyors halállal, mondjuk elüti egy kamion.

    Ha az veszélyeztetése egy csecsemőnek, hogy egy kutya megnyalintja az arcocskáját, akkor rengeteg csecsemő veszélyeztetett. Amelyik család kutyát tart, annál bizony jó esély van egy kis nyalakodásra. Megjegyzendő, a kutya nyálának gyógyhatása van.
    Talán kéne egy törvényt hozni, mely szerint csecsemők egy kilométeres körzetében tilos kutyát tartani, sétáltatni...

    Neked nem tetszik írásom, és talán igazad is van. A sokezres tagságból mindössze páran jelezték, hogy nekik igen. Ezek szerint sokezer tag arra sem méltat, hogy leszóljon. De az is lehet, hogy csak kíméletesek.

    Köszönöm a véleményed. Érdekes.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • shtml

    őstag

    válasz Dark Archon #23 üzenetére

    Van alapja annak is, amit mondasz, ám ne feledd, itt nem harci vagy ún. őrző-védő (értsd: igen sokszor idióták által emberek megtámadására, akár megölésére betanított*) kutyáról van szó, ez a szövegből több helyen is egyértleműen kiderül.

    * Az igazi őrző-védő kutya nem támad meg csecsemőt vagy gyereket, mert igen erős kontrollt neveltek belé, mikor és kit támadhat. S ami a legfontosabb, a megtámadott személy földre teperése után nem támad tovább, hanem bevárja a gazdáját. A súlyos sérüléssel vagy emberhalállal végződő támadásokat kivétel nélkül a nem szakszerűen oktatott, sőt egyenesen agresszióra és gyilkolásra kiképzett kutyák követik el, olvass csak híreket. Egy ilyen kutya gyakorlatilag fegyvernek tekinthető, márpedig ha egy fegyver elsül, akkor abban nem a fegyver hibás, hanem a gazdája.

    Való igaz, hogy háznál tartott, amúgy normális kutyák is rendkívül ritkán megtámadnak gyerekeket, ha pl. az elesik és ezáltal kiváltja a kutya támadási ösztönét. Az ilyen esetek mindig akkor történnek, amikor a gyereket és a hutyát felügyelet nélkül hagyják. Az írásban egyik sem volt felügyelet nélkül.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Realradical

    őstag

    válasz Dark Archon #23 üzenetére

    Autóban nagyságrendekkel több csecsemő halt meg mint az általad említett kutyák által.
    Ráadásul a kutyás esetek a média által fel is vannak fújva rendesen. Ha megnézel egy olyan állatot ami ilyesmit tesz akkor az esetek 90%-ában szembesülhetsz vele, hogy élőlényhez nem való körülmények között vannak tartva.

    A kutyanyalogatás meg... ugyan kérem, a gyerek meg turkál az orrában és hozzámnyomja az ujjait amikor puszit kap. (az még csak nem is egészséges :) )

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • shtml

    őstag

    válasz Dark Archon #32 üzenetére

    Igazából nem az a lényeg, hogy kinek a hibája.

    Dehogynem, pontosan ez a lényeg. Állításod analóg azzal, ha a balesetben vétkes vezető jönne azzal, hogy nem lényeges, ki a hibás, mert hiszen már úgyis megtörtént a baleset.

    A második mondatoddal egyetértek. A harmadikkal is, de - mint már az előbb is jeleztem - az írásból egyértelműen kiderül, hogy a kutyát már hosszú-hosszú évekkel korábban fogadták be és soha semmi bajt nem okozott.

    A kapanyél is elsülhet, ha Isten úgy akarja - bár nem vagyok sem vallásos, sem hívő. Egy egészen jóravaló kutya is megbolondulhat, ám a tapasztalatok azt mutatják, hogy embereknél ez jóval gyakrabban fordul elő (zsúfoltak a börtönök, mégis mennyi gazember jár szabadlábon), mégsem tiltunk ki minden embert az utcákról.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Eddie141

    senior tag

    válasz Dark Archon #32 üzenetére

    Elősször is:
    Minden felhasználló egyenrangú, és természetesen a fórum azért van, hogy véleményt nyilváníthassunk többek között, ezért nem kell félreérteni, ez az én véleményem.
    Ragaszkodom a lentebb leírtaimhoz. Emellett kiállnék Vakegérke mellett aki olyat teremtett amit innen sokan nagyon szivesen forgatnának a kezükben/látnának a könyves polcukon,[természetesen akár hosszabb esetén is, sőŐőt :)] olvasgatnák szórakozásképp.

    Másodszor:

    nem vagyok sem irodalom történész, sem nyelvtan tanár
    [ez néha meglátszik a helyesírásomon, és ezért elnézést kérek :) ] de szerintem, mint minden egésséges ember meg tudom ítéllni, ha ránézek egy lányra hogy szép, aranyos, kedves, és ha elkezdek vele beszéllgetni[mondhatni megismerkedem vele] még ezernyi meg ezernyi benyomásom lehet rólla. Kialakul egy véleményem, ami tele van érzelmekel, akár közömbösek, akár nem, tulajdonságokat és értékeket sorolok fel magamban róla, és ha meglátom ezek eszembe jutnak.
    Egy jó olvasó hasonlót tesz. Felismeri a mű értékeit, besorolja, és véleményt alkot rólla, esetleg meg is osztja ezt. Nah az én véleményem az, hogy nállad valahogy az első kettő nállad valahogy nem sikerült. Csatlakozom Viszláthoz azzal kiegészítve, hogy ez már úgyis mindegy.
    Végülis arra akartam kijukadni, hogy köszönnyük, de nem erről szól a mű. Olvasgass híreket ha ilyesmi vonz érdekel és ez köt le. Ez nem az a kategória, és nem is fér bele, ezért úgy vélem nem igazán kapcsolódnak a hozzászólásaid az íráshoz.
    Köszönöm! :R
    Tudnék még írni, de nem akarom kifejteni a véleményem, és nem akarok senkit megsérteni!! Azért reméllem, hogy ezek után átgondolod mindazt amit mondtak neked...

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Dark Archon #18 üzenetére

    Azért nem semmi, hogy ennyit fogtál fel az egészből, valószínűleg a csöpp agyad túlságosan korlátolt ahhoz, hogy elvonatkoztass a saját kicsiny belső világodtól, és a fejedben levő sekélyes gondolatoktól. :W

    Vakegérke: remélem figyelembe sem veszed Dark Archon nevetséges véleményét. Sajnos vannak emberek, akik a kákán is csomót keresnek, és irigységből vagy más szánalmas okoktól vezérelve kritizálnak másokat. A legfőbb indok az lehet, hogy irigylik azt a tehetséget, ami nekik nem adatott meg, és aminek soha nem is fognak a birtokába kerülni, mert túlságosan lefoglalja őket az állandó okoskodás.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák