Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz Gdi #25 üzenetére

    Így van, de egyelőre részvénynek sem a legjobb. Óriási feketedoboz továbbra is az egész. Hopsz, megcsapoltak X millió BTC-t, egyből esik az ár 10%-al. Így nem tudom, ki az az ember, aki ebbe befektet...

    (#27) BiP: Lokális??? Lesz ez még lejjebb is. (Bár igaz, attól még lehet lokális :) )

    [ Szerkesztve ]

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz Gdi #22 üzenetére

    Kell x mennyiségű memória, de leginkább x mennyiségű nagy teljesítményű memória kell, nem jók a legolcsóbb vacak 10enéves megoldások.

    Más
    "de a TSMC felül is hasonló"
    Itt gondolom "felől" akar szerepelni.

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Gdi #22 üzenetére

    "Az ETC meg ETH nem scrypt/sha."

    Én azt olvastam. pl "Ethash is the proof-of-work function in Ethereum-based blockchain currencies.[1] It uses Keccak, a hash function eventually standardized to SHA-3."

    Direkte memory hardra csinálták, de ez elsősorban is nem memó méretre hanem sebességre értendő. Ezért is jár a GPU 50-70%on míg a memot addig huzzák amíg bírják. Aki erre csinál ASICot annyit kell tennie, hogy minnél gyorsabb memo latecy/sávszél kell. pl VGAnal nincs értelme GDDR5 mellé 512bitnek. ASICon ellenben bőségesen. Mem vezérlő megent lehet direte ide tervezett. GPU teljesítményének, fogyasztása jelentős része, fogyasztása fölösleges ETH/ETC szempontjából. AMD/NV kivágja ami nem kell (Samsung rá se rakja) és kész.

    btw engem spec meglepne ha Samsung csak bitcoinra specializálodott volna. Általános bányászgépnek tűnik. 1-2hónap és meglátjuk.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • DNReNTi

    őstag

    válasz Gdi #89 üzenetére

    Jo, nem tartott sokaig :DDD

    but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

  • pengwin

    addikt

    válasz Gdi #101 üzenetére

    Tudom, jól kiigazodok a nagy filozófusok munkái között ;)

    A vicc az, hogy egyáltalán nem keresek szarul csak inkább lakásra gyüjtök, mint PC alkatrészre... de azért egy egész korrekt darabra tellett mindenből. Igaz most muszájból GeForce-om van nem pedig Radeonom, de hát szeláví.

    (#59) Dare2Live
    Kripto-kripto... szerintem egymás elől veszik el a piacot, ami most még elég korlátozott.
    Nem mellesleg ez a kettő a legismertebb, és ha a BTC kiesik, mint kirakati kriptodeviza, akkor az ETH simán átveheti a helyét a köztudatban.
    Szóval szerintem több soron is nyerhetnek vele a VGA-s bányászok. :(

    (#76) shteer
    tehát nem elismert fizetőeszköz a kripto de nem a kriptót tiltják be. ezen alapon ugye "tilcsákbe a dollárt" is, mert még mindig azzal végzik a legtöbb illegális tevékenységet

    Már megint ez a szalmabáb érvelés... :U
    A dollárt nem az illegális ügyletek indították el a felszállóágon, és nem illegális ügyletekre lett tervezve, míg a kriptodevizák nem igazán moshatják ezt le magukról.
    Anoním bankolás... mégis kinek van ebből előnye? Nem az átlagembernek, hanem az adókerülőnek, törvényszegőnek.
    És ha már itt tartunk akkor említsük meg, hogy igen, a hagyományos bankrendszernek is van az illegális tevékenységek elősegítésére szakosodott része, és pusztán a korrupció meg a politikai vezetők önérdeke miatt nincs Svájc meg a Kajmán-Szigetek (és társaik) fenéken billentve.

    (#102) DNReNTi
    Nézd meg milyen arrogáns stílusban vannak feladva többnyire a szóban forgó hirdetések... az ilyen emberek nem fogják lenyelni a békát, hogy buknak a hardveren. Ráadásul jelenleg sem nekik, sem a boltoknak, sem a gyártóknak nem érdeke az árcsökkentés, és ameddig sikerül az új kártyák szállítmányait a jelenlegi szinten tartani, addig ez a helyzet simán fenntartható a kínálati oldalról. Ha az új kártyák árai ott maradnak, ahol, akkor meg a használt árak sem fognak bezuhanni.
    Nézd csak meg, mennyiért vannak fent GTX 970-ek, 980-ak a hardveraprón... hiába alklamatlanok bányászásra, reális áron már nem kapsz egyikből sem, mert igazodott az áruk a bányászkártyákéhoz.

    Szóval szerintem nagyon optimistán látod a helyzetet, de ne legyen igazam! :K

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák