Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Csorbi #7776 üzenetére

    Ha normálisan van megcsinálva a mosógép centrijének programja, akkor még ennek sem kellene problémát okoznia. Az enyém a centri elején a szivattyúzás kezdetével együtt kb. 120/perces fordulattal forog csak, ez bőven jó ahhoz, hogy a pulóverből amúgy könnyen távozó víz nagy része eltűnjön, így ilyen súlyproblémát ne okozzon.

  • l700

    csendes tag

    válasz Csorbi #7776 üzenetére

    Üdv újra!

    Az 1 pulcsi mellett volt 1 hosszúnadrág is, az is azért masszívabb cucc.

    Azóta háromszor mostam vele (Beko WTV6633B0):

    1. - 1 heti fehérnemű (1 fő) + 2 db nagy, 1 db közepes és 1 db kicsi törölköző meg pár konyharuha - Daily Express 60 °C / 1200 rpm
    Pár perc késéssel de számottevő fennakadás nélkül letolta.

    2. - 8 db póló/ing + 1 db pulcsi + 1 db hosszúnadrág - Szintetikus 40°C / 1200 rpm (quick wash nélkül)
    Bő tíz perc késéssel futott le, szokás szerint a centrifugán gondolkozott sokat de végülis sikerült 1200-zal kicentriznie a hosszú rákészülés után.

    3. - 1 db paplanhuzat + 2 db kispárnahuzat + 1 db 140x200-as lepedő + 1 heti fehérnemű (1 fő) + 1 db nagy, 1 db közepes és 1 db kicsi törölköző - Pamut 60 °C / 1200 rpm quick wash rövidítéssel
    Na erre már tényleg nem lehet mondani, hogy kevés a töltet. :) Szokás szerint sokáig készült rá, főként a végcentrifugálásra. Konkrétan a végcentrifugálásra fekészülés alatt kényelmesen lezuhanyoztam és fogat mostam, mire felpörgött... Majd viszonylag rövid ideig tartó nagyobb fordulatú pörgés után leállt és újrakezdte a nyűglődését és egy jópár perccel későbbi második nekifutásra sikerült csak 1200-on kicentrizni. Összesen 20 perc késés az ígérthez képest.

    Nekem azért közepes csalódás ez a Beko. Hiába csendes, ha centrifugálni nem szeret, ráadásul miközben rákészül a centrifugálásra, ész nélkül tolja a szivattyút is hangosan. Az előző AEG gyakorlatilag bármit megoldott, nem voltak ilyen bajai, csak akkor szenvedett pár percnél hosszabban a kiegyensúlyozással, ha mondjuk csak egy darab télikabátot mostam vele, de hát az érthető is. De most azt érzem, teljesen normális adagokat próbálok vele mosni, nem lehet mindig 100%-ban kioptimalizálni a töltetet. Én vagyok a mosógépért vagy a mosógép van értem? (Nyilván az észszerűség határain belül.)

    Persze nyilván az árkülönbség indikál némi minőségbeli különbséget is. Amikor vettem, fontosnak tartottam a gyári garanciát. Invertermotoros AEG 120ezerért lett volna 4 év garival, az 5 év garis Bekóhoz pedig 76ezerért jutottam hozzá MM kiárusításban. Épp ezért végülis elfogadom, hogy hisztis jószág, hiszen 44ezer forint lett volna a különbség. De ha most kéne vennem, tuti másképp döntenék. Jelen pillanatban újonnan 90ezer forint körül kapható ez a Beko amivel szenvedek, míg az inverteres Electroluxot meg lehet csípni 100ezerért is, most épp 4 év garanciával. Azt a +10ezret úgy érzem, lazán megéri...

Új hozzászólás Aktív témák