Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • markoka001

    csendes tag

    válasz Samus #5 üzenetére

    Na akkor el is kezdeném! Az index elsősorban azért kiváltságos mert akinek működik az index a motoron az törődött a motorral (ami azt jelenti jó állapotú és nem olcsó) Hisz a mai simsonok 90%-án nem jó az index. Egy hibátlan blokk azért nagy elvárás mint előttem lévő hozzászólásban már olvastam és tanusíthatom, hogy olcsó az alkatrész és könnyű szerelni ezáltal bárki szétszedheti cserélhet benne alkatrészt. Na most ez szép és jó de nem lehet tudni milyen alkatrészeket használt az illető és csinált e már ilyet. Mert az eladó simsonok 60%-nál oda van írva h felújított blokk. Na most az is azt írja oda aki a tanyán otthon kicserélte a csapágyakat valami taiwani csapágyra meg az is aki becsületesen megrendelte vagy a német vagy a hozzáértők szerinti jó alkatrészeket és vagy szakemberrel vagy kis gyakorlattal beszerelt/etett! És nemcsak csapágyakat cserélt a blokkban. Na most én tavaly újítottam a simsonom blokkját. Csakis jó minőségű alkatrészeket használtam és jelzem drágábbra jött ki mint a te általad megadott ár! Igaz h ez a motor most 20 évig motor lesz de ez a felújítás csak a blokkot érte. És azért nemárt ha meg is áll a motor. Jah és a sebességek! Ez a gányolás dolog nem így van :D Ha 51-es simsonokról beszélünk akkor akármilyen gyárilag a blokkunk, 3/4sebességes gond nélkül bele lehet szerelni a másikat. A 4 sebességesből lehet 3-ast csinálni a 3-ból meg 4-est. A kialakítása miatt Hisz a blokk öntvénye ugyan az! Csakis a fogaskerekek száma más. ÉS semmilyen "gányolást" nem igényel. Bármiféle átalakítás nélkül beszerelhető / átszerelhető. Az után gyártott 4. sebesség egyedül az áttételben különbözhet ami a motor fordulatát befolyásolhatja de semmilyen káros dolgot nem tesz illetve befolyásol. Na akkor még egy picit a sebességekről. Az h 3 vagy 4 sebességes a motorunk az nem változtat a végsebességen sem a fogyasztáson! Azt mondják az okosok h a 3 sebességes blokkoknál a végsebesség jobb míg a 4 sebességes blokkolnál pedig a gyorsulás. Ez így van bár ez a pár (3-4km/h) Elhanyagolható! Az h 3 vagy 4 sebességes annyit eredményez h a 4-es jobban le van osztva és így jobb a gyorsulás. A 3 sebességes váltója nincs annyira szétosztva de ennek is megvan a maga előnye. Nagy örömömre nekem mindkettőhöz van szerencsém itthon szóval tapasztalatból is mondom. A fogyasztása tényleg jó a simsonnak bár ez is csuklófüggő. Én azt ajánlom neked h vegyél egy olcsó motort aminek kielégítő a külső állapota. És a blokkját pedig egy hozzáértő emberrel újíttass fel, és akkor biztos lehetsz benne h nem hagy cserben. És tudod h mi is van tényleg benne.
    Ha így döntenél segíthetek ,mind a vásárlásban és a felújításban is!!!
    Bármi kérdés van még szívesen válaszolok és bocsi a sok Na most -ért :D:D
    Üdv:Márk :)

Új hozzászólás Aktív témák