Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65755648

    törölt tag

    Mindenkinek:

    Az újabb technológiás kijelzők (nem folyadékkristályos) a napfényben láthatóságot is megoldják, nem is olyan sokára. A felbontást is pont addig tudják növelni, ameddig a vásárlók igénylik, ha egyáltalán igénylik.

    Az hogy szemhez szorítva a gépet könnyebb hosszú expót kitartani szerintetek melyik oldalon érv? Az EVIL-eknél ahol a gépek hány százalékában is van beépített kereső? Vagy a DSLR-eknél, ahol ugyanez az arány mennyi is? Hát úgy kb 100%...
    És mi a garancia hogy a jövőben minden EVIL-be tesznek keresőt? Sztem semmi. Amelyikben nincs az pedig startból kiesett azok 99%-ánál akik komolyabban akarnak fényképezni, nem csak kompaktos szinten.

    A hordozhatóságról is vitatkoztunk már egyszer valahol. Ez ugyanúgy hátrány mint előny. Ha mérlegre teszed a gépeket nem kérdés melyik győz. De ha a súly/méret pro és kontra érveket teszed mérlegre akkor már egyénfüggő, hogy kinél mi győz (rendszerint magánál a fénykép elkészítésénél kompromisszumot jelent a kis méret, gondolom nem kell kifejtenem miért). Vajon a profi fényképészek miért mászkálnak sokszor több kilós vázakkal és obikkal, az egyéb kiegészítőkről nem is beszélve? Mert ők nem köthetnek kompromisszumot a képminőség terén csupán kényelmi okokból. Én meg nem akarok kötni, mert nem sokat nyom a latba nálam (és biztos nem vagyok egyedül) az a mínusz pár száz gramm vagy max 1-2 kiló.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák