Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gzbotii

    veterán

    válasz gzbotii #44 üzenetére

    "jó formában lévő hölgy" - a lényeg lemaradt :DDD

    When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz gzbotii #55 üzenetére

    Hát na ja, csak 60-70 milla alatt errefelé nem kapsz élhető állapotú házat.
    Van amúgy sok élhető panel, de egyfajta kockázatot hordoz...

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • updog

    senior tag

    válasz gzbotii #55 üzenetére

    Mindamellett hogy többször leírtam, ha beledöglök is, társasházban többször nem fogok élni a jelenlegi után (még ikerben sem, az is társasház), és leírtam hogy agyvérzés határán vagyok most a panelban, azt látni kell hogy sokaknak ez (volt, amíg nem lett egy szutyok panel is 40M) az egyetlen lehetősége, függetlenül attól hogy az említett kockázatok okozója vagy elszenvedője.

    Mi nem keresünk szarul, nem is élünk szarul mióta magunkat látjuk el, de 2015-ben leültünk gondolkozni feleségemmel, és kerestük a lehetőségeink határát. Felelősen a panel volt az...

    Felelőtlenül meg... a ""család""támogatások"" (ne politizáljunk, de nem véletlen hogy családos emberként is csak idézőjelben írom) már-már visszaélésszerű kihasználásával és erőn felüli hitel segítségével simán mehettünk volna családi házba, valószínűleg meg is mentettek volna saját magunktól, és mai napig grillezhetnék a teraszomon, és szaladgálhatnának a gyerekek a kertben, de egész egyszerűen hülye vagyok, de elvekkel nem voltam képes a bizonytalanság mellett dönteni.

    Én is laknék Pilisszentivánon saját telken kétszintes medencés családi házban, és ha csak a döntésemen múlna, ott dőlhetne össze az összes panel, csak ez nem így működik, hogy eldöntöm hogy "nem akarok panelban lakni és kész" :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz gzbotii #63 üzenetére

    Gratulálok, cinizmus nélkül :) Én is elkezdtem nézelődni mostanában, azért eléggé bax már a mostani szituáció.... túlóra, megtakarítás, pár éven belül mennék azért most már, főleg a gyerekekkel.

    Szerintem ahogy írtam, ha anno fejest ugrottunk volna feleségemmel, nekünk is összejöhetett volna egy ház (legalábbis 2015-ben amikor a lakásba költöztünk, még máshogy állt a házak piaca is), csak mindketten kockázatkerülők vagyunk. Most meg már megint más, a gyerekekkel még kevésbé riszkírozunk.

    (lakásvásárlós topicban írtam azt hiszem: 4M hitelelengedés jár a 3. gyerek után - nekünk már alig volt 2M a hitelünk amikor kértük ezt - és nem használhattuk fel másra a maradék támogatást, az simán elveszett...csak azért buktunk 2M ingyenpénzt mert felelősen vettük fel anno a hitelt :((( Néha azért bánom a mentalitásunkat... :D )

    Szóval nem azt mondom, hogy nincs akinek tényleg csak döntés kérdése, csak hogy van akinek viszont 100% hogy kb. egyetlen lehetősége marad a panel, (és még az is erőn felüli, az utóbbi időket nézve) függetlenül attól hogy mit szeretne.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Ghoosty

    őstag

    válasz gzbotii #90 üzenetére

    Nem tudok linkelni, leginkább azért, mert inkább gyakorlati szempontból tartom csak hülyeségnek. Maga a vírus életképes tud maradni, 1-2 napig, ha a ruházatnak pont olyan helyére kerül, ahogy ott is tud maradni. Tehát elméletben nem hülyeség. Viszont úgy gondolom, hogy ha olyan közegben voltam, ahol a ruhámra rákerült, akkor rám is rámkerült, akkor már mindegy, hogy a ruhámon még maradt-e valahol pár vírus.
    Ha hazavittem, akkor otthon is rákerülhet bármire, attól a pillanattól fogva, hogy hazaértem. Egy gyorsabb mozdulattal elrepülhet bárhová. Ezek után csak akkor van értelme karanténozni a ruhát, ha mellett azonnal végig fertőtlenítem a belépési helyiséget.
    Ezek meg már olyan másod harmadlagos fertőzési lehetőségek, amiknek a kiküszöbölése már túlzás, mert az fertőzés esélye hasonló a mindennapos élet veszélyeivel. (Pl járdán sétálva pont elüt egy autó, ráesik a fejedre egy vakolatdarab stb.)

    szabonagyur

    Nem tudom, milyen épületről van szó, de panelek jellemzően túl szárazak, így párában üldögélés nehezen elképzelhető.
    Az egész nap rohad a lakásban részt sem értem, ha kiteregeted, akkor mindegy, hogy otthon vagy-e, milyen időszak van. Akkor gond az egész, ha ettől túl magas lesz a páratartalom.

    "Biztos nem 2-3 órás programot tol, kb 30 percenként zúg a centrifuga és kb. hallod ahogy kész a mosás."

    A mi mosógépünk centrifuga programja önmagában 20-30 perc. (Pörgeti, leállítja, kicsit forgatgatja csak, majd megint megpörgeti.) Így látatlanban tényleg nincs ötletem, hogy mi lehet.
    Persze illene nem éjjel csinálni.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz gzbotii #90 üzenetére

    A telefonját is mossa? Mert arra a zsír miatt ráragadhat.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • kenwood

    veterán

    válasz gzbotii #111 üzenetére

    Sose szoltam egy szomszednak sem, ha furta a falat.
    Attol meg zavar,de be kell nyelni,mert neked is ugynaugy szukseged lesz ra.

    #112 dehogy mindegy.
    Ha hangos zene miatt szolnak,lehalkitom,elnezest kerek.
    Ha hangos melo van,megmondom,hogy kb. meddig tart,es elnezest kerek.
    Ha a kutya,gyerek hangos,elnezest kerek,es elmagyarazom,hogy engem jobban idegesit a kis fereg,mint ot.
    Ha a dugas miatt jon,akkor viszont elkuldom a francba.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Új hozzászólás Aktív témák