Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nullpoint

    senior tag

    válasz Zsombors97 #7 üzenetére

    Lehet szar tápot venni 50ezerért is, nem az összeg számít hanem a megfelelő teljesítmény, a megfelelő belső, azt meg utánaolvasással lehet megtudni, nem az ár nézésével...

    kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

  • nullpoint

    senior tag

    válasz Zsombors97 #22 üzenetére

    Erre a 21-es hozzászólást tudom csak idézni. :(

    kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zsombors97 #22 üzenetére

    "De a cikkben szereplő táp szerinted mennyire minőségi ?"

    Az "FSP Hexa+ Pro" tápegységre gondolsz?

    Belépő szintű, de teljesen korrekt, DC-DC kapcsolóüzemű tápegységről van szó. Ha beleolvasol a PH! "Melyik tápegységet vegyem?" témájába, láthatod, hogy rengeteg felhasználó keres ~10.000-20.000 forint közötti megoldásokat. És ez érthető is...

    Sok éves konfigurációkhoz, kis teljesítményű, vagy 100-200 ezer forintos számítógépekhez aránytalan volna 30-50 ezer forintos tápegységeket ajánlgatni. (Mert amúgy az a legkönnyebb.)

    Elég szomorú, hogy manapság 20.000 forint alatt nagyítóval kell keresni azt a vételt, ami megéri!

    Szóval ezek a felhasználók nem szeretnének "gagyi" tápegységet, de nehéz választaniuk, mert a kínálat nagy (már "boldog-boldogtalan" gyártat, vagy gyárt tápegységet), és ebben a szegmensben nem sok megbízható típust lehet találni.

    Ugyanakkor nincsen könnyű helyzetben az sem, aki ajánlani szeretne, mert sajnos nagyon megdrágultak most ezek az eszközök (is)! Ami még jobban leszűkíti a lehetőségeket.

    Az "FSP Hexa" sorozata egy jó alternatíva volt eddig is az "olcsó, de megbízható" tápegységre.

    Nem moduláris, nincsen rá 10 év gari, nem világít a ventije, talán nem japán kondikat kapott, de rendelkezik minden szükséges védelemmel, szóval akár egy "gamer" gépet is nyugodtan rá lehet kötni. Gyengébb hatásfokkal, de stabilan viszi a konfigurációkat.

    Szerintem most éppen dícséret illeti a PH! csapatát, mert az előző 3 "Hazai pálya" rovatban - ezt is beleértve - csupa kiváló minőségű, és/vagy korrekt, használható tápegységet ajánlottak.

    Ezek közül bárki nyugodtan választhat. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Krugszvele

    aktív tag

    válasz Zsombors97 #7 üzenetére

    Minek kell a 80+ gold legalább? Másik topikban már kibeszéltük, hogy a fogyasztás miatt fölösleges. Melegedés miatt fölösleges. Valami túláram esetén csak a táp döglik meg szokott lenni az ultimate érv. Az meg olyan sűrűn fordul elő? Vagy mi tudja még indokolni?
    Ilyen 1 vga-s gépekhez egy 400 wattos táp bőven elég. Extrém esetben kellhet nagyobb.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Zsombors97 #47 üzenetére

    "Emellett aki CSAK játékra vesz akár milliós gépet, azt sem kell lehülyézni és különböző kórképeket aggatni rá. Aki megteheti és nem sajnálja rá a pénzt, az csinálja. Ha csak játékra kellene én sem tenném."

    Így van, nem kell lehülyézni. Ezek az emberek egyszerűen csak őrlődnek a marketinggépezet fogaskerekei között. Például egészen biztosan sokan voltak, akik pár hónapja új RTX 2080Ti-t vettek. Ha megteheti és nem sajnálja rá a pénzt, és azt sem bánja, hogy irracionálisabb videokártya vásárlást valószínűleg nem lehetséges elkövetni, akkor lelke rajta. Vagy ott vannak, akik most eladják áron alul, 150-200 ezres bukóval az előbb említett RTX 2080 Ti-t, mert jön a jobb kártya (egyszer majd...). Nincs ezzel gond. Van, aki rájuk aggasztaná a konzumidióta elnevezést, de én nem vagyok ilyen gonosz. Az emberek nagy része nem tudja racionálisan használni a pénzét, a leggazdagabbak pedig ennek köszönhetően gazdagok, sőt, mindent megtesznek, hogy az embereket még irracionálisabb költekezésre buzdítsák minden egyes pszichológiai trükköt bevetve, ami csak lehetséges. De a tehetősebbek is áldozatul esnek ugyanennek, szerintem a méregdrága sportautók is ezt a célt szolgálják, hogy megskalpolják a felsőbb réteget az egójukra játszva. Ez így volt eddig is, és így is lesz ezután is. Szerintem ezen nem kell felhúzni az embernek magát (ezt fantinak mondom), mert nagyban nekik köszönhető, hogy a racionális vásárlóknak lehet 3x olyan jó ár/teljesítményű termék sokkal olcsóbban. Bár a "nem vagy igényes" dolognál, és annál, amikor valaki befektetésként beszél egy csak játékra épített konfigról én is forgatom a szemem. :D
    Egyébként véletlenül nekem is RX570-em van még mindig. De nem bánom, ha az AMD az elkövetkezendő hónapokban mutat egy jobb ár-érték arányú kártyát.

    Predatorr: "valójában soha nem építettél igazi gamer konfigot, tehát nincs összehasonlítási alapod"
    Definiálnád kérlek, hogy milyen az "igazi gamer konfig"? És ha van "igazi gamer konfig", akkor milyen a "nem igazi gamer konfig"? Hol vannak a határok, amitől a "nem igaziból", "igazivá" válik egy konfig? Vannak időbeli korlátai? Tehát mondjuk ami most igazi, az 3 év múlva már átváltozik nem igazivá? (pl. a 4k ma még igazi, de amikor a 8k-ról győzik meg az embereket valami iszonyatos mennyiségű marketingszemetet letolva a torkukon -mert ehhez azért majd kell némi kreativitás -, akkor már nem lesz igazi? ) Érdekelnének ezek a dolgok, hogy jobban érthessem ezeket a beszélgetéseket a fórumon. :D

    [ Szerkesztve ]

  • jeni

    félisten

    válasz Zsombors97 #7 üzenetére

    A minőségi tápegységek áraik a Gold Plus verzióknál elszabadultak az árak!

  • fanti

    addikt

    válasz Zsombors97 #47 üzenetére

    "Az, hogy a Te igényeidet kielégíti a Full HD 60 Hz az egy dolog, az a te dolgod, de sokan átlépték már ezt a kategóriát, mert van akinek a QHD és 144 Hz már alap dolog. És ők nem feltétlen kompenzálnak, képzeld el, hogy van aki dolgozik is ezekkel a hardverekkel, nem csak játszik."

    Már bocs de ezzel önmagadat köpöd szemen!
    Milyen munkára kell a WQHD 144Hz?

    Várom megtisztelő válaszodat!

    "Van aki 3-4 monitoron dolgozik, szüksége van MINIMUM 32, de inkább 64 GB RAM-ra (After Effects, VFX, CGI) , ami mellé nem elég a Ryzen 2700X sem, és az 500 W-os táp sem."

    Profi fotósokkal dolgozok együtt, úgyhogy itt rápacsáltál a kötözködésedre, de nem is kicsit!
    Pont az említett programokkal dolgoznak többnyire, az egyikőjük egy i7-870-essel és 16GB MEMÓRIÁVAL (10 éves), a másikójuk meg egy i7-3770-el és 32GB MEMÓRIÁVAL.
    Jajjjjj, esedezve jegyzem meg, hogy az év esküvőfotósainak választották őket 2019-ben, maga a szakma választotta meg egy estélyt is adtak a tiszteletükre!!!
    Ja...és a 4K-s esküvő filmjeikkel meg még külön díjakat is bezsebeltek, amik a fentebb megnevezett konfigokon készültek...bocsi!
    Egy szoftvert tudni kell használni! Ők ezeken dolgoznak legalább 15 éve mesterien és professzionálisan! Meg még vagy 15 milliónyi fotós cuccon, de minden a két gépen köt ki, és abból jön ki a végeredmény.

    Úgyhogy azzal, hogy lehúzod a 2700X-es Ryzent, (ami dupla kraft az i7-870 és i7-3770-hez képest) kizárólag a saját mérhetetlen butaságodat reklámozod, amit köszönünk neked!

    Annyira bírom, amikor a csík húzza a repülőt...

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • Ctrl+Alt~Del

    senior tag

    válasz Zsombors97 #7 üzenetére

    Én ezt egy életre megtanultam vagy 15 evvel ezelőtt. :) Én ezen soha nem spórolnék azóta.

    W | W | H | W | W | W | H

  • fanti

    addikt

    válasz Zsombors97 #69 üzenetére

    Képzel el, nekem meg a ROMISFILM tulajdonosan régi jó barátom, és így én is belelátok a munkájukba.
    De ők nem esküvői filmeket csinálnak...
    Két profi fotós barátom van, ők az esküvősök, és gondolom hogy a szakma nem véletlenül koronázta meg őket tavaly.

    "csak nem mindegy, hogy egy film anyagot másfél óráig vagy 6 és fél óráig renderel a géped. Ha neked nem számít az idő, akkor tök jó, én nem szeretnék 3x annyi időt ülni a render előtt"

    Szerinted a render előtt ott kell ülni? A vágás alatt igen, de a render előtt mi a fenének ülne ott az ember?

    "Vagy szerinted csak poénból vannak a piacon a Theadripperek ?"

    Nem, nem poénból, de értelmes Threadripper procit nem kapsz 1 millió alatt.
    És ugyebár az a fontos, hogy az ember tudja azt, hogy neki mi a legoptimálisabb ár/teljesítményben.
    Persze ezt kevesen gondolják át...

    "Úgyhogy jó lenne ha visszavennél az arcból, meg a személyeskedésből, mert egyrészt nem vagyunk haverok"

    Nem, hála a jó Istennek! Azért én megválogatom a baráti körömet!
    És te is vegyél vissza az arcodból, mert sokkal nagyobb mint a szakértelmed!

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • carl18

    addikt

    válasz Zsombors97 #69 üzenetére

    Szerintem csak leirta a véleményét kicsit nyersen, nem értem ez miért olyan nagy gond. Valamilyen téren igaza van, néha tényleg overkill gépeket épitenek az ember szimpla játékra.

    Ettől független neked nem lesz se több se kevesebb hogy "Fanti" leirt egy kommentet. Nőjj fel! :)

    Igen nyilván van olyan eset mikor simán megtérül az erősebb hardvert. Egy komolyabb project ahol a render idő feleződik már simán megtérül.
    Itt Konrkétan az otthoni gépekről volt szó alapjáraton, ahol az ember leül egy kicsit kockulni.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák