Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65755648

    törölt tag

    Én nagyon szívesen látnék ezek helyett a PEN-ek helyett tükörreflexes gépekről teszteket a Ph!-n. Én ugyanis nem szeretem a pixinfót, talán itt jobb cikkek születnének. Meg aztán ahogy a kommentek számából következtetek, bármilyen nagy hiszti övezi a PEN-eket külföldön, itt (az árérzékeny piacokon) nem sok ember kattant rájuk (a Ph! tesztelőit kivéve ;] ).

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Ijk #30 üzenetére

    Parci-nak is.

    Sztem egy tükörreflexes optikai keresőjét semmi nem válthatja le. Mondom ezt úgy, hogy a vásárlásnál nekem fontos szempont volt az élőkép funkció (többek közt ezért vettem Sony-t).

    Nem tudom más hogy van vele, de én, annak ellenére hogy nyilván kellemetlen szembesülni a már megvásárolt termékünk későbbi áresésével vagy hogy ugyanannyiért akár már fél évvel később mennyivel jobb (esetenként rosszabb :DDD ) terméket lehet venni, szóval én mégis szeretem követni a piac későbbi alakulását, szinten tartani az ismereteimet. Pl azért hogy tudjam mikor jött el az idő egy váltásnak a specifikációk javulásának, vagy a fejlettebb technikák áresésének köszönhetően.

    Ja és én nem hiszek olyasmiben hogy a fejlődés leállna belátható időn belül. Annak idején azt hitték a 60km/h feletti sebesség halálos. Most a fénysebességről hisszük ugyanezt (pont nemrég volt erről cikk az sg-n), de már vannak olyanok akik szerint a fénysebességet is túl fogjuk szárnyalni. Rengeteg új funkció van még amit ki lehet találni, be lehet építeni a DSLR-ekbe és azok amik pár éve kerültek beléjük még nagyon gyerekcipőben járnak (vagy drágák), hatalmas lehetőségek vannak még a fejlődésre. Ráadásul miután az EVIL-ek ára leesik (mondjuk a mostani felére) akkor a DSLR-eknél kénytelenek lesznek új dolgokat beépíteni a gépekbe, könnyíteni a fotózást és jobb képminőséget elérni, különben a vásárlók az akkor már olcsóbb EVIL-t fogják választani. Már pedig drágább, minőségibb, jobb, nagyobb tudású cuccra mindig igény lesz: régen egy Ferrari 2-300 lóerős volt. Most hogy ezt egy Ford Focus RS is tudja már, a Ferrarik 5-6-700 lóerősek, nem pedig megszűntették a szuper-sportkocsik kategóriáját...

    Aztán van még egy dolog: DSLR-hez millió objektív, markolat, szűrő, vaku, távirányító, állvány stb kapható, sőt szinte minden DSLR tulajnak van ezekből bőven és folyamatosan fejleszti, bővíti felszerelését. Én magam is legalább 3-4 lépésre előre látom/tervezem már hogy mit fogok venni a géphez, hogyan fogom fejleszteni a rendszert. Úgyhogy ezek a kiegészítők is szvsz sok embert érdekelnek, ezek megjelenéséről, használatáról is lehet írni, tesztelni őket stb.

    De talán a végső választ az adhatná meg, ha valahol látható helyen indítanátok egy szavazást, hogy hányan kíváncsiak kompakt, DSLR illetve EVIL gépekre és ezen csoportok kiegészítőire. Vagy volt már ilyen? :F
    Pl. Románia legnagyobb online fotósüzletének weboldalára nemrég tettek fel egy ilyen szavazást, azt kérdezték mit tervezünk idén venni: kompaktot/EVIL-t/DSLR obit/DSLR vázat/egyéb DSLR tartozékot/általános fotós tartozékot. Az jött ki, hogy valami 80-90% DSLR-el kapcsolódóan akar vásárolni. Jelenleg pl azt kérdezik kinek milyen márkájú DSLR-e van, 51% Nikon, 32% Canon, a többi márka nagyjából egyenlően osztozik a maradékon.

    MOD: jó hoszú lett... :)

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz nord_ #32 üzenetére

    1. Mert annak a felbontása nem pixelekben mérhető, hanem fotonokban, ergo sokkal valódibb, részletesebb képet ad. Nem jön be az egyenletbe egy digitális rögzítése az aktuális témának, pixelesítés, majd újra analóggá alakítás (kijelzőre vitel), ezek sokszor jelentősen torzítják a valóságot (elég pl a képfrissítési rátára gondolni, de ez csak 1 probléma a 100 közül). Komponáláskor pedig a valóságot kell látnod, hogy abból olyan digitális lenyomatot készíthess amelyit Te akarsz (illetve amilyet a képérzékelő és a jelfeldolgozó renszer megenged). Ha majd lesz olyan jó evf, mint a mai belépő DSLR-ek optikai keresője, akkor a belépő DSLR-ek keresőjét megnövelik méretben és jobb képlefedettséget adnak, úgyhogy mindig előnyben lesznek.
    2.Ne hasonlítsd egyik K-európai ország gazdaságát és vásárlóerejét, de még piaci igényeit se a világ-átlaghoz, Ny-Eu-hoz, Amerikához vagy Japánhoz, mert semmi hasonlóság nincs. K-Európa az K-Európa. Márpedig mi itt vagyunk.

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Degeczi #38 üzenetére

    1.Amiket leírtál (+ még pár dolgot ami jól jöhet, pl élő hisztogram) a tükörreflexesem mind tudja - az LCD kijelzőjén. De mégis van benne optikai kereső is. Sztem EZ a jövő. Ehhez képest szinte hülyeségnek hangzik hogy az amúgy is meglévő élőképes LCD fölé egy kis lyukba tesznek még egy kisebb LCD-t, ami ugyanazt mutatja... Előnye mindössze abban van a nagy LCD-hez képest, hogy napfényben árnyékolt. Minden másban, pusztán technikai szempontból jobb/egálban lehet a nagy LCD (pl nagyobb mérete miatt több pixelt tehetnek rá - ha a piac igényli-, bármely irányban meg lehet oldani a kihajtását és az AMOLED meg társai már alig fogyasztanak.

    2.ha nagy távlatokban gondolkodunk akkor fogadni mernék hogy le fognak jönni a belépő kategóriába is a FF-es gépek, előbb vagy utóbb => megnő az optikai kereső mérete, javul a képminőség stb

    MOD: MLaca köszi :R

    [ Szerkesztve ]

  • #65755648

    törölt tag

    Mindenkinek:

    Az újabb technológiás kijelzők (nem folyadékkristályos) a napfényben láthatóságot is megoldják, nem is olyan sokára. A felbontást is pont addig tudják növelni, ameddig a vásárlók igénylik, ha egyáltalán igénylik.

    Az hogy szemhez szorítva a gépet könnyebb hosszú expót kitartani szerintetek melyik oldalon érv? Az EVIL-eknél ahol a gépek hány százalékában is van beépített kereső? Vagy a DSLR-eknél, ahol ugyanez az arány mennyi is? Hát úgy kb 100%...
    És mi a garancia hogy a jövőben minden EVIL-be tesznek keresőt? Sztem semmi. Amelyikben nincs az pedig startból kiesett azok 99%-ánál akik komolyabban akarnak fényképezni, nem csak kompaktos szinten.

    A hordozhatóságról is vitatkoztunk már egyszer valahol. Ez ugyanúgy hátrány mint előny. Ha mérlegre teszed a gépeket nem kérdés melyik győz. De ha a súly/méret pro és kontra érveket teszed mérlegre akkor már egyénfüggő, hogy kinél mi győz (rendszerint magánál a fénykép elkészítésénél kompromisszumot jelent a kis méret, gondolom nem kell kifejtenem miért). Vajon a profi fényképészek miért mászkálnak sokszor több kilós vázakkal és obikkal, az egyéb kiegészítőkről nem is beszélve? Mert ők nem köthetnek kompromisszumot a képminőség terén csupán kényelmi okokból. Én meg nem akarok kötni, mert nem sokat nyom a latba nálam (és biztos nem vagyok egyedül) az a mínusz pár száz gramm vagy max 1-2 kiló.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák