Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz rudi #4 üzenetére

    Most néztem rá a 453 Próra, az már tényleg elgondolkodtató, az ára a normális kategóriába esik. Szerintem maga a koncepció is sokkal jobb, ennek tényleg nehezen érthető az ára. A dizájn nem ér meg 90e forintot.
    HDMI nem kell NAS-ra szerintem. Médialejátszónak mást kell venni.

    #5 Devast: Nekem is Linux fut most, a Samba egy rohadt nagy fájdalom. Mindegy, mit csinálok, nem lehet vele normális adatátvitelt összehozni, 20-30MBps a maximum, ami igen sovány ahhoz képest, hogy anno WHS 2011-gyel 105-110 is kijött. Jó lenne tudni, milyen trükkel tudták összehozni a QNAP-nál ezt a tempót, mert az összes fellelhető hack ellenére sem tudok gyorsítani rajta. Amúgy abban mindenkinek igaza van, ami régen poén volt, mármint hogy bekonfiguráljunkk egy szervert, arra most semmi időm két gyerek mellett, de kedvem sincs hozzá.

    #7 Jerry311: Hopp, mondjuk ez így kicsit más fénybe helyezi a kész szoftvereket. Bár annyira nem is csodálkozom, mert anno pont én nyitottam az XPEnology topikot, aztán meg is bukott ott a sztori, hogy kellett volna 4 új merevlemez, mert formázta volna a lemezeimet, és nem tudtam volna ideiglenesen hová tenni az adataimat. Így lett újra Linux. Én is Microserveren kezdtem, az érdekes módon brutál olcsó volt, az utódja már annak is szépen eldurvult, de még mindig jobban megéri, mint ezek.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Ribi

    nagyúr

    válasz rudi #4 üzenetére

    Asustor 4 slotos inkább mint a 253.
    Amúgy azok is elmehetnek a sunyiba, hogy a 2G verzió 120, majd ha beledobnak 8G-t, ami valóságban 15k, hirtelen 180k lesz belőle :Y
    Cikkben az összeszerelésre 30-40 óra? He?
    Asustor tesztnél már amúgy is kiveséztük, hogy lehet venni CFI 2 slotos házat táppal 25-ért, + 25k j1900-as lap, +15k 8G ram és puszipá. 65-ért megvan ugyanez, kb 30%-al nagyobb méretben. És akkor csak az SW 180k+ ?
    Asustor is már kicsit drága volt, de ezeknél elgurult a bogyó :W

    [ Szerkesztve ]

  • uki

    aktív tag

    válasz rudi #4 üzenetére

    Pont ebben a kategoriabn nezelodok en is egy ideje. Nekem is eleg lenne a 2 disk, kis torrent, VPN, kamera meg virtualizacio.
    Ahogy nezem a 251-ben kevesebb RAm meg gyengebb a proci. Kerdes ha kap mondjuk a 251 is 4GB RAM-ot akkor mennyire jon ki napi hasznalatban a 2 magos gyengebb proci. Nem teszteletek mar oket veletlenul?

    "this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

Új hozzászólás Aktív témák