Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Fred23 #17 üzenetére

    "Legyen a karácsony / húsvét / stb. keresztény ünnep a keresztényeké, és a magam részéről, még örülni is tudok az örömüknek; de mikor a nem hívők néhány napra kútba ugranak a többi után szokásból, az szerintem gáz."

    A gyakorló keresztényeknek ezek valóban ünnepek, és úgy is élik meg, az ünnep valódi értelmében, míg a nagy többség (hiába vallja valaki magát "hívőnek", amikor templomot max. a legutóbbi haver esküvőjén látott utoljára belülről) valóban csak megszokásból tartja meg ezeket. Én és a családom is ezen többségbe tartozunk.

    Lehet, hogy pont ez a megszokás mondatja velem, de mégis nagyon fura lenne az élet a karácsonyra való készülődés, és az ünneplés nélkül. Az, hogy az emberek nem tudják ezt az egészet helyén kezelni, illetve hogy a média és a kereskedők hogyan manipulálják a tömeget, az egy másik probléma, de abszolút független attól, hogy ez kinek a milyen ünnepe.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • UnA

    Korrektor

    válasz Fred23 #17 üzenetére

    "elvi okokból töröltem ezt az ünnepet -ahogy az összes keresztény ünnepet- a magam számára"

    Ez azért kemény :) mert ezek nem csak keresztény ünnepek, hanem a magyar és az európai tradíció részei is. Emellett azt neked is érdemes végiggondolni, hogy volt már a történelemben néhány igazán elvi okokból meghozott társadalmi döntés és kísérlet - na azok voltak mindig a legborzasztóbbak. (pl. "a múltat végképp eltörölni...", stb.)

Új hozzászólás Aktív témák