Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Béééla #40 üzenetére

    Csókos cégek mindenhol vannak, csak nálunk divat egyedül hogy nemzetközi szinten teregetik a szennyest.

    Azért egyszer nézz rá arra, ahogy az ULA-nak nekiment a SpaceX (az ULA-t eleve úgy hozták létre "felülről", hogy a Boeing és a Lockheed összeolvasztotta az hordozórakétákat gyártó részeit, miután az előtte zajló versenyben a Boeing kémkedéssel elérte, hogy jobb ajánlatot tegyen le az asztalra, a végén pedig az ULA kvázi monopóliumot élvezett, hatalmas extra költségekkel terhelve a költségvetést), vagy ahogy zajlott az Airbus A400M fejlesztése (ahol az európai országok kikiáltották, hogy nem jó a Pratt & Whitney Canada hajtóműve, "saját" kell, egy-egy brit-német-olasz-spanyol cég részvételével, a dolog rosszul sült el, nagyon, és évekkel később ezt emlegetve majdnem kitúrták a KC-30-ost (közös Airbus-Northrop program az Airbus A330 alapján) az amerikai légierő tanker-tenderén, mondván ha az Európaiak megtehették ezt, akkor itt miért ne tehetnék meg). De fel lehetne hozni az Ariane 6 esetét, ahol az olasz gyártócégnek Németországban kell legyártania a rakétatest egyik felét, majd onnan átvinni Olaszországba a végszerelésre, mert Németország kínosan ügyelt arra, hogy pontosan a befektetett pénzével arányos legyen a területén elköltendő összeg...

    Más szóval mindenhol van rá példa, ez nem hazai divat...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • wierra

    senior tag

    válasz Béééla #40 üzenetére

    Csak ha kiderül akkor abból EU szintű botrány van, ha a kínaiak nyomják el a versenytársat (például Über de mindenből van "hazai") akkor abból dícsérő cikk lesz hogy mennyire dübörög a kínai gazdaság.

    Hogy derülne ki, amikor a törvényi-jogi háttér úgy lett kialakítva, hogy legitimálja ezt a fajta versenyellenes gazdasági környezetet, ami itthon van? Uber egyébként se jó példa, egyre több országból takarítják ki...meg egyébként sem értem, hogy jön ez ide.

    K+F: Vagy szokásosan - ha mondjuk nincs idő fejleszteni, de van kész technológia, akkor - megveszik az adott céget, know-how-t vagy licenszelik azt stb. Gondolod, hogy a Xiaomi nem fejleszt vagy hogy minden technológiát lenyúl?

    Összességében nehezen tudom követni a gondolatmenetedet a félig kifejtett mondataiddal.

    "In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Béééla #40 üzenetére

    "Vagy vannak külön K+F cégek akiktől licenszelik a technológiákat?"

    Hogy ki kitől licenszel mit, azt passzolom, de hogy K+F cégek vannak, pl a Qualcomm jelentős bevétele licencelésből van legutóbbi információim szerint. Visszaforgatják egyébként persze, de azt el is adják másnak, lásd Xiaominak.

    "Nem hinném hogy a Qualcomm, Samsung vagy intel nem forgatná vissza a profit jelentős részét K+F-be, ha nincs profit akkor K+F sincs... "

    Most egy Xiaomi meg bárki más akinek nincs félvezető gyára az mit csinál? Összerakja a piacról a legyártott elemeket. A Qualktól licenszelt procit, a Samu által gyártott memóriát vagy mást, teljesen mindegy.

    [ Szerkesztve ]

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Béééla #40 üzenetére

    Vagy vannak külön K+F cégek akiktől licenszelik a technológiákat?

    No offense, de tudtommal a kutatóintázetek mindegyike így működik. Sok egyetemnek eleve szerződése van, hogy a kutatóintázetben mit kutatnak minek és menyiért, de a függetlenek se üldögélnek a tudományos felfedezéseken... A Nobel-díj túró ahhoz képest, amit az egyetem szakít egy komolyabb eredménnyel.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák