Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz Zsombors97 #47 üzenetére

    "Emellett aki CSAK játékra vesz akár milliós gépet, azt sem kell lehülyézni és különböző kórképeket aggatni rá. Aki megteheti és nem sajnálja rá a pénzt, az csinálja. Ha csak játékra kellene én sem tenném."

    Így van, nem kell lehülyézni. Ezek az emberek egyszerűen csak őrlődnek a marketinggépezet fogaskerekei között. Például egészen biztosan sokan voltak, akik pár hónapja új RTX 2080Ti-t vettek. Ha megteheti és nem sajnálja rá a pénzt, és azt sem bánja, hogy irracionálisabb videokártya vásárlást valószínűleg nem lehetséges elkövetni, akkor lelke rajta. Vagy ott vannak, akik most eladják áron alul, 150-200 ezres bukóval az előbb említett RTX 2080 Ti-t, mert jön a jobb kártya (egyszer majd...). Nincs ezzel gond. Van, aki rájuk aggasztaná a konzumidióta elnevezést, de én nem vagyok ilyen gonosz. Az emberek nagy része nem tudja racionálisan használni a pénzét, a leggazdagabbak pedig ennek köszönhetően gazdagok, sőt, mindent megtesznek, hogy az embereket még irracionálisabb költekezésre buzdítsák minden egyes pszichológiai trükköt bevetve, ami csak lehetséges. De a tehetősebbek is áldozatul esnek ugyanennek, szerintem a méregdrága sportautók is ezt a célt szolgálják, hogy megskalpolják a felsőbb réteget az egójukra játszva. Ez így volt eddig is, és így is lesz ezután is. Szerintem ezen nem kell felhúzni az embernek magát (ezt fantinak mondom), mert nagyban nekik köszönhető, hogy a racionális vásárlóknak lehet 3x olyan jó ár/teljesítményű termék sokkal olcsóbban. Bár a "nem vagy igényes" dolognál, és annál, amikor valaki befektetésként beszél egy csak játékra épített konfigról én is forgatom a szemem. :D
    Egyébként véletlenül nekem is RX570-em van még mindig. De nem bánom, ha az AMD az elkövetkezendő hónapokban mutat egy jobb ár-érték arányú kártyát.

    Predatorr: "valójában soha nem építettél igazi gamer konfigot, tehát nincs összehasonlítási alapod"
    Definiálnád kérlek, hogy milyen az "igazi gamer konfig"? És ha van "igazi gamer konfig", akkor milyen a "nem igazi gamer konfig"? Hol vannak a határok, amitől a "nem igaziból", "igazivá" válik egy konfig? Vannak időbeli korlátai? Tehát mondjuk ami most igazi, az 3 év múlva már átváltozik nem igazivá? (pl. a 4k ma még igazi, de amikor a 8k-ról győzik meg az embereket valami iszonyatos mennyiségű marketingszemetet letolva a torkukon -mert ehhez azért majd kell némi kreativitás -, akkor már nem lesz igazi? ) Érdekelnének ezek a dolgok, hogy jobban érthessem ezeket a beszélgetéseket a fórumon. :D

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz gabika1972 #81 üzenetére

    Állítom, hogy ezek az emberek több időt töltenek a benchmarkokkal, kártyabeállításokkal, az ezzel kapcsolatos tapasztalatok megosztásával a fórumon, mint azzal, hogy végigjátszanak egy nyomorult játékot. :D

Új hozzászólás Aktív témák